Nástup do školky ve 4 letech-vadí to??

2257
5.9.08 15:00

Nástup do školky ve 4 letech-vadí to??

Ahoj holky, mám možná trochu hloupý dotaz, ale jsem doma na MD s mladší dcerou a starší mi nevzali letos do školky. Slíbili mi, že jí umístí jako čtyřletou. Našla jsem nějaké aktivity, 2× týdně na dopoledne (2 hodiny) bude chodit do kroužku, kde si hrají, cvičí a tak bez rodičů a pak bude mít kroužek pohybové výchovy, ale napadlo mě, jestli jsem neměla přeci jenom hledat a být urputnější v tom, aby mi dceru umístili. Rodičák na ní neberu, napsala jsem jí na celý den, ale i tak mě nevzali. Myslíte, že to vadí?? Dcera se moc dobře adaptuje, nemá problém s tím někde být sama, jen mě napadlo, že když jdeme kolem školky, je jí to líto a chce za dětmi.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
5.9.08 16:08

Jsi doma, takže je logické, že přednost mají děti pracujících.
Možná to vadí Tobě, ale dceři asi ne, ještě, když ji zvládáš dávat do kroužků.
Z psychologického a i zdravotního hlediska se doporučuje školka od 4 let. To, že chce za dětmi, když je vidí, ještě zdaleka neznamená, že by se jí ve školce líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
5.9.08 16:16

Ahoj já osobně bych to nelámala přes koleno.My do školky chodíme už od dvou a 3/4 a žádná výhra.Dcera permanentně nemocná. Takže kdybych to věděla vůbec bych jí tam nedávala. :twisted: Tento týden tam byla jednou!!!!!pa Míša

• Nahlásit
  • Citovat
24840
5.9.08 16:21

Ahoj, já mám zatím všechny 4 děti doma. Upřímně řečeno se nástupu do školky celkem děsím. Věrka půjde v 5 letech a bojím se toho, že „dotáhne“ domů každé nachlazení a podobné „chuťovky“. Než se mi doma vymarodí všichni čtyři a občas i já s manželem, budu šedivá 8O Myslím, že není kam spěchat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.9.08 16:22

Nevadí to. Když je jí to líto co zkusit mateřský centrum, sou i takový kde dítě může zůstat samo bez rodičů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
5.9.08 16:41

Ahoj, děkuju za odpovědi, upřímně, to co jste napsali jsem si tak trochu myslela taky. Klára je ještě miminko, takže jsem na jednu stranu ráda, že se možná vyhneme už tak brzo nemocem ze školky. Spíš mě to napadlo vůči Adélce, ale je fakt, že aktivit má dost, do toho chodíme denně odpoledne i dopol na procházky a hřiště, kde si hraje s dětmi, takže tohle bych asi neměla moc řešit..Díky moc za odpovědi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2766
5.9.08 21:33

PeZo mě teda ten tvůj dotaz trošku zneklidnil,protože mě kluka taky do školky nevzali. Zkoušíme to s tím,že kdyžtak půjde až za rok,taky jsem doma a navíc je říjnový.Ale ani se nechystám přihlásit ho na nějaké aktivity,však si toho ještě užije..MOžná nějaké cvičení,je běhací typ :lol: :wink:Jenom mě právě napadlo,aby nebyl nějak socialně-společensky zaostalý,když budou všechny děti chodit do školky a on ne.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
5.9.08 21:39

Ada chodila předloni v Ostravě a žádná výhra, nijak nadšená nebyla. Po pár měsících jsme se přestěhovali a v nové školce bylo místo až zase od září, takže vlastně nastoupila ve čtyřech letech. A je nadšená a spokojená. Pepi začala letos a je nadšená taky, ale ona se mnou celý loňský rok chodila pro Adu a když byli venku, šla jsem dřív, aby si s dětma pohrála.

Navíc máme naprosto úžasnou školičku, i my dospělí jsme nadšení.

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
5.9.08 23:00

Adel32 -Adélka je taky běhací typ, takže tam jsem našla tu pohybovou výchovu, jinak ty dvě hodiny v Berušce už jsme zkoušeli v červnu a byla spokojená. Na jednu stranu si ale říkám, že když jsem jí vyzvedávala, bylo vidět, že toho je akorát dost. Mě to fakt nevadí mít jí doma, ale šlo mi o ní, nicméně chodíme hodně na hřiště a tam jdou vrstevníci, se kterými si hraje, tak snad to bude ok :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
5.9.08 23:21

PeZa- my jsme malou „šoupli“ do školky teď před 4. rokem. Leccos se jí už dá vysvětlit…
Jenom na uchlácholenou. Maminka mi neustále opakuje, jak jsem ji potrápila a pomučila. Když se mnou chodila na vycházky, chytala jsem se dětí z jesliček, měly takové kroužky, za které se držely, když šly, a já se chytala s nima a strááášně jsem s nima chtěla.
Bohužel po nástupu do jeslí (dva roky a dva měsíce) jsem tropila takové scény, že mamka myslela že snad dá výpověď v práci :lol: :lol: Např. mě nemohli dostat ze schodů dovnitř do třídy :lol: takže jedna sestra tam se mnou musela sedět, abych někam např. nezdrhla nebo z těch schodů neslítla :lol:
To už je dneska taková nostalgie.

Myslím, že ty aktivity malou „nasytí“ tím, po čem prahne - hrou s dětmi. Se školkou jsou spojené i jiné věci, ranní vstávání, nutnost docházky, omlouvání - druhou dceru máš na starosti doma - myslím, že vám nic neuteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
6.9.08 14:39

:D Ahojky, také si myslím že tím že Tvá malá půjde do školky ve 4letech nic neztratíte. Já šla s Tomíkem k zápisu letos kdy mu byly 3 roky a 4měsíce s tím že ho chci od září přihlásit… ve dvou školkách mi ho nevzali kvůli velkému počtu dětí a to mi sama paní ředitelka řekla že osobní schůzku s ní nepotřebuji že nebude mít tolik dětí aby ho nevzala. Poslala mě jinam kde mi zase řekla jiná, že jsem přišla 12ctá a že berou dětí 10 a že mi ho vezme určitě příští rok… jenže to jsem jí řekla že nejde, když mu budou 4 v listopadu… tak jsme šli nakonec do třetí školky a tam alespoň spočítala že když nastoupí v září budou mu bez dvou měsíců 4 roky a slíbila že ho vezmou. Naštěstí vzali ale ve třídě s ním jsou většinou čerstvě 3leté dětičky.Ve většině školek se zajímají i o to, zdali je maminka na MD s dalším dítkem, podle toho uváží zdali ho přijmou dřív nebo ne. Kamarádky z jihu čech měly docela problém. Obě jsou na MD s miminky a jedna má 4letou a druhá 3letou holčičku. Tu mladší nevzali s tím, že může být s maminkou doma a že pro ní teď nemají místo.Všude je to různé ale nyní je spousta dětiček a málo školek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2590
7.9.08 18:02

Ahoj bud uplně v klidu já učím v mš a mám takový pocit že tříleté děti tu adaptaci snášejí daleko hůř než čtyřleté s kterými se lze již nějak domluvit.Většina maminek tvrdila jak se děti do školky těšily a skoro všichni první týden obrečeli.Já jsem ted dala dceru do školky jsou jí čtyři a je uplně nadšená rok předtím mi přišla ještě takový mimino tak jsem to ani nezkoušela a myslím že jsme udělali správně.Jo akorát je už po prvním týdnu nemocná a to mě vždycky přišla odolná ani od bráchy nic nechytala a ten byl nemocný skoro pořád.Užívejte si doma pak už někam bude chodit pořád.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
7.9.08 19:31

Ahoj, my to máme totéž, letois v místní školce nevzali tříleťáky, pokud jsou matky doma s miminem. Příští rok to taky nebude růžové, ale snad už ho vezmou…já jsem teda byla ráda, že se to tak vyřešilo samo, bo syn je mamánek a ve školce by dozajista trpěl a bylo by to o nervy…Taky bude chodit dvě dopoledne a jedno odpo do různých kroužků do MC, ani tam se mu moc nbechce…nic mu neuteče si myslím:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama