Svědění kůže v těhotenství – beru lék Dopegyt

325
3.8.10 19:01

NEPŘÍJEMNÉ SVĚDĚNÍ V TĚHOTENSTVÍ

Ahoj,

chci se zeptat, zda některá z vás trpěla svěděním kůže v těhotenství. U mě to trvá cca 14 dní hodně. Nejvíce břicho a prsa, ale svědí mě i jiné části těla. Kolikrát nevím ani kde všude se drbat :-? :-( Je to fakt nepříjemné a nic nezabírá.

Doteď jsem nic takového nepocítila a ani v prvním těhotenství jsem podobné problémy neměla.

Beru magnesium ale už skoro 4 měsíce a cca 3 týdny beru léky na vysoký tlak Dopegyt. Nemůže to mít souvislost? Do poradny jdu v pondělí, tak to tam řeknu. Zatím jen sonduju, jestli je to normální a prostě to musím vydržet nebo je to něco vážnějšího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3.8.10 19:10

V kterém si týdnu?
Nechci strašit, měla jsem to při prvním těhu a musela jsem hned po zjištění do porodnice.
Braly mi krev na jaterní testy a vyvolávali porod.Byl to ale už 39.
Takže určitě své Dr. zítra aspoň zavolej a poraď se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
3.8.10 19:15

A nezměnila jsi třeba nějakou kosmetiku nebo se nemyješ običejným mýdlem?Mě mýdlo strašně vysušovalo pokožku.Může to mít také spojitost s tím,že ti bříško roste a prsa se nalévají,tak to pne a svědí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12878
3.8.10 19:31

hele, mě taky svědí břicho. hlvaně teda když si vezmu upnutější tričko. holt je tam ta kůže citlivější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
325
3.8.10 19:37

Teď jsem 35tt. Kosmetiku jsem určitě nezměnila. Myju se jen gelem Dove nebo Fa. Jiné nepoužívám už hodně dlouho.

Kdyby to bylo jen břicho a prsa, tak bych si taky řekla, že je to tím, že břicho roste a prsa se mi začínají víc napínat. Ale mě fakt svědí skoro celé tělo. Záda, nohy, ruce, kolikrát nevím, kde se drbat dřív.

Upnutější tričko nenosím. Mám volnější těhotenská. A doma nosím hodně volná.

Taky mě napadlo, jestli to nemůže být psychického rázu. Hodně se bojím porodu a taky mám v poslední době pořád něco a tak že by to bylo z toho? Takže myslíte radši zavolat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.10 19:47

Je to už 13 let ale pamatuju si, že mě taky svědilo úplně všechno.
Samozřemě to nemusí být to stejné, jako u mě, ale raději bych určitě volala. Ať máš jistotu. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
3.8.10 19:59
Martina8 píše:
V kterém si týdnu?
Nechci strašit, měla jsem to při prvním těhu a musela jsem hned po zjištění do porodnice.
Takže určitě své Dr. zítra aspoň zavolej a poraď se.

A co to znamená, když tě svědí tělo ?? Proč tě tam bralo, co ti hrozilo ? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10017
3.8.10 20:05
Martina8 píše:
V kterém si týdnu?

Potvrzuji, mela jsem to taky tak, 38. tyden, blbe jaterni testy z krve a nastup do porodnice na vyvolani. Sama jsem nahlasila v poradne, ze mne hrozne svedi bricho, oni odebrali krev a v pristi poradne uz byli vysledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10017
3.8.10 20:08
Lenka512 píše:
Martina8 píše:
V kterém si týdnu?
A co to znamená, když tě svědí tělo ?? Proč tě tam bralo, co ti hrozilo ? Děkuji.

Jestli se nepletu tak prave to svedeni signalizuje, ze uz spatne pracuji jatra, jsou moc zatizena miminkem, v pokrocile fazi uz to neni na zavadu jen jsou doktori radsi kdyz jde mimco ven, mohlo by ho to zrejme nejak ohrozit, ale v 38.-39.tydnu neni duvod tehotenstvi nejak udrzovat a resit to nejakymi leky, proto chteji porod vyvolavat. Co by to znamenalo driv netusim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
3.8.10 20:09

Když jsem byla v porodnici na udržování, setkala jsem se s mamkou, která měla stejný problém - těhotenskou dermatitidu a ukončili jí těhotenství v 36 tt. Byla rozškrábaná - celé tělo, nemohla v noci svěděním ani spát, Sestřičky jí podávaly namražené zábaly, aby jí aspoň trochu ulevily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
3.8.10 20:11

Myslím,že jsem někde četla,že svědění kůže v těhotenství znamená,že se napíná.Taky jsem to měla,a jen jsem se hodně mazala,aby ta kůže nepopraskala(strie).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6555
3.8.10 20:21

Doporučuju si zavolat do poradny…Může to bejt jen obyčejné svědění, ale může to být i cholestáza, jaterní onemocnění.Před měsícem se mi se svěděním svěřovala těhotná kamarádka, tak jsem jí přesně tohle psala, volala do poradny a doktorka jí řekla, at hned druhej den letí na testy…
Je to sice málo časté onemocnění, za to vážné pro mimi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
3.8.10 20:29

Ja jsem mela svedeni kuze na zacatku tehotenstvi - tkaze vim, jak je to silene. Take jsem se bala te tehotenske cholestazy (i kdyz tam je spis svedeni chodidela a dlani a i dalsi priznaky), ale stejne jsme radsi sla k doktorovi a ten mi udelal jaterni testy - ty nastesti byly negativni.
Takze to byla jen tehotenska dermatitida a pomohl mi na ni konopny krem.
Takze radsi doktorovi fakt zavolej jistota je jistota a budu drzet palce at je vse v porakdu a brzy se toho zbavis.

Tady je nejake info o te tehotenske cholestaze - pokud Te to zajima:
http://www.maminkam.cz/…-cholestaza/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.10 20:29
Lenka512 píše:
Martina8 píše:
V kterém si týdnu?

Co přesně hrozí nevím. Je to příznak toho, že játra při tak velké zátěži prostě nestíhají. Tuším jsem někde četla, že jsou na to i léky.

Bylo to opravdu nepříjemné svědění kůže po celém těle. Nesvědilo mě jenom břicho, ale všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
3.8.10 20:30

Kůže mě taky svědila. Co říkala dr.- svědění je normální, kůže se napíná, proto mazat. Problém je, když svědí dlaně a chodidla, bývá to průvodní jev a teď si nemůžu vzpomenout čeho, ale vyvolává se potom porod. Dr stejně udělá jaterní testy a když jsou ok, není se čeho bát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama