Nateklé nohy v těhotenství

2100
10.7.20 11:14

Nateklé nohy v těhotenství

Ahoj, šíleně mně natékají nohy. Ruce také, ale to není tak hrozné. Jsem v 25tt. Dneska díky tomu vedru je to extrém. Pomohlo vám na to něco? Budu ráda za každý tip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1291
10.7.20 11:19

A máš tlak v pořádku, říkala jsi to na gyndě nebo to máš až teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
10.7.20 11:21

@jary1 Hodit nohy nahoru a chladit. Koupila jsem si takový ten „chladící ručník“ - stačí jednou namočit a pak jenom protřepávat, jakmile zteplá. Pak taky studené sprchy na nohy - několikrát denně.
Ale nečekej že ty otoky nějak opadnou, ale bude to příjemnější.
Každopádně si nech zkontrolovat u doktora bílkoviny v moči - takhle se může projevovat preeklampsie a není to sranda.
Já byla ke konci totálně oteklá. Měla jsem nohy jak slon - prostě od kyčle dolů stejně hrubé :D V těch vedrech to byl očistec, doslova a do písmene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
10.7.20 11:22

Taky mi začíná otékat nohy, chodím doma a po zahradě bos, chladím studeným ručníkem. Nebo nohy mám ve zvýšené poloze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1067
10.7.20 11:25

Bohužel v tom horku se tomu nevyhneš. Je dobré se zmínit na gynekologii že otékáš. Ale já měla zdravé těhotenství a celé léto jsem měla nohy jak balony…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2100
10.7.20 11:43

@mamule42 @epsice tlak mívám spíž nižší ( jako celý život). Natékají mi už asi měsíc. U dr jsem to říkala. Mám si dávat nohy během dne nahoru. Jenže když si je dám nahoru, tak mi pak brní.
@LilyJane ta bílkovina se kontroluje nějak extra? Při každé kontrole mi moč kontrolují tím papírkem. Byla jsem tam před 14 dni. Zkusím ty studené sprchy. Čekám až manžel přijede z práce a vyrazíme na koupaliště. Ta studená voda je lahoda. Nohy mi natékali i minulé těhu, ale přijde mi ne až tollika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1914
10.7.20 11:58

Máš všechny testy v pořádku? Co na to říká gynekolog? Ale mě teda taky natékaly, úplně celé od třísel až k prstům a to jsem byla těhotná v zimě, nevešla jsem se do zimních bot. Úplně to bolelo a přešlo to až po porodu, ale pozvolna, trvalo to skoro měsíc, než mi splaskly. Ale testy jsem měla v pořádku. Mimochodem v bazenu na koupališti bych se v těhotenství teda nemáchala, maximálně jen nohy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2100
10.7.20 12:04

@ZuzaM a jaké všechny testy? Chodím na běžné prohlídky v těhotenství každé 3-4 týdny, kde dělají utz, moč, krev.
Do bazénu chodím a chodit budu. Nevim, proč bych tam neměla máchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
825
10.7.20 12:55

@jary1 Jo tak na těch papírcích mají i tu bílkovinu, to by viděli, kdybys nějakou měla. Takže pokud máš tlak v klidu a žádnou bílkovinu tak hurá na bazén. Sice bych se v něm úplně nekoupala (infekce), ale na schlazení nohou ideálka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
761
10.7.20 13:15

Ahoj, ja s tim mela problemy od zacatku.. Tehotenstvi a 12 hodinovy sluzby = roztomily nozicky :mrgreen: nic mi nepomohlo, ke konci uz kdyz jsem byla na MD se to zhorsovalo.. Pred porodem jsem se nevlezla do niceho jinyho nez do tenisek (v prosinci super). S tlakem jsem problemy nemela..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
10.7.20 13:18

Mě na to krásně zabírá plavání ve studené vodě.. Tak šup na bazén.. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu