Neocate na recept od MUDr.

17
20.4.21 13:52

Neocate na recept od MUDr.

Dobrý den,
u maleho (3 měsíce) je podezření na ABKM. Po domluvě s MUDr. jsme vyzkoušeli 5 mlék a až neocate toleruje bez problémů. Má ho už měsíc, a doktorka nám ho dávala na recept.
Dneska mi ale řekla, že aby nám ho mohla psát dál musíme se nechat hospitalizovat a podstoupit expoziční test.
Měla jste to některá také tak? A jak hospitalizace probíhala?
V této době „covidové“ se mi do nemocnice teda vůbec nechce. Ale zároveň platit za mléko 1600 na 3 dny je masakr :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
398
20.4.21 15:44

Coo? Ježíš chudák dítě. Zkus jinou dr. Zavolat zeptat se jestli je to u nich stejně a popřípadě přejít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2741
20.4.21 15:45

@Lenczi syn hospitalizován nebyl, ale mléko nám píše přímo doktor z gastra z nemocnice :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.4.21 15:53

No mě bylo řečeno, že pokud nepostoupime tento test pod dohledem lékaře v nemocnici, tak nám pojišťovna mléko neproplatí, protože nebude mít jistotu že ho skutečně potřebujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
20.4.21 16:26

Nám ho psali cca pět měsíců, dokud malý neměl cca 9,5 měsíce. Pak s tím, že alergie postupně vyhasíná, jsme se na gastru v nemocnici dohodli na změně na Nutrilon Allergy care, ale vyloženě ho nehospitalizovali a první dávku jsem mu dávala doma a za čtrnáct dní jsme měli na kontrolu.
Ale tenhle postup byl podle mě tím, že byl o hodně starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
20.4.21 20:32

Má bohužel pravdu. Ten test je podmínkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.4.21 20:37

@Dollorres a nevíte jak to probíhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
20.4.21 20:43

@Lenczi Dají vám mléko s vysoce naštěpenou bílkovinou kravského mléka (asi Nutrilon) a budou čekat na bezprostřední reakci jako třeba zvracení nebo prudký průjem. Pokud nebude, pustí vás (kamarádku pouštěli druhý den ráno) a budou čekat na pomalejší reakci. Ta ale musí být prokazatelná, u nich to třeba byl ekzém.
U nás pak ta reakce na změnu mléka třeba vůbec nepřišla a momentálně máme další expoziční testy na přepečené mléko (to prošlo ok) a jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.4.21 20:51

@Neferah děkuji za odpověď.
No jsem na to zvědavá, pred neocate jsme měli nutrilon alergy care ale také mu nebylo dobre.
Exem máme stále, ale už menší, jinak u malého byly projevy: hlen ve stolici, a neustale nafouknoute bříško. Plakal cele dny bez přestsni.
Hlavne toho se bojím, trpel takto dva měsíce než jsme dostali neocate. Plakal klidne i 12 hodin denně. Ted je spokojene usměvave miminko a téměř neplace. Nechtěla bych aby se to vrátilo zpátky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
20.4.21 20:59

@Lenczi U nás to byl taky pláč a hlen s krví ve stolici. Malej to měl ale při plném kojení a nepomohla ani moje drastická dieta, i když se to chvíli naoko zlepšilo. Ke konci jsem už bála skoro jíst a než by se koumalo další vyřazování, rovnou nás převedli na Neocate, aby se měl čas dát do pořádku.
Nás asi nechali na Neocate o něco déle, než se bez testu nechává, protože termín na gastro byl až za poměrně dlouho a pak se začínalo s přikrmy, tak do toho nechtěli ještě měnit mlíko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
20.4.21 23:20

Kdo vam ten neocate ten mesic psal? Odborny lekar nebo PL?

Po nas expozicni test za hospitalizace nechteli. V prubehu uzivani neocate na predpis nam asi 3× napsali nutrilon AC, pro zkousku tolerance a mozneho prechodu na nej, normalne doma, obcas jsme neco zkouseli v urcitych intervalech i sami v nadeji na zmenu. Nejsme jedini, kterym byl neocate predepisovam bez nutnosti hospitalizace. Nemyslim si, ze je to opravdu potreba. Hlavni je reakce, snasenlivost ditete.To,ze dite nema prudkou negativni reakci neznamena, ze muze pit bkm a nema narok na neocate. Stejne tak ekzem neni jedinym moznym pozdejsim projevem, ze bkm vadi. Zvazila bych zmenu lekare, zvlaste kdyz toto pozaduje uz po pouhem 1m na neocatu. Paklize to ovsem zatim nemate pouze od PL, ti to mohou predepisovat tusim pouze docasne na zkousku pri podezreni na abkm a pak mozna opravdu jen s backupem z vysledku toho testu ze spitalu. Paklize to tak je, tak najit odborneho lekare, ktery maleho vezme do pece a resit s nim. Neocate muze krome gastro dr predepisovat i alergo imuno. Dite bych tomuto jen po 1m na neocatu, ktery mu navic evidentne prospel, nevystavovala, ta strivka potrebuji delsi dobu na regeneraci. My zkouseli prvni prechod na AC tusim po 4m ci 5m na neocatu (uz se nepamatuju presne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19672
21.4.21 06:09

PL ti neocate predepsat nemuze, maximalne na zkousku. Pak musi byt doporuceni od odborneho lekare. Problem abkm je, ze se nepozna z krve, tam umeji poznat jen hodne rychlou alergickou reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19672
21.4.21 06:11
@Hedvikaaa píše:
Coo? Ježíš chudák dítě. Zkus jinou dr. Zavolat zeptat se jestli je to u nich stejně a popřípadě přejít.

Musim se nad tvoji naivni radou pousmat. Ano, kazdy dr. rad prebere rodice potizistu, co zpochybnuje postupy jeho kolegy, jiste i pres plnou kapacitu, kterou pediatr ma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
21.4.21 07:07

@h-o-p-e máme to mléko od detake lékařky.
Cca od 3 týdne začal trpět na bolesti bříška, Dr. s námi postupně vyzkoušela několik mlék postupně s vic a víc štěpenou bilkovinou až jsme došli k neocate. Žádné jiné mu neulevilo ani trochu.
Několikrát dělala výtěry, vždy s negativními výsledky.
Chtela nas poslat už do nemocnice, protože malej byl nafouklrj opravdu hodně a neustále a nic nepomáhalo. Ani ho v terminu neočkovala.
Az na poslední pokus pred hospitalizaci zabral neocate v podstatě ze dne na den.
Ted ho máme měsíc, byli jsme na 3m prohlídce a řekla mi ze mi ho může predepisovat 6 týdnů a potom musíme podstoupit toto, jinak nemůže kvůli pojišťovně. Takže máme ještě 2 týdny.

Problém je že když teď půjdu na gastro, nebo do alergo poradny tak si asi nepomůžu, protože malej je momentálně naprosto v pořádku a oni stejně nic nezjistí jinak než ze mu ten alergen podají pokud jsem to správně pochopila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
361
21.4.21 09:00

@Lenczi
Tak to je ono, PL to ma omezene a dal potrebuje doporuceni, aby byl kryty pro tu pojistovnu. Ale proc nejit i tak k odbornemu lekari, vsak zpravu vam PL napise. o problemech i o zlepseni. Stejne je to zalezitost pro odborneho lekare. Spise bych videla problem v cekackach, ale za zeptani nic nedas, obvolala bych to, popsala vasi situaci. Nejhur v mezidobi neocate koupila, obcas se daji sehnat nespotrebene zbyle od jinych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat