Reklama

Navyšování inzulínu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 16:59
Navyšování inzulínu v těhotenství

Ahoj holky, chtěla jsem, je tady nějaká těhotná diabetička nebo diabetička která byla těhotná. Chtěla jsem se jen zeptat, zda jste si musely během těhotenství taky navyšovat inzulín. Já mám teď novorapid 12-12-12. A lantus na noc 20jednotek. Na začátku těhotenství jsem měla po pěti jednotkách novorapidu a lantusu 10. Tak jsem zvědavá o kolik se mi ještě asi zvedne. Sacharidy si hlídám. Ale i po pitomém krajíčku chleba to občas vyletí i na deset. A ty nizkosacharidove se prostě nedají jíst pořád. Člověk se občas musí najíst přece normálně ???? Mějte se moc a pohodový zbytek dne ;) :kytka:

Reklama

Reakce:

LKL
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 27.12.17 19:36

Jsem “divna diabeticka” (vice pripadne do sz), na tom co rikas jsem prezila dve tehotenstvi (nr + lantus). zacinala jsem na malych davkach a postupne musela navysovat. problem je, ze s mym typem diabetu se lekari nesetkavaji casto a zase jsem si nechtela indikovat nejake nahodne davky sama, ale predvedcit osetrujici lekarku, ze jeji davkovani a postup neni ucinne byl boj (neustale me obvinovala z nedodrzovani diety…)

Twirl
Povídálka 37 příspěvků 28.12.17 12:43

Ahoj, já jsem teda už tak 15 let na pumpě. Stejně tak v těhotenství cca 2 roky zpátky. Pokud máš facebook tak se přidej do naší „dia“ skupiny: https://www.facebook.com/…93466810316/ (Dia těhulky-DM I. typ) Pokud FB nemáš tak doporučuju založit fake profil a přihlásit se alespoň tak. Poradíme ti tam líp než tady ;)
Jinak já jsem navyšovala až do porodu. Někomu se cca 2-3 týdny před porodem dávky mírně sníží. Hormony placenty blokují inzulín, proto to jde tak nahoru :nevim:

Lutte
Kecalka 113 příspěvků 28.12.17 13:28

@Twirl Děkuju! Už tam jdu ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >