Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Ahoj,
chtěla bych se asi především vypsat a uklidnit, slyšet, že nejsem sama, když přijde nějaká rada, budu jen ráda ![]()
Mám 3,5 měsíčního chlapečka, od narození hodně brečel, byl celkově dráždivější a trpěl na koliky, šestinedělí bylo občas na psychiatra…asi před měsícem se to začalo zlepšovat, usmíval se, povídal, mnohem méně plakal a dokonce už vydržel třeba 10 minut sám v lehátku, než jsem sklidila nádobí nebo tak. Ve třech měsících byl poprvé oočkovaný a začalo peklo - řev většinu dne, ať je sám, se mnou na gauči, v posteli, v náručí, rozbalený na dece, v kočárku než usne drncáním, prostě po chvilce začne brečet a to nahlas, jako cirkulárka
. Nosila jsem ho v babyvaku, ale ten už mu je nepohodlný, teď si pomalu zvyká na Manducu, ale zatím to není nic moc. Jelikož začal mít po očkování velké trávicí obtíže (blinkání, vodnatou zelenou stolici jednou i s krví…), vysadila jsem komplet mléko a sóju z jídelníčku a čekám na efekt. Už se to začinalo zlepšovat, kakal pěkně hořčici, jenže pak se matka omylem napila automaticky v ledničce mléka, jestli není kyselý a začalo to nanovo
Měla jsem dietu nasadit již mnohem dříve, když prdíkoval po narození, ale nechala jsem se uchlácholit tím, že se to pomalu zlepšovalo a taky radami ostatních, že to přejde, jak na to kluci trpí apod.
Je plně kojený, asi 10× denně, protože nic jiného ho neutěší, když se rozjede, přibírá parádně. Další očkování určitě odložím, za 2 týdny jdeme k doktorce, tak to s ní musím probrat, ale nikdy na něm nic neshledala.
Spí pěkně, v noci 7-8 hodin v kuse sám v postýlce, usne večer hned po položení a přes den 3-4 hodiny v kočárku (doma nikdy), druhé denní spaní jen někdy, občas se z toho vyřve nebo spí jen za jízdy ![]()
No prostě už jsem fakt někdy na prášky, ať dělám co dělám, tak prostě brečí, i když se chvilku předtím usmíval a byla pohoda (minutová). Mám první dítě, mám na něj dost času, můžu se mu věnovat, ale i v kontaktu se mnou prostě řve.
Doufám, že se mu zlepší to břiško a tím se i uklidní, jinak nevím…
Díky ![]()
Nekojíš ho moc často, nebolí ho bříško z toho? Protože jestli ti v noci spí 8hod, a přes den ty 3 tak 10× kojit během doby co je vzhůru mi přijde moc.
A buď ráda za prospanou klidnou noc ![]()
Ráda bych kojila méně, ale na jinou metodu utišení jsem bohužel nepřišla…sápe se po prsu, ale tak ob jedno kojení jen potáhne a pak se ududlává do klidu. Břicho ho nejspíš někdy bolí, doufám, že pomůže ta dieta a probiotika.
Jen je to na mašli, dneska zase řve už od rána a to vstával pozdě a s úsměvem od ucha k uchu, pak jak když do něj střelí a začne.
Ta noc je super, v tom je zlatíčko a ujišťuje mě to v tom, že mu nic není…
Díky.
@zlobikbobik To je mi líto
Jsou si strašně podobní, akorát ta naše je holka ![]()
@kaca68 určitě děláš dobře, že ho nosíš. Nos co to jde, píšeš, že máš na něj dost času, tak to je v pohodě. Kojení - pokud neplače kvůli kolikám tak koj co to jde. Pokud pláče kvůli bříšku, tak zkus popřemýšlet o ještě větší dietě. Pokud by Tě to vyčerpávalo tak jsou na trhu určitě dobrá umělá mléka přímo na tohle. A poslední věc - spí Ti opravdu krásně, to je dobře. Myslím, že kdyby ty koliky měl, tak by takhle nespal. Jinak zkus ho dávat spát častěji, ve třech měsících mi synáček spal co dvě hodiny, ale ne všechny děti jsou takové spací, ale zkusit to můžeš.
Pevné nervy přeji ![]()
Edit: zapomněla jsem napsat zkus nasadit probiotické kapky ![]()
Edit2: nenechala jsi ho očkovat více vakcínami naráz?
Příspěvek upraven 25.04.14 v 11:33
Ahoj, my začali používat kapičky Infacol a od té doby jsme měli usměvavé miminko:-) Doporučuji vyzkoušet.
No a já navíc kojila, kojila a kojila a nakonec jsme zjistili, že malej má hlad
tak jsme dali Nutrilon a pohoda:)
Mně spala dcera pěkně právě jenom do prvního očkování v 6 měsících. Pak se začala budit více než 15× za noc, vždy s brekem. Uklidnilo ji jen prso. Až po 9 měsících se začala budit jenom 5-8× za noc.
Nenech si namluvit, že dítě kojíš hodně. Já kojila 10× za den a 15× v noci a dceru bříško nebolelo. Ale taky jsem jedla 2× denně probiotika vhodná pro kojící ženy (značka SWISS). Rozhodně bych to vyzkoušela.
@zlobikbobik @radkka
Holčičky, nejsem rejpalka, ale diskuze není o psovi.. ![]()
Kapičky mám za sebou všechny ![]()
Obávám se, že opravdu reaguje na to mléko plus je ještě takový dráždivec a citlivka…
Hlad se, domnívám, nemá, to by nespal tak dlouho v kuse, nepřibíral, už jsem kvůli tomu byla i navíc na převáženi, tchýně mě vyprudila s hladem ![]()
UM teď nepřicházi v úvahu kvůli té možné reakci na kravské mléko, jen ty speciální, ale kojit mi nevadí. Má mě jako dudlíka (toho normálního totiž zásadně odmítá) ![]()
@Lejaa píše:
@zlobikbobik @radkka
Holčičky, nejsem rejpalka, ale diskuze není o psovi..
Když nejsi rejpalka holčičko, tak nerej
Zakladatelku snad dva komentáře OT nezabijí, ty tu přidáváš sama další.
Já to měla horší, mně k tomu řevu nespala a ještě blila. Měla jsem ji celé dny na ruce a trvalo to cca rok. Kolika se upravila někdy v 5. měsících, začala jsem dávat UM, blití se upravilo až po roce a půl.