Nedokážem se dohodnout

Anonymní
20.11.15 11:42

nedokážem se dohodnout

Ahoj, prosím poradte, mám docela prekérní situaci, příští rok se chystám s přítelem začít bydlet, chceme jít do svého než začnem stavět a ne někde platit nájem, je možnost jít k nám do dvougeneračního domečku kde jsou ted v dolním bytě nájemníci, problém je že sestra tam má pokoj v mezipatře, nájemníci mají pronajatý jen část bytu a ten by nám nestačil, je to pouze 1kk se sestry 2 pokoji je to 3kk a to už šlo jenže ona prostě nepůjde bydlet s mamkou do druhého bytu přestože ještě studuje a nemá děti. Mamka s tím souhlasí abych tam šla, ale prý se mám domluvit s ní, jenže jak se mám s ní domluvit když na to nikdy nepřistoupí?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17394
20.11.15 11:44

No tak snad zvladnete rok dva v 1+kk, ne? Proc by vam mela sestra uvolnovat sve pokoje? Nebo si jdete bydlet s mamkou do bytu vy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 11:46

Holt se budete muset uskromnit, pokud sestra nechce, nedonutíš jí. Proč by se měla stěhovat ze svého domova kvůli vám? Možná by to bylo fajn vstřícné gesto, ale pokud prostě nechce, tak nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
20.11.15 11:47

A proč by vám měla sestra na chvilku než si postavíte uvolnit svoje pokoje a pak se zase stěhovat zpátky? Tak jděte k mamince vy nebo si budete muset pronajmout byt. Jinak chápu, že se jí nechce stěhovat a v rámci budoucích vztahů se sestrou bych to být tebou nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
20.11.15 11:48
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím poradte, mám docela prekérní situaci, příští rok se chystám s přítelem začít bydlet, chceme jít do svého než začnem stavět a ne někde platit nájem, je možnost jít k nám do dvougeneračního domečku kde jsou ted v dolním bytě nájemníci, problém je že sestra tam má pokoj v mezipatře, nájemníci mají pronajatý jen část bytu a ten by nám nestačil, je to pouze 1kk se sestry 2 pokoji je to 3kk a to už šlo jenže ona prostě nepůjde bydlet s mamkou do druhého bytu přestože ještě studuje a nemá děti. Mamka s tím souhlasí abych tam šla, ale prý se mám domluvit s ní, jenže jak se mám s ní domluvit když na to nikdy nepřistoupí?

Domluvit se, bydlet v 1KK (to bych udělala já) a nebo jít do podnájmu. Nic jiného není. Ještě je otázka, jak se tam platí energie. Sestra si platí svoje? Pro dva svobodné a bezdětné kteří chodí do práce, se to dá nějaký čas určitě přežít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 11:50
@Kobliha51 píše:
Domluvit se, bydlet v 1KK (to bych udělala já) a nebo jít do podnájmu. Nic jiného není. Ještě je otázka, jak se tam platí energie. Sestra si platí svoje? Pro dva svobodné a bezdětné kteří chodí do práce, se to dá nějaký čas určitě přežít.

Přesně, my se teď ve 3kk jako dva bezdětní naprosto ztrácíme :lol: zlatá garsonka :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.11.15 11:51
@radkka píše:
Holt se budete muset uskromnit, pokud sestra nechce, nedonutíš jí. Proč by se měla stěhovat ze svého domova kvůli vám? Možná by to bylo fajn vstřícné gesto, ale pokud prostě nechce, tak nechce.

Tak já nechci aby se úplně stěhovala, bydlela by akorát s mamkou v horním patře, tam by měla volný pokoj. A není to na 2-3 roky, ale klidně na 5 a víc než začnem stavět.

• Nahlásit
  • Citovat
5161
20.11.15 11:51

Kamarádi bydlí v garsonce i s 8měsíčním miminem a ještě chvíli tam budou než budou mít hotový byt. Pokud jste jen dva tak bydlení v 1kk není problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
20.11.15 11:52

Bydlet v garsonce ve dvou je uplne normalni, spousta lidi musi i ve trech, aspon Vas to zblizi a naucite se respektovat navyky jeden druhyho, z vlastni zkusenosti…

• Nahlásit
  • Citovat
450
20.11.15 11:53
@Anonymní píše:

Můžeš zkoušet jen argumentovat a snažit se přemluvit. Domluva v rodinně co se majetků, obzvláště nemovitostí, týče, je snad ještě horší než vrcholná politika. Znám to z vlastní zkušenosti a vůbec vám to nezávidim :? Pokud máte své nervy rádi, tak raději jděte úplně do svého. Takhle je vcelku reálné, že se nedomluvíte a i kdyby náhodou ano, tak to můžete mít dost často na talíři…nic moc pro klidný život :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17394

A kolik je sestre?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
@Anonymní píše:
Tak já nechci aby se úplně stěhovala, bydlela by akorát s mamkou v horním patře, tam by měla volný pokoj. A není to na 2-3 roky, ale klidně na 5 a víc než začnem stavět.

Ale PROČ by se kvůli vám měla stěhovat? Máte možnost jít do 1kk, pokud se vám to nelíbí, pronajměte si vilu, to je váš problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3992

Být sestrou tak vám pokoje taky neuvolním :nevim: jako my když stavěli, tak jsme žili v zahradní chajdě o jedné místnosti + mini sprcháč, wc formou budky venku a taky jsme to zvládli…příjde mi, že v dnešní době je rozežranost a drzost naprosto normální :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
20.11.15 11:54

Vy jste teda dobráci, Vás bych chtěla mít doma.. To nevydříte v 1+kk se Vám zdá málo?.. Kolik máte dětí, že se tam nevejdete 8o 8o.. Nechápu, proč by měla jít sestra bydlet společně s mámou.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.11.15 11:54
@KayaRepublic píše:
Bydlet v garsonce ve dvou je uplne normalni, spousta lidi musi i ve trech, aspon Vas to zblizi a naucite se respektovat navyky jeden druhyho, z vlastni zkusenosti…

Taky nechápu problém, žili jsme tak několik let a nijak nám to teda neublížilo, naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama