Nedat dítě do školky v zimě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tardulka
Závislačka 3618 příspěvků 06.02.17 09:51
Nedat dítě do školky v zimě

Prosím najde se tu maminka, která nedává nyní, v zimě, přes ty největší bacily dítě do školky? Přijdu si jak z jiné planety, když chci synka nechat alespoň do konce února doma. Je pořád nemocný. Ve školce je vždy jen pár dnů a pak doma. Má 8 měsíčního bráchu a ten to odnáší teda fest! Jsem doma, takže zaměstnání mě netlačí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

PetrušeKl
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 06.02.17 09:57

Letos teda ne, ale vloni jsem staršího taky nechala zhruba od poloviny prosince snad do konce března doma. Dokonce mi to doporučili nezávisle na sobě asi 3 lékaři. Samozřejmě chodit do práce, situace je jiná, ale byla jsem doma a měli jsme od nemocí klid. Pravda ale je, že vypadl trochu z toho kolektivu a zařadit se zpět nebylo až tak jednoduché. Byl tam trochu za exota, že 3 měsíce nebyl ve školce. Už je to ale v pohodě…

Netopirek
Echt Kelišová 7901 příspěvků 06.02.17 09:57

Já jsem do školky dávala, ale nemocná nebyla. Kdyby byla tak často, tak si ji nechám doma. Když nemusíš do prace, tak je dle mě zbytečný ho tam davat

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 06.02.17 09:58

Cíleně doma nenechávám, ale syn byl jak v prosinci, tak v lednu ve školce jen jeden týden. Tak uvidíme, co přinese únor, zatím se drží.

blumen
Hvězda diskuse 42053 příspěvků 06.02.17 09:59

Vadilo by mi, ze to odnasi 8 mesicni, takze bych proto doma nechala, jinak ne.

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 06.02.17 10:02

Nechala jsem loni a nechavam i letos. Budu nechávat i za rok, to budu v práci, ale máme hlídací babičku.
Starší ani nijak moc nemarodí, ale odnáší to mladší dítě.
Loni mu to moc pomohlo, na podzim se nezapojoval, na jaře byl že školky nadšený, že začal i denně spát - na vlastní žádost.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 10:03
@Tardulka píše:
Prosím najde se tu maminka, která nedává nyní, v zimě, přes ty největší bacily dítě do školky? Přijdu si jak z jiné planety, když chci synka nechat alespoň do konce února doma. Je pořád nemocný. Ve školce je vždy jen pár dnů a pak doma. Má 8 měsíčního bráchu a ten to odnáší teda fest! Jsem doma, takže zaměstnání mě netlačí.

To jistě nejsi z jiné planety. Pokud máš možnost být s dětmi doma, je to určitě lepší, než ho pořád vystavovat náporu virů ve školce. Ovšem tuto dobu využij na striktní dodržování velmi pečlivé hygieny. Opravdu platí, že čistota je půl zdraví. Děti si mnohdy nedokáží správně umýt ruce a to je nejčastější příčina předávání nemocí. Není nic důležitějšího, než je naučit, že jejich zdraví je na prvním místě a nic jim neuteče a ruce je třeba namydlit pořádně a omýt pěkně v klidu a vytřít do sucha. několikrát jsem byla svědkem, jak ve školce dítě vyběhlo z toalety bez toho aby si umylo ruce, protože kamarádi nepočkají a hra je tak zábavná…paní učitelka nemůže mít oči všude…Pokud rodiče u dětí tyto věci naprosto zautomatizují, nemusejí se obávat, že je dítě odbyde halabala a nechá se strhnout lajdáctvím ostatních. Na toto určitě dbej.
Přeju ať jsou děti zdravé. :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 10:05

Kvůli malému bych ho doma urcite nechala.. Vsak školka neuteče.. My to mame taky tak ale mladší pujde uz na podzim taky do školky a tak se stejne musí promorit. Lepsi ted nez až budu v praci.. Ale mimco které ma před sebou jeste ockovani a je male bych tomu nevystavovala zbytecne…

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.17 10:07

A pro děti, které trpí na nemoci dýchacích cest není nic lepšího než pravidelné konvičkování. nejen že pomáhá od rýmy, ale je perfektní jako prevence. Hygiena nosu je stejně důležitá jako hygiena úst. A předejde se mnohým komplikacím. Doporučuji :mavam:

sunshine125
Kecalka 396 příspěvků 06.02.17 10:09

Já jí loni cpala do školky kdykoliv byla zdravá, což moc nebylo. Všichni na mě koukali jako na krkavčí matku. Ale když jí nechám doma, nikdy si na ty bacili nezvykne a bude to pořád dokola. Tuhle chybu udělali se mnou když jsem byla malá, já potom promarodila půlku 1.stupně. Takže loni chodila co to šlo a letos už marodila jen jednou v září a teď v lednu. Ale jestli ti to blbě snáší miminko, tak je situace jiná…

iiiv
Extra třída :D 10960 příspěvků 06.02.17 10:15

Kdybych mohla, tak bych nechala, zrovna dnes si jdu pro očr, protože jsou děti po nemoci a chci je nechat ještě týden doma aby hned zase něco nechytli, jsem zvědavá, jestli mi ho doktor dá

Tardulka
Závislačka 3618 příspěvků 06.02.17 10:24

Děkuju moc za vaše názory a zkušenosti. Právě, kdybych neměla mladšího synka, tak bych staršího dávala s klidnějším svědomím. Ale nyní jsou aktuálně oba po laryngitidě, kdy u miminka to bylo opravdu dost o nervy :? Nyní prý ve školce řádí střevní virózy a při představě, že mi to chytí mimčo, no uff :( Nechám si ho doma, předškolák ještě není, tak to nebude takový problém.

Xisniel
Povídálka 28 příspěvků 06.02.17 10:24

Já to takhle s dětmi praktikovala už třikrát. Od té doby, co malá začala chodit do MŠ. Loni jsem k tomu i chodila do práce, ale stihli jsme se s manželem vystřídat. Dohromady odchodili cca dva měsíce. Proč je tam dávat, když nemusíš, zbytečně ti donesou bacily :-) Letos chodí, jak se dá, protože je dcera předškolák, ale tenhle týden jdou taky od začátku prosince poprvé. Nebyli úplně ok, tak co by tam dělali. A Když jsem je chtěla poslat, nejdřív jsem si zjistila, v jakém stavu chodí ostatní děti. Upřímně nesnáším maminky, které posílají děti nemocné, nakopala bych jim p***l. Každý si to může nějak udělat a ne že jsou kolikrát doma a děti pošlou nemocné! ;)

Tardulka
Závislačka 3618 příspěvků 06.02.17 10:29

@kdochcekam na mytí rukou po WC, před jídlem a po příchodu domů z venku je zvyklý. Ale to doma, jak ve školce, netuším :think:
@kdochcekam konvičkování znám od bratrance. Ten to naučil i děti a je to jejich denní rutina. Taky říká, že super věc. Já vystříkávám nos staršímu Vincentkou nebo Stérimarem. Doporučeno z ORL. Před rokem a půl mu trhali nosní mandli kvůli velké nemocnosti. Měl jí obrovskou a držela se mu v ní jedna bakterie.

Billi
Nadpozemská drbna 25881 příspěvků 06.02.17 10:31

Ja budu za rok nechávat i předškoláka. Zdraví je přednější než školka. Znalosti se dají dohnat doma.
Ad promoreni… Neviděla bych to tak dramaticky. Ona se imunita vyvíjí a podle mě dá dítěti víc zima, kdy je zdravé, chodí ven a má běžný režim, než zima, kdy jde z nemoci do nemoci a buď je doma, nebo ve školce, kde to je velké semeniste bacilu.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Podpora od táty! Tereza po soudu mluvila s otcem, slíbila mu brzký návrat

Vše nasvědčuje tomu, že se případ heroinové pašeračky Terezy žene do finální... číst dále >

Máme sníh, heč! culí se Vondráčková z Kanady. O návratu do Česka ale mlčí

Zatímco Tomáš Plekanec (35) odpočívá na rodné hroudě a doufá ve Vánoce se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >