Návštěva lékaře s dítětem

1877
12.6.17 05:45

Návštěva lékaře s dítětem

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jak řešíte, když musíte k doktorovi a nemáte hlídání?
Jsem těhotná, mám roční dceru a ne vždy se mi povede někoho sehnat na hlídání.
Vzala bych ji sebou, ale je to molekula a udržet ji na místě je dost težké. Myslíte, že jsou sestřičky zvyklé, že si maminky sebou berou děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2439
12.6.17 05:47

@Rive já jsem brala dítě všude s sebou. Nikomu to nevadí, ale zároveň se nikdo nebude ohlížet na to, že „dcera je molekula“, musíš ji trochu srovnat nebo zabavit, aby byla hodná, doktoři i sestry potřebují klid na práci. Určitě sestry nemají v popisu práce hlídat děti pacientů :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 05:52
@adam75 píše:
@Rive já jsem brala dítě všude s sebou. Nikomu to nevadí, ale zároveň se nikdo nebude ohlížet na to, že „dcera je molekula“, musíš ji trochu srovnat nebo zabavit, aby byla hodná, doktoři i sestry potřebují klid na práci.

Souhlasím. Zakladatelko, prcka s sebou klidně vezmi, ale připrav se v případě nouze dítě srovnat, protože u doktora jsou většinou nemocní lidé, kteří potřebují klid a rozjívené dítko je ruší. Vzala bych jí třeba omalovánky a pastelky, to moje dítě vždycky zabavilo. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
12.6.17 05:54

@adam75 no tak to je mi jasné, nechci po nich, aby mi ji hlídali, spíš mě zajímalo, jestli ji můžu brát sebou, nikdy jsem maminkus dítětem neviděla a když ano, tak sebou měli i tatínka a čekali v čekárně.
Já bych byla strašně nerada, aby je dcera nějak obrěžovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
12.6.17 05:56

@vlček66 tak já řeším hlavně těhotenskou poradnu a dceru omalovánky moc neberou, přece jen je jí jen rok, takže by vybarvila spíš celou ordinaci, než papír.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 06:02
@Rive píše:
@vlček66 tak já řeším hlavně těhotenskou poradnu a dceru omalovánky moc neberou, přece jen je jí jen rok, takže by vybarvila spíš celou ordinaci, než papír.

Tak do těhu poradny ji s klidem vezmi, tam se děti berou běžně, aspoň u nás a nikomu neposedné dítě až tak nevadí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16838
12.6.17 06:14
@vlček66 píše:
Souhlasím. Zakladatelko, prcka s sebou klidně vezmi, ale připrav se v případě nouze dítě srovnat, protože u doktora jsou většinou nemocní lidé, kteří potřebují klid a rozjívené dítko je ruší. Vzala bych jí třeba omalovánky a pastelky, to moje dítě vždycky zabavilo. :mavam:

Omalovanky rocnimu diteti? Mas doma asi genia :mrgreen: vzit hracky a nebo jet, kdyz ma cas spanku. Pastelkou se bud bude krmit, nebo si vypichne oko :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35318
12.6.17 06:26

Ročnímu dítěti bych dala lízátko, doporučuji z country life javorové, nedá se kousat :-) Lízátko vydat až v okamžiku tvého odchodu do ordinace, ať chvíli vydrží. Ke kočáru přikurtovat.
Už slyším ty námitky, mé první dítě samozřejmě dostalo lízo až ve třech :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
12.6.17 06:29

Běžně chodím se dvěma dětmi.14 m a 2,5 let. Vzít s sebou oblíbenou hračku, knížku a svačinku. Taky čekám další mimi, takže jsem s nimi už pobyla v mnoha čekárnách, včetně Utz, zubaře, na gyndě už s námi počítají běžně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5333
12.6.17 06:47

Maly byl se mnou na gynde v necelych dvou letech nekolikrat, babicky mame pracujici a bud sla s nami kamaradka, ktera byla taky na materske (nekdo takovy by se v okoli nenasel, jestli zbytek rodiny pracuje?), nebo jednou,2× kdyz to bylo akutni a nebyl cas shanet hlidani ani chut babickam vysvetlovat, proc tam jdu podruhe behem tydne - krvaceni na zac.tehu, o kterem jsem nechtela hned babickam rikat- tak i bez doprovodu, zabavil ho dobre mobil s pohadkama (rocnimu bych dala detsky na hrani nebo jinou novou neokoukanou hracku, krupku do ruky apod.), u nas maji v cekarne i detsky koutek ale samo tam byt nemuze zejo. Takze treba u zubare, praktickeho musel byt v golfkach, to mi primo rekli ze bez hlidani jedine v kocarku. Coz na chvili jde ale zrovna u zubare by mi 3/4 hod. upoutanej nevydrzel a malokdy te objednaji aby zrovna spal, takze toho jsem nekolikrat odkladala kvuli hlidani az jsem skoncila na pohotovosti. Muz mel taky problem se uvolnit z prace na doprovod k dr., tam to brali ze jsem na materske tak co by s nami nekam chodil…ze potrebuju osetreni sama nezajem, leda kdybych byla v nemocnici. Ted to ma nastesti volnejsi, takze s 2.uz to asi nejak pujde, pokud nebude muset nekam jet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
12.6.17 06:52

Jedna známá je zdravotní sestra a říkala že tam přišla suverénní matka a dala ji vajíčko s dítětem na stůl ať se stará… Tak to sundala na zem a celou dobu vyšetření ho nechala řvát. U pokorných maminek, který se omluví, že nesehnali hlídání jim naopak ráda pomůže. Je to o komunikaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
12.6.17 07:08

Já teda s sebou nikdy dítě nebrala, přijde mi to blbé dát ho sestřičce ať se stará, většinou tam má další pacientku… není pro mě ale problém říct někomu z rodiny nebo některé kamarádce ať jdou se mnou, mám jich dost… ani jsem tam nikdy žádné dítě neviděla

• Nahlásit
  • Citovat
5741
12.6.17 07:24

Ja parkrat dite vzala. Ale jen na gyndu. Ono to jinam neni technicky mozne (schody).
Byl se mnou v ordinaci prikurtovany v kocare. Trochu rval, ale doktorka to vzala dobře. Jinak mam nastesti funkcni moji babicku. Pripadne obstarali moji rodice. Sem tam maji pokrokove detske koutky s hlidanim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19381
12.6.17 07:30

Když nemám jinou možnost, beru děti všude, nikomu zatím nevadily, ale jsou oba hodní. Zabalila bych si nějakou svačinku, pár hraček, do telefonu pohádku a to by jí mělo na chvilku zabavit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14464
12.6.17 07:46

Zalezi kam jdes, treba na gyndu malyho klidne vezmu, tam sestra ani neni v ordinaci a akorat papiruje vedle a malyho rada chvilku ohlida, je zvykla chodi jim tam hodne mamin s detma. Ale treba k zubari, kde sestra musi asistovat bych se radsi preobjednala, stejne tak k praktickymu, tam bych se zas bala, ze dite neco chytne v cekarne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama