Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Měla by tam zajít dluh jí určitě narostl a myslím si že ji kontaktovali jen se vám to bojí říct, dnes se něco podobného řešilo i na novinkách http://www.novinky.cz/…c-korun.html
No tak bohužel pochybuji, že by účet banka zrušila sama, navíc, když tam je nějaký dluh. O tomto tématu je zrovna dneska článek. Raději do banky rychle zajděte.
http://www.novinky.cz/…c-korun.html
Hlavně mě se stalo něco podobného založila jsem si studentský učet tedy zadarmo, ale protože jsem v 19 nedoložila potvrzení o studiu automaticky mě přecedli na běžný učet, no stálo mě to 5000 na poplatkách
Jinak to byl případ i našeho tchána. Původně malý dluh mu tam vesele rostl, až mu nakonec došel dopis od exekutorů.
@Zástavanda píše:
Hlavně mě se stalo něco podobného založila jsem si studentský učet tedy zadarmo, ale protože jsem v 19 nedoložila potvrzení o studiu automaticky mě přecedli na běžný učet, no stálo mě to 5000 na poplatkách
Tak to je teda síla ![]()
Dcera by mi to řekla, prý ji nekontaktovali. A pamatuji si, že tam udávala ještě mou adresu, a dopis zde nepřišel. Na telefon ji nevolali, ani email sms nic.
No oni někdy záměrně nekontaktují. To bývá i případ i pokut u městských dopravních podniků. Kdy z jedné nezaplacené pokuty je za pár let několik desítek tisíc, aniž by dali dlužníkovi vědět. Rozhodně bych nespoléhala na to, že když se neozvali, tak tam žádný dluh neregistrují.
Určitě účet zrušit, dnes jsem četla, že někdo taky nezrušil, přišla exekuce a musí platit přes sto tisíc
Kvůli dluhu na poplatcích za vedení účtu zpravidla nekontaktují. Když se částka vyšplhá přes určitou výši, rovnou Vám přijde dopis od soudu (exekutora)… Být Vámi, tak si tam dojdu a dluh uhradím co nejdřív…
Urcite si zavolej co nejdriv do banky - udelala sem neco podobneho (take u CSOB), nikdo me nekontaktoval, dluh se cca.po 5 mesicich vysplhal na „blbejch“ 700,– a mam diky tomu svuj prvni zapis v bankovnim registru.
Tak jsem za dceru sama zavolala, chtěli jen rodné číslo, což já znám. A účet je prý zrušený dávno a jen 200kč dluh, který nenarůstá. Tak ještě, že tak, ted jste mě polekali.
. Ted to bylo nedavno nekde v TV, ze nekdo mel ucet, co leta nepouzival a najednou mu prisla k uhrade nemala castka. Poplatky za vedeni uctu atd. Takze mate kliku ![]()
@Anonymní píše:
Dcera by mi to řekla, prý ji nekontaktovali. A pamatuji si, že tam udávala ještě mou adresu, a dopis zde nepřišel. Na telefon ji nevolali, ani email sms nic.
na to bych rozhodně nespoléhala. Nejjednodužší je zajít do banky a poptat se. On ten účet sám nezmizí..
Dělala jsem v čsob a účet se opravdu ruší, když je tam dlouho dluh. zrušením účtu ale dluh nezaniká. takže zajít do své domovské pobočky a vyřešit ![]()
Ahoj děvčata, mám dotaz skrze dceru. Ve svých 18ti letech si založila studentský účet u čsob, používala jej asi 2 měsíce. Nějak jsme se dostali k tématu, že jej vlastně vůbec nezrušila, jen jej přestala používat, kartu vyhodila, prý tam měla menší dluh 60kč. Z čsob se jí za celou dobu neozvali, už tomu je 4 roky. Myslíte si, že účet zrušili sami, když není vůbec používaný? Nemůžou narůstat úroky na ten dluh? Ale to by se ji snad měli nějak ozvat ne? Děkuji