Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky. Kvůli leidenské mutaci nemohu používat hormonální antikoncepci.
Máte některá zkušenosti s nehormonálním tělískem? Prý je spolehlivější, než bývalo před lety, ale vždy tam hrozí riziko posunu… jak je to třeba při prudším sexu? A je pravda, že někteří chlapi ho prý uvnitř cítí? Četla jsem toho o tom dost, ale ráda bych vaše zkušenosti a na gyndě mi taky řekli spíš obecné informace. ![]()
Díky moc a hezké ráno. ![]()
Chlap vůbec nic necítil, neměla sem žádné bolesti. MS pravidelnou, jen jeden den bývala silná. Dávalo se na 5 let ( Dana ), ale po 4 letech sem s ním otěhotněla. Synovi teď bylo 8m ![]()
Já měla před 8 let zpět otěhotněla jsem s ním po roce. Při sexu ho muž necítil.
Nitroděložní tělíska klasická i hormonální jsou spolehlivý prostředek, který nevyžaduje každodenní pozornost a neruší jeho účinek průjem nebo léky. Selhat ale může i ta nejlepší antikoncepce a postižené ženy potom o takových nehodách diskutují. Nehormonální tělísko nijak nenarušuje menstruační cyklus, takže pokud bys tělísku nevěřila, můžeš v nejvíce nebezpečných dnech použít např. přerušovanou soulož. Je ale potřeba vidět, že ženy si běžně s tělísky užívají pravidelný sex bez zábran a bez strachu z otěhotnění. Posun a vypuzení tělíska je způsobeno tím, že děloha bohužel tělísko odmítá a s temperamentním sexem to nemá nic společného. Z dělohy do pochvy vede vlákno, které slouží k vytažení tělíska. Někdy je muž může cítit, ale pokud by mu to vadilo, může lékař vlákno zkrátit.