Nejí, sám nesní nic

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 03.05.18 11:38
Nejedlík sám nesní nic

Ahoj holky jdu si pro radu. Kluk 21 měsíců, od narození problémy s jídlem. Už jako mimi nechtěl sát mm. Od příkrmů neustálý boj za každou lžičku, u nás hrozné divadlo kolem jídla. Vím že je to špatně a vždy jsem si říkala, že tohle teda dělat nebudu.. Ale.. Přes to má na svou výšku dle tabulek váhu dost nízko, když ho nechám bez jídla dva dny a jí jen co chce, začne hubnout :roll: prostě nemá pocit hladu asi, jí strašně málo, nechce poradne kousat jídlo, z kaší se mu navaluje, nic mu nechutná. Dřív to bylo ještě lepší že aspoň v kočáre za jízdy jedl i chleba atd, teť nejeví vůbec zájem :( u nás je od rána boj, flašku s mlikem jen u mobilu, pak snídaně kousky pečiva za chůze nebo když mě pomáhá s úklidem, nenápadně šup dopusy. Svačina to stejné, obědy a večeře jsou úplně o nervy aby něco snědl. Já už mám stoho nervy úplně na dranc, celý dny se jen točí kolem jídla. Jen ho naháním. Achjo, vůbec si nedovedu představit co bude ve školce. Marně doufám, že až vyrostou zuby, tak se to zlepší. Co s tim, taky někdo tak naháníte dite celý den od rána s jidlem nebo by jste to nedělali? Ještě musím říct, že u stolu mě dělá neuveritelnej binec, jidlo matlá hází. Lžičkou sám nechce, max termix jednou do pusy a švihne ji na zem a čeká až podám. Jako vím, že to dělám špatně, že jsem mu to vůbec dovolila dělat tohle u stolu, jenže když mu seberu jídlo a řeknu že jde od stolu, tak je to pro něj výhra. Kdo tohle nezazije tak nepochopí, co to je za cvokárnu celý den, kdybych věděla že když odnesou jidlo, přijde večer a bude mít hlad, ale tak to bohužel není :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Kikin16
Kecalka 214 příspěvků 03.05.18 11:55

Jak ja te chapu. Mam doma to same. Mam kluka, dva roky a zlepsil se trochu az ted. Jedine, co zabralo, bylo trvat na 3 poradnych jidlech denne, takze jsem svaciny az tak neresila uz. Ma vzdy nachystano na stole, takovej bufac.. ovoce, zelenina, to co ma rad. Bud si vezme nebo ne. Ja jsem klidnejsi, protoze neresim PORAD jidlo. A snidani, obed a veceri zacal jist lepe. Ale porad toho sni vcelku malo, je extra hubeny, sam se dobrovolne nenaji a musi mit pohadku u jidla. Proste ho jidlo nebere, hlad miva fakt az ted kolem dvou let, kvuli vetsimu energ vydeji. Kazdopadne ty se musis hodit do klidu, srovnat si to v hlave… ja cim vic stresovala, tim horsi to bylo. Citil, ze jidlo je velke tema. Zkus neco na nervy, nejake homeo nebo tak

Kikin16
Kecalka 214 příspěvků 03.05.18 11:56

Jinak.. zvejkat taky nechce, nejlip ji jidla jak pro rocni decko, to je fakt des.

Aduš8
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 03.05.18 11:57

@Taby22 a co na to říká dětský doktor? Pokud je to až tak hrozné, měl by vás někam poslat.

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 03.05.18 12:16

@Aduš8 nějaké vyšetření už jsme taky měli, ale ono pokud nebude dítě úplně pod tou hranicí úplné podvíživy tak to asi nikdo moc řešit nebude. Dr na to nic moc neříkala, jen valila oči a že ho nechat pořádně vyyhladovět což řešení ale není :zed:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 03.05.18 12:20

U staršího to bylo to samé, žil nebo přežíval ze vzduchu. Já jsem po určité době rezignovala a pouštěla pohádky.

A není to výchovou, k druhému jsem od začátku přistupovala stejně a to byl úplně jiný apetit. To co má mladší ve 2 letech, měl starší ve 4.

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 03.05.18 12:21

@Kikin16 kolik ti toho teda sní k snídani, obědu a večeři? Máš to nějak navážené, víš cca kolik gramů? U nás jde neustále výška nahoru a váhově vůbec nepřibírá, pokud ho teda nenacpu, ale když ho nechám tak hubne :?

Taby22
Povídálka 26 příspěvků 03.05.18 12:22

@Kikin16 kolik ti toho teda sní k snídani, obědu a večeři? Máš to nějak navážené, víš cca kolik gramů? U nás jde neustále výška nahoru a váhově vůbec nepřibírá, pokud ho teda nenacpu, ale když ho nechám tak hubne :?

fenris
Kecalka 196 příspěvků 03.05.18 12:22

Naše mladá byla to samé. Razím přístup nechceš, nejez, nic jiného nedostaneš. Jenže jí to bylo úplně jedno. Byla schopná vynechat klidně tři jídla až konečně dostala něco co byla ochotná pozřít. Třeba doma večeře každý večer stejný model - z chleba sundala šunku, tu snědla, zbytku se ani nedotkla - takže klasická večeře byla třeba dva plátky šunky nebo med olízaný z chleba. Bylo jí úplně fuk, že šla spát hladová. Jo a do dvou let jsem jí jídlo mixovala aby snědla aspoň něco.
Co začla chodit ve dvou letech do školky tak se to výrazně zlepšilo, kolem tří let se úplně znormalizovala a teď jí úplně všechno.
Ty tři roky se držela svém třetím percentilu, doktorka neřešila, já v podstatě taky ne, protože na to nemám nervy honit děcko s jídlem…
Takže asi neporadím ale dávám naději, že z toho vyroste :)

aleaa
Kecalka 296 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 12:41

Znám, mám to doma… jsou jí 4 a má 12kilo :?. neustále za ní chodím s jídlem… je to na palici. Ale jak za ní nestojím, začne hubnout.
Teď aspoň řekne, že má hlad (dřív ani to ne) ale musím ji krmit jako miminko… máme totiž malou sestřičku, tak aby o něco nepřišla.
A co sní, to vyběhá nebo vyk. dí… :cert:

Hadumi
Extra třída :D 13098 příspěvků 03.05.18 12:43

Běhat za ním a pořád nabízet. Mám to dodnes u dcery 6,5 let, když by bylo po jejím, tak zemře hlady a i žízní.

Ornwen
Závislačka 3907 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 12:46

Tak zlý to u nás nebylo. Ale taky by klidně nejedl. Ani to prso ho nenalákalo, když bylo okolo něco zajímavého. Ale doktoři po mě taky chtěli dělat veletoče, aby jedl. ALe řešit jído 24/7 na to já fakt neměla. Akorát tchýně, když tam jsme za ním pořád s něčím lítá. Ale zas dlouho často blil, stačila nějaká blbost a už to jelo. U nás procházelo hodně mlíko. Do teď má noční mlíka. Dá tak půl litru. Doktorka rozumná, jen se soucitně usmívá a taky mu to nechce brát. Kluk má 3,5.

Postupně se to zlepšovalo. Tak po těch 2. narozkách. Hodně pomáhá asistování u vaření - i když ty suroviny třeba úplně nepotřebuješ, ale krájí (příborákem) strouhá a přitom to okouše. No a po pár měsících hlásili i ze školky, že se to zlepšilo. Teď už jí celkem slušně, ale stejně je váhově buhví kde. Roste asi na 4. percentilu.

Má bráchu, tam to zatím vypadá podobně, jen má o jídlo zájem, takže tam si to maluju, že to bude výrazně lepší

Na kousání někdo doporučoval orofaciální stimulaci

beruska9
Extra třída :D 10400 příspěvků 03.05.18 12:52

Prestala jsem to resit, nastesti teda moje dite nehubne, i kdyz nekdy nevim, z ceho jako pribyva, asi ze vzduchu :nevim: Presne jak uz nekdo napsal, me prislo, ze cim vetsi cirkus kolem toho jidla byl, tim vic se sekal. Takze tady je jidlo, jez nebo nechej tak, jako alternativu nabidnu zeleninu, ovoce nebo jogurt, nechces ani to, mas smulu. Akorat ted me zacal rozcilovat tim, ze se budi v noci a tvrdi, ze chce jist…po tom, co mel hodinu veceri na stole :roll: Nebo nechce snidat, ale najednou ma hrozny hlad, kdyz potrebujeme nekam odejit…ale to spis zdrzuje.
Ale pokud ti hubne, tak tam mozna bude nejaky vetsi problem :think: Co na to rika vase doktor/ka? Jako jednou z toho nejspis vyroste, ja osobne byla taky hubenour a nejedlik az do puberty, tak to asi mame v rodine, ale kdyz fakt hubne, tak je to blbe :think:

Kikin16
Kecalka 214 příspěvků 03.05.18 15:22
@Taby22 píše:
@Kikin16 kolik ti toho teda sní k snídani, obědu a večeři? Máš to nějak navážené, víš cca kolik gramů? U nás jde neustále výška nahoru a váhově vůbec nepřibírá, pokud ho teda nenacpu, ale když ho nechám tak hubne :?

Hele na snidani: bud neceleho lipanka, nebo nemlecnou kasi - coz je cca 120 ml kase + 1 banan

Obed: to je fakt ruzne, ten byva nejhorsi, mnozstevne toho byva od 180g-250 zhruba, nekdy ale taky sni jen par lzicek, ma proste lepsi a horsi dny.

Vecere: bud mlecna kase, polevka, nebo to co na obed a zhruba tech 200 ml/g.

Ale tohle sni az ted, driv na jidlo jedl kolem 100-120 g, coz byla hruza. Ted, kdyz ma dobre dny, tak mezi jidly chodi a sam si rika, ze ma hlad, neprecpavam a dam ovo/zel/rohlik nebo tak. Mam od mudr napsane fortiny cream, zkus se na to poptat, je to neco jako jogurt, jen 100 g ale kaloricky hodne vydatne.

Kazdopadne vim, ze je to psychicky hodne narocne, hlavne, kdyz je okoli schopno te podezirat, ze za to muzes ty. A jestli te to uklidni, tak to, co za posledni ctvrt rok nabral (asi 200g), tak to zhubnul ted, kdyz byl nemocnej.

Kikin16
Kecalka 214 příspěvků 03.05.18 15:30

Ale co bych ti chtela poradit. Nebehej za nim s tim jidlem. Fakt bych mj davala jen u stolu a pak treba nechat na dosah nakrajene oblibene veci a tak. Tebe to uklidni, ze kdyby mel hlad, tak si prece da a on se nauci treba. Pokud mu budes neustale nenapadne neco do te pusy strkat, tak to bude mit zafixovany jako normalni. A hlavne je u takovych deti asi fakt lepsi- najist, pak klid treba 2-3 hod, aby jim prece jen vytravilo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Vychcaný Bartoška to umí za každého režimu, míní Václav Klaus ml.

Poslanec za ODS a syn bývalého prezidenta Václav Klaus mladší opět dosáhl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama