Neschválení úvěru

Anonymní
4.5.21 18:31

Neschválení úvěru

Prosím o anonym. Potřebujeme opravit dům, jelikož je to třeba vzít celkem od podlahy, chtěli jsme si vzít úvěr. Řešíme to od nového roku a dnes nám zamítly čtvrtou žádost o úvěr. Už si připadám jako nějaký žebrák pomalu. Stalo se někomu? Kde Vám nakonec půjčili? Jako důvod nám vždy uvedli nízké příjmy, ale máme peněz dost, tak nechápu. Splátku jsme schopní zajistit ještě s rezervou. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8003
4.5.21 18:37

No tak evidentně nemáte na to kolik si chcete půjčit. Každopádně čím víc žádosti, tím hůř pro vás. Dejte si x měsícu pauzu a pak jdete požádat znova nebo ještě líp, vemte to přes nějakého poradce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31400
4.5.21 18:37
@Anonymní píše:
Prosím o anonym. Potřebujeme opravit dům, jelikož je to třeba vzít celkem od podlahy, chtěli jsme si vzít úvěr. Řešíme to od nového roku a dnes nám zamítly čtvrtou žádost o úvěr. Už si připadám jako nějaký žebrák pomalu. Stalo se někomu? Kde Vám nakonec půjčili? Jako důvod nám vždy uvedli nízké příjmy, ale máme peněz dost, tak nechápu. Splátku jsme schopní zajistit ještě s rezervou. :nevim:

Úplně nerozumím tomu, proč si potřebuješ půjčovat, když máš peněz dost, jak píšeš. :think:

Každopádně obecně platí - pokud ti nepůjčí banka, tak si nepůjčuj. Když si půjčíš u nebankovky, je to skoro jistá cesta do dluhové spirály. A pokud ti odmítají i nebankovky, tak lichvář je jistota průseru.

Raději si na tu rekonstrukci našetři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 18:39

Prosím o anonym, když tak smazat. Bohužel máme stejný problém, jsme oba pracující, bez exekuci, žádné prodlení. Potřebovali jsme na nové, ojeté auto cca za 100k, protože nam minulý rok padla větší část úspor, když jsme oba zůstali doma a všude zamítnuto..a to má mladý smlouvu na dobu neurčito..

• Citovat
  • Nahlásit
3922
4.5.21 18:41
@Anonymní píše:
Prosím o anonym. Potřebujeme opravit dům, jelikož je to třeba vzít celkem od podlahy, chtěli jsme si vzít úvěr. Řešíme to od nového roku a dnes nám zamítly čtvrtou žádost o úvěr. Už si připadám jako nějaký žebrák pomalu. Stalo se někomu? Kde Vám nakonec půjčili? Jako důvod nám vždy uvedli nízké příjmy, ale máme peněz dost, tak nechápu. Splátku jsme schopní zajistit ještě s rezervou. :nevim:

Chcete víc, než jste schopni uplatit, nic víc, nic míň. To by mě zajímalo, kolík je pro vás dost a pro banku málo. Ještě bych řekla, že byste mohli ručit tím barákem, ale pokud se ani to bankám nezdá, tak je něco víc než špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21075
4.5.21 18:41

Tak možná mas dost peněz z tvého pohledu, ale banka má jiný názor no :nevim: to zkuste přes nějakého poradce, ale očividně něco nesplnujete, takže bych nečekala ze to 4× zamítnou a po páté schválí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2110
4.5.21 18:43
@Anonymní píše:
Prosím o anonym, když tak smazat. Bohužel máme stejný problém, jsme oba pracující, bez exekuci, žádné prodlení. Potřebovali jsme na nové, ojeté auto cca za 100k, protože nam minulý rok padla větší část úspor, když jsme oba zůstali doma a všude zamítnuto..a to má mladý smlouvu na dobu neurčito..

No to možná ano, ale nebude mít dostatečný příjem na pásce. K tomu je potřeba přemýšlet o tom, že banky v kovidové době budou daleko víc prověřovat, jak je klient celkově solventní, jakou má historii, protože rozhodně není záměrem banky, přivést klienta do exekuce. Za mě je to pochopitelné.
Kolik má čistou mzdu, když chtěl žádat o 100 k?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3922
4.5.21 18:45
@Anonymní píše:

Tak korona a vy oba bez práce, byť třeba jen dočasně, opravdu nezní moc bonitně. Skoro bych řekla, že tedy vydělávám víc než vy oba dohromady, protože jsem nedávno žádala o 200.000,– a z nabídek jsem si mohla vybírat. A to mám 2 hypotéky. Nakonec mi pomohla rodina, ale to je jedno. Jde o to vnímání, co je pro vás hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
4.5.21 18:47

No za 1. jak víte, že nejste v evidenci dlužníků? Ona stačí jedna opožděná platba a si tam ani to nevíš.
2. Jaký máte příjem? Podotýkám, že je to čistý příjem ze základní mzdy (bez bonusů atd.)
Splátka nesmí přesahovat 40% vašeho příjmu a nesmí přesáhnout 30 let.
Takže záleží kolik si chcete půjčit - asi na to nedosahujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 18:47

Myslela jsem, že měsíčně máme dost peněz. Nemáme žádné dluhy, exekuce, insolvence, žádné jiné půjčky, ani splátky, ani kreditky, ani kontokorent, prostě žádné takové finanční závazky. Já jsem na RD, partner vydělává kolem 50tis., dům je náš, platíme jen energie, co se týče bydlení. Něco si i šetříme, ale to je taková rezerva, na co nechceme sahat. Má opravu potřebujeme asi milion a půl, tolik nemáme ušetřeno a oprava je nutná. Po zaplacení všech nákladů nám zbývá 40tis na potraviny, což je opravdu hodně a splátka má být od 4 do 8tis měsíčně, přesto zamítnutí opět. Nemůžeme s tím čekat moc dlouho kvůli stavu domu, pak bude investice ještě větší. Máme i ručitele. Jinak jsme manželé, práci máme oba na neurčito.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.5.21 18:50
@Proto02 píše:
No to možná ano, ale nebude mít dostatečný příjem na pásce. K tomu je potřeba přemýšlet o tom, že banky v kovidové době budou daleko víc prověřovat, jak je klient celkově solventní, jakou má historii, protože rozhodně není záměrem banky, přivést klienta do exekuce. Za mě je to pochopitelné.
Kolik má čistou mzdu, když chtěl žádat o 100 k?

Momentik mrknu, žádali jsme v dubnu, takže 1,2,3 měsíc…33 960,–, 38 975,–, 36 420,–. Pod 30k zkrátka nejde.. jinak vše odchází v den výplaty, na to dohlížím já ;). Obvolala jsem si raději vše. Elektřinu, plyn, internet atd. Všude v pořádku. A k tomu mám příjem já.

• Citovat
  • Nahlásit
3922
4.5.21 18:51
@Anonymní píše:
Myslela jsem, že měsíčně máme dost peněz. Nemáme žádné dluhy, exekuce, insolvence, žádné jiné půjčky, ani splátky, ani kreditky, ani kontokorent, prostě žádné takové finanční závazky. Já jsem na RD, partner vydělává kolem 50tis., dům je náš, platíme jen energie, co se týče bydlení. Něco si i šetříme, ale to je taková rezerva, na co nechceme sahat. Má opravu potřebujeme asi milion a půl, tolik nemáme ušetřeno a oprava je nutná. Po zaplacení všech nákladů nám zbývá 40tis na potraviny, což je opravdu hodně a splátka má být od 4 do 8tis měsíčně, přesto zamítnutí opět. Nemůžeme s tím čekat moc dlouho kvůli stavu domu, pak bude investice ještě větší. Máme i ručitele. Jinak jsme manželé, práci máme oba na neurčito.

Skoro bych si tipla, že manžel platí ještě někde něco, o čemž ty nevíš. V minulosti mohl mít problém a už to jede

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8003
@Anonymní píše:

Jako tohle je divný, když má 50 tis cistyho, doloženými a zdaněného. Na to by nejspíš měl dosáhnout i on sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
@Kockazvysocan píše:
Tak korona a vy oba bez práce, byť třeba jen dočasně, opravdu nezní moc bonitně. Skoro bych řekla, že tedy vydělávám víc než vy oba dohromady, protože jsem nedávno žádala o 200.000,– a z nabídek jsem si mohla vybírat. A to mám 2 hypotéky. Nakonec mi pomohla rodina, ale to je jedno. Jde o to vnímání, co je pro vás hodně.

Byli jsme bez práce taky a v pohodě jsme dostali :).

Příspěvek upraven 04.05.21 v 18:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
@Anonymní píše:

A na kolik vám ohodnotili cenu domu? To je taky dost důležité.
Partner vydělá 50k čistého v základní mzdě? Bonusy se nepočítají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat