Nároky bývalého na naše dítě

Anonymní
14.7.20 20:44

Nároky bývalého na naše dítě

Ahoj, potřebovala bych radu. Se svým bývalým přítelem mám 6ti leteho syna. Bývalý mě opustil v těhotenství s tím že dítě nechce a že vychovávat nebude. Ať se starám sama. Že nechce být zapsaný ani do rodného listu syna. Takyže nebyl. Usoudila jsem, že nechci aby někdo kdo nemá zájem mohl figurovat v budoucnu ve věcech ohledně syna. Alimenty tedy neplatil. Ovšem po porodu mi to zaclo být líto a bývalému jsem napsala zprávu, že se malý narodil, jeho jméno, váhu, velikost a nezapomněla jsem dodat, že kdyby chtěl, může se stavit. Neodepsal, zájem žáden. Od té doby jsem ho nekontaktovala. Žáden zájem nebyl ani z jeho strany. Když byl malému rok, našla jsem si přítele, rok zpět jsme se vzali a můj manžel se nechal zapsat do synova rodného listu. Malého zbožňuje už od malička. Nyní spolu čekáme holčičku. Jenže nastal problém. Pravý otec malého se ozval. Malého v životě neviděl ale chce podat žádost k soudu na střídavou péči a nechat se zapsat do rodného listu on. A mě by teda zajímalo, jestli je toto vůbec možné? Může se po 6 letech úplného nezájmu nyní domáhat střídavé péče a chtit být zapsaný v rodném liště?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30540
14.7.20 20:50

Pokud věděl od narození syna, že je otcem, tak je jeho právo promlceno, protože pokud si dobře pamatuji, tak žalobu na popření otcovství může podat muž jen do 6 měsíců od doby, co se dozvěděl, ze je otcem :nevim: Nejsem si ale jistá, jestli ta lhůta 6 měsíců neplatí jen pro chlapa, který je zapsán jako otec a dozvěděl se, že otcem není..

Ne až po letech, kdy byl zapsán otcem někdo jiný a funguje. To není ani6v zájmu dítěte.

Příspěvek upraven 14.07.20 v 20:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17417
14.7.20 20:50

No zkusit to může, porad je bio otec, ale kdyz uz dite otce v rl ma, tak to pro nej bude podstatně slozitejsi. Taky mu muzes rict, ze kdyz se zapíše, tak si nechas stanovit alimenty a budes je chtit vyplatit i zpětně, to by ho mohlo odradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30540
14.7.20 20:52

@canaglia by mohl poradit, je právník a orientuje se v rodinném právu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 20:56

@Kriss Tina to jsem zkoušela, neodradilo. Prý alimenty zpětně klidně zaplatí, že mu jde hlavně o to napravit to, co pokazil. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
3420
14.7.20 20:59

Tvůj manžel tvého syna fakticky osvojil. Z hlediska práva je jeho otcem. Reálně je pravděpodobnost, že by byl místo tvého manžela do RL zapsán někdo, kdo je pro syna právně, emocionálně i sociálně úplně cizí člověk, je téměř nulová, natož, aby byl tomu cizímu člověku svěřen do péče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3420
14.7.20 21:01
@Anonymní píše:
@Kriss Tina to jsem zkoušela, neodradilo. Prý alimenty zpětně klidně zaplatí, že mu jde hlavně o to napravit to, co pokazil. :cert:

Máš nějaký písemný doklad o tom, že bývalý věděl, že má syna? Schovanou třeba tu zprávu po narození nebo jiné? Jediná struna, na kterou by mohl hrát, je, že o tom, že má dítě, nevěděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
14.7.20 21:02

Mám za to, že ne. Dítě má z pohledu práva toho otce, kterého má v rodném listu a uplynula příliš dlouhá doba na to, aby to napadl či požádal o určení otcovství. Navíc, i kdyby nějakým zázrakem uspěl, nikdo mu nedá střídavou péči u dítěte, které v životě neviděl a nejevil o něj zájem. Maximálně asistovaný kontakt. Ale fakt si nemyslím, že vůbec dojde k tomu, aby v rl byl.

Jinak by mě zajímalo, co je za tím náhlým zájmem, to není jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17417
14.7.20 21:04
@Anonymní píše:
@Kriss Tina to jsem zkoušela, neodradilo. Prý alimenty zpětně klidně zaplatí, že mu jde hlavně o to napravit to, co pokazil. :cert:

Hele pravděpodobnost je mala, soud bude v první rade koukat na zajem ditete a to otce ma- tveho muze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.7.20 21:04

@SlečnaDahlia
Hmotný důkaz nemám. Ale to, že se se mnou rozešel právě kvůli těhotenství věděli snad všichni i jeho rodina. Jeho matka dokonce každý rok pošle sms k narozeninám. Ale ani ta zájem o žáden kontakt nejevila. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
4148
14.7.20 21:07
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Se svým bývalým přítelem mám 6ti leteho syna. Bývalý mě opustil v těhotenství s tím že dítě nechce a že vychovávat nebude. Ať se starám sama. Že nechce být zapsaný ani do rodného listu syna. Takyže nebyl. Usoudila jsem, že nechci aby někdo kdo nemá zájem mohl figurovat v budoucnu ve věcech ohledně syna. Alimenty tedy neplatil. Ovšem po porodu mi to zaclo být líto a bývalému jsem napsala zprávu, že se malý narodil, jeho jméno, váhu, velikost a nezapomněla jsem dodat, že kdyby chtěl, může se stavit. Neodepsal, zájem žáden. Od té doby jsem ho nekontaktovala. Žáden zájem nebyl ani z jeho strany. Když byl malému rok, našla jsem si přítele, rok zpět jsme se vzali a můj manžel se nechal zapsat do synova rodného listu. Malého zbožňuje už od malička. Nyní spolu čekáme holčičku. Jenže nastal problém. Pravý otec malého se ozval. Malého v životě neviděl ale chce podat žádost k soudu na střídavou péči a nechat se zapsat do rodného listu on. A mě by teda zajímalo, jestli je toto vůbec možné? Může se po 6 letech úplného nezájmu nyní domáhat střídavé péče a chtit být zapsaný v rodném liště?

Nic neudělá. Jen asi nemá momentálně co dělat, tak vypruzuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13067
14.7.20 21:08

Šanci má minimální. Z pohledu zákona dítě otce má. A nejspíš už nějakou dobu, ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4928
14.7.20 21:18

Teda to je masakr. Ještě, že se tam manžel nechal zapsat!!! To je vaše šance, že se ho zbavíte. Držím palce!!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3219
14.7.20 21:32

Soud pojede v zájmu dítěte, což je tvůj manžel. On je jeho otec.. Ten biologický je prostě cizí člověk. Myslím si že ho to samotnyho přejde, až zjistit že k němu syn nemá žádný vztah, cit, absolutně ho nezná.. Musel by mít sakra vydrz aby navázal pravý vztah se svým synem.. Ocemz pochybuji. Asi si bio otec myslí že si z něho syn sedne na zadek, ale to se seredne bude mylit.. Buď v klidu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17354
14.7.20 21:39
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych radu. Se svým bývalým přítelem mám 6ti leteho syna. Bývalý mě opustil v těhotenství s tím že dítě nechce a že vychovávat nebude. Ať se starám sama. Že nechce být zapsaný ani do rodného listu syna. Takyže nebyl. Usoudila jsem, že nechci aby někdo kdo nemá zájem mohl figurovat v budoucnu ve věcech ohledně syna. Alimenty tedy neplatil. Ovšem po porodu mi to zaclo být líto a bývalému jsem napsala zprávu, že se malý narodil, jeho jméno, váhu, velikost a nezapomněla jsem dodat, že kdyby chtěl, může se stavit. Neodepsal, zájem žáden. Od té doby jsem ho nekontaktovala. Žáden zájem nebyl ani z jeho strany. Když byl malému rok, našla jsem si přítele, rok zpět jsme se vzali a můj manžel se nechal zapsat do synova rodného listu. Malého zbožňuje už od malička. Nyní spolu čekáme holčičku. Jenže nastal problém. Pravý otec malého se ozval. Malého v životě neviděl ale chce podat žádost k soudu na střídavou péči a nechat se zapsat do rodného listu on. A mě by teda zajímalo, jestli je toto vůbec možné? Může se po 6 letech úplného nezájmu nyní domáhat střídavé péče a chtit být zapsaný v rodném liště?

Klid. Tím že syn má již roky zapsaného manžela jako otce, je tato možnost minimální a zabrala by spoustu, opravdu spoustu času a peněz. Každý den navíc hraje pro vás a od vymazání z RL a zapsání (což si myslím, že by 99% soudů neudělalo) ke střídavé péči je hodně, hodně daleko a je to až nereálné. To by se hodně musela změnit vaše současná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama