Neschopná máma

Anonymní
18.9.11 18:28

neschopna mama

omlouvam se za anonym,asle je to pro me vazne choulostive a bolestne :cry: :cry:

jsem mama 3tydenniho miminka a uplne se v tom ztracim…mame hodne problemy s prdiky-zkousime uplne vse co se tu da vycist na starsich diskuzich,ale tohle neberu jako zlo a je mi ditete moc lito jak se trapi :nevim:

vetsi problem je s kojenim,mliko mam,dle laktacnich poradkyn vse v pohode|prsa,technika| ,ale maly 3tydny se po chvilce piti zacne vztekat,.odpojovat,pak zas hleda bradavku,nebo spi a i po povzbuzovani zacne sat,ale to jen zuzla bradavku,ale nepije-takze to nenecham a odpojuji,to se zacne vztekat a porad dokola.....takze pro me kojeni je takovy zacarovany kruh…vypije maximalne 50ml,po odrihnuti je uknourany,nespokojeny,krici-proste neni jak nakrmene miminko,co je spokojene a treba si brouka…na prevazeni mame normalni prirustky :nevim:

malej i pres den je hrozne neklidny,plactivy…chodime ven,povidam si s nim,snazim se sec to jde,ale proste spokojeny neni…kolikrat si rikam co delam spatne,ze jestli jsem tak neschopna…

trpim na poporodni blues,je mi na nic,mam podporu okoli,ale porad mam pocit,ze me nikdo nechape

premyslim nad umelym mlikem,jestli nebude spokojenejsi,udelalabych vse jen at je spokojeny a ja pred kazdem kojeni necitim uzkost,ze jak to zas bude probihat…

malemun e venuji sec to jde,zkousime ruzne polohy,mluvim si s nim,konejsim,al kolikrat mam pocit jak kdyby si myslel,ze nini u mamy,ale u ciziho…

JE TOHO MOC,CO NA MEM BOLAVEM SRDCI,MOZNASEM SE CHTELA VYPSAT,NEVIM SI RADY,NEVIM KUDY KAM :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12980
18.9.11 18:34

Mohla bych napsat ,že časem se kojení může spravit, ale jestli máš opravdu poporodní blues a jsi celkově ve stresu kvůli kojení, kup si výživu..
Je důležité jak se cítíš ty, nejej miminko.
Spokojení můžete být oba, stačí to vyzkoušet..
Sice máš podporu okolí, ale to největší břímě - problematické kojení - z tebe nikdo nesejme.
Nedělej si žádné výčitky pokud to prostě vzdáš a chopíš se lahvičky..
Přeji pohodové mateřství. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
18.9.11 18:37

podle mě by 50 na jedno kojení ve 3 týdnech mělo stačit. záleží kolikrát denně kojíš a navíc mimi jednou vypije míň podruhý víc. zbytečně se tím trápíš, jestli ti přibírá v pohodě, tak ho přestaň po jídle vážit. jen se tím stresuješ!mě to taky poradila doktorka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17304
18.9.11 18:41

Jak píše Liz,kojení není zase tak prvořadý.Na prvním místě je tvoje a miminka pohoda,pokud máš splín a ty ho máš tak zkus vyzkoušet lahev s UM.(Jednu porci nebo i víc můžeš odstříkavat,když budeš chtít)
Svět se nezboří a neboj,nejsi a nebudeš neschopná máma :hug:

Některá miminka jsou pohodáři a některá zase plačtivá(koliky,refluxy…)

Uvidíš,že se to bude jen a jen lepšit.Taky jsem myslela,že to nezvládnu,zblázním se z jeho pláče a jak vidíš,malému bude v lednu 5 :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20469
18.9.11 18:44

Je malinkej, zkus ho zavinout. Pořádně, na housenku, aby neměl volné ručičky.
Vím o případech, kdy se po zavinutí dítě zklidnilo a bylo možné ho pak nakojit. Mě nepřijde, že máš problém s kojením, ale s neklidným miminkem.
Samozřejmě můžeš zkusit UM, ale když ti přibírá, máte dobrou techniku a jinde není problém vidět, zdá se mi škoda to aspoň nezkusit. A souhlasím - vážit netřeba :wink:
pro představu - zavinutá Aňula

Příspěvek upraven 18.09.11 v 18:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.11 18:45

maly je moc krasny chlapecek,je zdravy,ale ja mam kolikrat pocit,ze se zblaznim,nedokazu ho kolikrat ukonejsit,po kojeni neni nikdy klidny a spokojeny,ja se pritom tak moc snazim…

si i rikam,ze tak krasneho chlapecka jsem si nezaslouzila,je mi uplne do breku,pritom bych chtela at spokojeny,nic vic…to je pro me provorade…

prsa me boli jak mu je drzim,masiruji,podpiram,mam v nich miliony ziletek,proste bludny kruh…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.9.11 18:47

zavinovacku pouzivam nA spani na noc,mam perovou,tak se pekne stahne,ale i pres ni je neklidny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
20469
18.9.11 18:48

JAkou péřovou? Takovou čtvercovou, zavazuje se na mašli? To je na houby, fakt, zkus to takhle… Taky je otázka, jestli mu v péřové není vedro :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mmonica
18.9.11 18:53

pokud mate prirustky,tak je problem jenom v tve hlave
muzes prestat kojit,urcite se Ti ulevi,ale pozdeji mohou zas prijit jine problemy diky umele vyzive
prvni tri mesice kojeni nejsou jednoduche,ale stoji za to zabojovat,protoze pak uz je to hracka a hlavne nadherny zazitek pro vas oba
co se tyce poporodniho blues,tak to chce si popovidat s nekym kdo neni z rodiny,ja se rozbrecela pred Midwife,to je u nas misto detskeho doktora po porodu a to,ze me vyslysela,objala a nekritizovala zadne me pocity, mi strasne pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
17304
18.9.11 18:55

A říkala jsi o tomhle vaší dětské dr.?A krmíš tedy po 3h?+- přes den?

Zase je škoda zahodit kojení,když mlíčko máš,ale zase se trápit…

Malý je ještě nmalinký,třeba jste se ještě nesehráli na kojení,nemáte tu určitou pozici která vám bude vyhovovat.A hlavně si připomínej že miminka vše vycítí.

Zkus se vyprdnou na vážení,jen si k malému lehni a třeba ho hlaď po tvářičce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anna86
18.9.11 19:03

Zkusila bych odstříkat mléko a dát přes stříkačku, nebo koupit UM a pak ho ještě dokrmit, jestli nebude spokojenější.. Jinak mi zabíralo u kojení ho poplacávat po zadečku.. a dělat ššš ššš.. možná je nespokojený kvůli těm prdíkum, zkusila jsi fenyklový čaj - čajánek? Pak třeba Baby Calm..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.9.11 19:04

maleho kojim co 3hodky a nebo driv-jak ma hlad,v noci nebudim.nechavam to na nem,ale bez problemu se hlasi sam…

mudre sem to rikala,ta jen ze zatim pribira a ze ze vseho vyroste aat sem v klidu,ale to se pekne rika,ale ac se snazim co to jde,tak po celem dni,kdy bojujem s kojenim a prerusovane rve,k tonmu unava,tak proste nejsem robot a uz moc v klidu nejsem,pritel pomaha co to jde,ale chodi do prace…

kojime v bocni fotbalove pozici a nebo v leze…

ja vim,ze nemam hlavu moc ok,ale moc se snazim proti tomu bojovat,vazne moc a nmoc

• Nahlásit
  • Citovat
Larr
18.9.11 19:05

Zakladatelko, pokud jsi většinu dne sama (partner v práci) zkus třeba tu přes mimino či jinak najít kámošku co má také mimčo. Můžete dny trávit spolu a kojit spolu atd. Když uvidíš, že má problémky i někdo okolo a nejen ty, uleví se ti.

Nejsi jediná, kdo skončí na umělé výživě.
Anonymní píše:
omlouvam se za anonym,asle je to pro me vazne choulostive a bolestne :cry: :cry:

jsem mama 3tydenniho miminka a uplne se v tom ztracim…mame hodne problemy s prdiky-zkousime uplne vse co se tu da vycist na starsich diskuzich,ale tohle neberu jako zlo a je mi ditete moc lito jak se trapi :nevim:

vetsi problem je s kojenim,mliko mam,dle laktacnich poradkyn vse v pohode|prsa,technika| ,ale maly 3tydny se po chvilce piti zacne vztekat,.odpojovat,pak zas hleda bradavku,nebo spi a i po povzbuzovani zacne sat,ale to jen zuzla bradavku,ale nepije-takze to nenecham a odpojuji,to se zacne vztekat a porad dokola.....takze pro me kojeni je takovy zacarovany kruh…vypije maximalne 50ml,po odrihnuti je uknourany,nespokojeny,krici-proste neni jak nakrmene miminko,co je spokojene a treba si brouka…na prevazeni mame normalni prirustky :nevim:

malej i pres den je hrozne neklidny,plactivy…chodime ven,povidam si s nim,snazim se sec to jde,ale proste spokojeny neni…kolikrat si rikam co delam spatne,ze jestli jsem tak neschopna…

trpim na poporodni blues,je mi na nic,mam podporu okoli,ale porad mam pocit,ze me nikdo nechape

premyslim nad umelym mlikem,jestli nebude spokojenejsi,udelalabych vse jen at je spokojeny a ja pred kazdem kojeni necitim uzkost,ze jak to zas bude probihat…

malemun e venuji sec to jde,zkousime ruzne polohy,mluvim si s nim,konejsim,al kolikrat mam pocit jak kdyby si myslel,ze nini u mamy,ale u ciziho…

JE TOHO MOC,CO NA MEM BOLAVEM SRDCI,MOZNASEM SE CHTELA VYPSAT,NEVIM SI RADY,NEVIM KUDY KAM :nevim:
  • Nahlásit
  • Citovat
755
18.9.11 19:06

Určitě se z ničeho neobviňuj! Vše děláš správně!!! :kytka: Prostě jen je Tvé miminko víc uplakané… Já také nejsem pro kojení za každou cenu… :nevim: Proč se trápit, stresovat, mít deprese a mít z každého kojení hrůzu??? Když můžeš zkusit UM… :nevim: Já měla taky problémy s kojením po nástupu z porodnice, chtěla jsem to vzdát a už jsem posílala přítele pro mlíko do lékárny, ale mamka mi řekla, ať ještě vydržím… Dala jsem na ní a jsem ráda :andel: - ale u mě to trvalo týden - a byla jsem „vyflusaná“ a na dně, často jsem brečela do polštáře a říkala si, že to nezvládnu! Fakt mi stačil ten týden, nepřála bych to ani největšímu nepříteli… Ale Ty už „bojuješ“ tři týdny… :hug: Navíc říkáš, že stejně po kojení není malý spokojený… Zkusit lahvičku můžeš, a uvidíš… :huban: Hlavně se drž a přeji, ať se to brzy spraví a upraví!!! :andel: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.9.11 19:07

piju kojo caj,meltu,hodne tekutin,redeny dzus

sab simplex a cekame az bude mit maly mesic,at muzem pridat lactobacily…

jinak masirujem brisko,pokladame na nej,peckovy polstarek,cviceni s nozickama,rourka…klubicko,tygrik…je toho hromada co delame uplne automaticky a bezne---

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama