Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Marie432875 píše:
Uplne jednoduchá rada - smiř se s tim ze deti proste brečí, a chovej se tak jako by se nic nedělo. Bud na ni milá, chovej ji, věnuj se te starší.
To je sci-fi
@Trojlístek píše:
@terinka4444 No ono se to lehce napíše, ale je to dost těžké. Já bych tohle ráda vyzkoušela. Dokonce jsem si koupila i odsávačku. Mléka mám dost, ale odsávat prostě za tímto účelem mi nejde. Hrozně dlouho to trvá a tímto přístupem jsem si třeba já způsobila zánět prsou. Dost rozsáhlý. Prostě v mém případě odsavacka neodsaje jako miminko. Navíc to hrozně dlouho trvá, prakticky bych nedělala nic jiného.Navíc dostat do kojeneho děcka láhev taky dost dobře nejde. U první holky to nešlo vůbec, u druhé by se mi to možná povedlo, ale tím pádem je po kojení. A co když to nebude alergie? A jen jí prostě bolí bříško víc jak ostatní miminka? Jak si pak pomůžeme? Nijak.
Já jsem rovněž dost nešťastná. Neznám cestu z výše popsaného…
Z příznaků na mléko by na ni seděly tak maximálně dva. A to ještě takové spíše kolikové. Proto ani lékařka nic neřeší a radí pouze vydržet.
potom odběr krve, pokud má ABKM, bude mít zvýšené protilátky. Čímž netvrdím, že ty to máš tak řešit, pokud nemá příznaky a neřeší to dětská. Jen u takhle nespokojených plačtivých dětí ta ABKM bývá často příčinou. Nedáváš jí nějaké ty kapky alá espumisan? Já měla pocit, že mé dítě zlobí ty prdíky, tak jsem nasadila kapičky a pak teprve nastalo peklo, vůbec to nedávala a trvalo dlouho po vysazení, než se zase stabilizovala.
Představ si jak to muselo být hrozné třeba před třiceti lety, já jsem prý jako miminko řvala rok v kuse. Máma nevěděla proč.
Nebyla speciální mlíka na nic, žádné kapky, houpátka- což doporučuju zakladatelce, je to super věc, apod.
Běž prostě pryč, malou nech někoho hlídat a ty bez na dvě hodiny na masáž, Kadeřnice, kosmetika, kino prostě někam.
Víš, já mám holky dvojčata, prvních 5. měsíců začaly kolem půl sedmé řvát kvůli prdíkům a řvaly 5-6 hodin v kuse. Nepomohlo nic, jen čas a brát to jako realitu dne. Udělat si z toho srandu, postěžovat si ale Jinak být v pohodě. Jinak pohodová miminka. Do teď každou noc vstávám ke každé sólo jak chtějí jíst i třikrát za noc, do toho třeba potřebují dát dudlík do pusy nebo něco. jdu spát v 21 hod. kolem šesté vstávají a já téměř každou noc vstávám fakt třeba i 7-8 krát. Na hlídání je téměř nedávám, nepotřebuju, chci si to užít sama, každý den dělají něco nového. Jednou nebo dvakrát denně si jdu s nima na půl hodiny lehnout ať jsem ready a dobrý.
Jak už tu někdo píše, tvůj klid je základ. Já se od narození holek, starám stejně o sebe jako o ně. Pokud se nebudeš cítit dobře ty, bude nespokojené miminko, taky chlap a to se opravdu brzo zhroutiš. A těch pár minut si na sebe prostě najdeš. Musíš.
Jsem maximálně spokojená maminka.
Kolik párů nemůže mít ani jedno dítě a já mám rovnou dvě.
Je to zázrak v dnešní době.
@terinka4444 Dáváme BioGaia.
Jakože kapky proti nadýmání podporují tuhle alergii?
Jak se prosím takovým miminkum bere krev? Za jak dlouho je výsledek?
Pamatuju si, že moje dítě taky brečelo šíleně a skoro furt. hodná byla, jenom jak došly návštěvy, a u doktora, takže to vypadalo, že si vymýšlím
a všechny návštěvy říkaly, vydrž, to přejde kolem třetího/čtvrtého/pátého atd. měsíce.
někdy jsem už byla fakt zoufalá, dceru jsem dala do postýlky, práskla dveřma a šla na pár minut ven. normálně jsem se bála že jí ublížím.
v noci se budila s řevem co dvě hodiny celý první rok.
a pak jednou přišla chvíle, kdy se moje dítě prvně probudilo, nebrečelo, jen se usmívalo a tu si pamatuju dodnes. ![]()
dneska je z mojí dcery báječná šikovná holka, velmi nadaná.
takže vydrž, nic jiného nezbývá, a jestli je možnost, vyšoupni dítě s někým s kočárem ven každé odpoledne na dvě hodiny (nezávisle na tom, jestli to prořve) ať ten čas, než z toho vyroste, nějak přežiješ. držím palce ![]()
Měla jsem dítě co ječelo první rok, vkuse, ve dne v noci, ječel a nespal, spal max 20 minut, pak zas řev. Radím rozdělit s chlapem síly a prostě to zvládnout. Jestli máš pocit, že bys mohla dítěti ublížit navštiv psychiatra. Hlavně si srovnej že to miminko tě potřebuje, je na tobě závislé a nedělá ti to naschvál prostě je mu mizerně. Mě tohle vědomí hodně pomáhalo a dokázala jsem být milá i po týdnu bezespánku.
vydrž holka, vydrž… je to šílené!!
já to měla u prvního ty řevy… hrozné to bylo, brečela jsem s ním, u doktorky jsem brečela s ním… (ještě že to byl první)… a ono to zhruba po 3 měsících víceméně přešlo.
neviděla jsem údaj jak je malá stará?
jak píše hned nade mnou anonymka - furt si říkej, že to nedělá schválně, ale že ji něco trápí, bolí, nebo tak.
zkoušela jsi ty dietu?? já jsem u toho prvního zjistila, které potraviny u mně ho nadýmaly a pak byl řev a prostě jsem to nejedla… na tvém místě bych zkusila pár dní jíst jen vyloženě nenadýmavé potraviny (rýže, brambory, vývary, lehké maso, atd. najdeš si které) a uvidí se…
já jsem se jen podívala na rohlík a malý z toho půl dne řval!
BioGaia je super, ale nasadila bych toho ještě víc. klidně můžeš. zachování zdravého rozumu za to stojí, děcku to neuškodí.
ROZHODNĚ radím vyzkoušet espumisan - maximální dávkování podle příbaláku, nebo se zeptej doktorky kolik maximálně jí ho můžeš dát. Pomáhá i mně, když mám párkrát do roka velké nadýmání (pro dospělé je to v kuličkách Noball nebo tak nějak).
Já jsem tomu našemu křiklounovi dávala biogaiu, espumisan a ještě jedno bylinkové, nevím jak se to jmenuje, byly to výtažky z fenyklu a anýzu atd.
Když se to u něj zlepšilo, tak jsem dlouho neměla odvahu něco z toho vysadit ![]()
Jo a to nosítko/šátek určitě zkus!!! pokud má koliky, tak přitlačení bříška na tvoje teplé tělo může pomoct (navíc k té blízkosti)
Je mi tě líto, chápu tě a neboj, ono to přejde!!
Po narození druhé jsem měla šílené stavy, měla jsem pocit že spadnu a usnu v kuchyni, hlídání jsme nikdy neměli žádné (placené jsem nechtěla), chlap v práci… druhá měla zase jiné problémy a prostě toho bylo moc.
vydrž, vydrž, ono se to zlepší, teď je to náročné, ale uvidíš jak se to bude postupně zlepšovat… ta malá za to nemůže, ty taky ne, ta starší taky ne… hodně říkej chlapovi jak na tom jsi, aby věděl že fakt musí zapnout síly i on, jinak se zhroutíš.
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuji se svěřit. Jsem matka dvou krásných dcer.Po druhém dítěti Jsem strašně toužila apřekvapivě se povedlo hned na první pokus. Těhotenství probíhalo krásně. Po dvou týdnech, co jsem si přinesla dceru domu to začalo být zlé. Je to zlé pořád. Malá je schopná půl dne prořvat a mě to štve. Vztekám se, řvu na ní. Kolikrát mám chuť i na víc.Vůbec se neovládám. Bojím se, že jí něco udělám. Když řve, řvu i já z vyčerpanosti. Už to vůbec nedávám. Mám ještě jednu dceru a nemám čas se jí věnovat. Celý den skáču okolo tý druhý. Jsem pak zlá i na tu starší. Vím, že s tímhle musím za odborníkem, ale nedokážu se tam dokopat. Selhala jsem na první čáře. Mám chuť útéct od nich. Už nevím jak dál. Měl někdo podobný problém nebo jsem úplný magor? Jak se to řešilo.
Mela jsem to stejne…Byla jsem zla i na starsi dceru.
Pomohlo mi proste si rict, at se okamzite uklidnim. A beru vse tak, jak to prichazi.
Velmi mi pomohl satek a to tak, ze o 50procent.
Dcerka porad jen plakala, nespala. Doted je to velky mamanek a prsomil.Je ji 13 mesicu a je to jiz o moc lepsi.Uz si to i uzivam zas…
Asi jsem neporadila.Ale proste vydrzet a snazit se to brat, jako soucast zivota.Ona nebude rvat do puberty.
Odbornik by mozna byl na miste, aspon si utridit myslenky a popovidat si.
Ted docitam zbytek…
A jeste dodam, ze mala ma alergii na vajicka.To ji take nedelalo vubec dobre pri kojeni. Bolelo ji brisko.
Satek pomahal, byla proste se mnou spokojena.
Nevim kolik je tve male.Ale me treba hodne zaujal i 4.ty trimestr. Zkus si o tom neco precist.
Mne prislo, jak kdyby to sedelo na tu mou cacorku.
Vydrž. Ne vždy musí jít o nějakou alergii či zdravotní problém. Některé děti proste rvou. U nás to byl prvorozený. Trvalo to skoro 3/4 roku. Brecel ráno, brecel přes den, brecel v noci a ja brecela s nim. Všechny testy a vyšetření v pořádku. A pak začal lézt a - bylo ticho. Proste jen tak. Ja jsem časem přešla do automatického módu - kdy se tělo staralo o syna a mozek proste vypnul. Jak robot. U tebe je to horší, protože mas starší dítě. Nepises jak moc je věkový rozdíl mezi dětmi. Pokud starší chodi do školky, ma podněty i tam. Zkus zaplatit chuvu nebo třeba jen studentku, která vezme mimino každy den na procházku a ty budeš mít čas na starší a sebe. Přejde to.
A kecy o nevyzralosti matky ignoruj
to muze napsat jen někdo, kdo takové dítě neměl doma
@Trojlístek Tak to mleko zkus, na tyden vysad vse, ale opravdu vse, i veci, kde je mleko jak ovyrobni surovina. U nas take nesedely vsechny priznaky, ale pomohlo to. Tim, ze jsem si nebyla jista, zda dite abkm ma, jsem obcas polevila a hned jsem to na diteti poznala. Pry by se to melo poznat po 3 dnech. S odstrikavanim bych si hlavu nelamala, proste bych mleko vysadila a cekala na postupne zlepseni.
@terinka4444 Tak mne dr. rikala, ze se to z krve nepozna, ze jen eliminacni dieta.
@Trojlístek píše:
@terinka4444 Dáváme BioGaia.Jakože kapky proti nadýmání podporují tuhle alergii?
Jak se prosím takovým miminkum bere krev? Za jak dlouho je výsledek?
Ahoj, dcera trpěla jako miminko oprvavdu hodne na koliky, tak jsme ji taky dávali biogaiu. Jenze po tom se ji to jeste zhoršilo. Doktorka rikala, ze u některých dětí to tak fungovat může.
Vysadili jsme ji a opravdu se to potom trochu zlepsilo. Jinak drzim palce, prostě se to musi nejak přežít a brat to, jak to je. Jak radi holky, zařídit hlídání a jit si aspon na chvilku vyčistit hlavu.??? a věř, bude lip
Holky vydržte. Měla jsem to s první dcerkou. Bylo to šílené, řvala běžně 10 h denně. Přesně, jak se tu píše výše. Ještě ani neotevřela oči a řvala. Řvala, řvala, řvala. Já jsem ještě k tomu nemohla kojit, tak jsem jí mléko odsávala a u toho ten řev pořád. Byla jsem úplně na nervy a chtěla skočit z okna. Úplně nejhorší byly první 4 měsíce. Postupně se to potom zlepšovalo, a okolo roka už to bylo mnohem lepší, i když vždy reagovala na dost věcí nepřiměřeně pláčem.
Kolem toho 4. měsíce začalo pomáhat to, že jsem s ní hodn jezdila ven. Sundala jsem střechu kočáru a ona koukala na stromy, jak jsem ji vozila. Ona nespala skoro vůbec přes den, takže to bylo úplně jedno. Denně x hodin jsme teda jezdila s kočárem. Potom přišlo malinké zlepšení, když se začala hýbat, plazit, apod., a největší zlepšení začalo, když začala chodit.
Dnes je jí 5 let a je to úplně suprová normální a šikovná holčička, zbožňuju ji, a i když to byl očistec, na který nerada vzpomínám, a i proto nemám moc ráda mimina a nerada se k tomuto jejímu období vracím, čekám druhé
![]()
Jsem už ale teď připravena na všechno a když to bude nesnesitelné, dám dítě do postýlky, udělám si kafe a půjdu si zapálit. Tenkrát jsem ještě nekouřila, to byla chyba
Ať mě třeba moralisté zastřelí. Dobrý je, že já už nic klidného nečekám, jen řev, takže pokud by se u druhého dítěte stalo, že bude v pohodě, tak mě to zaskočí.
Já jsme hodně dávala té první kapky na břicho, zkoušela jsem i homeopatika, řešit s dr., pak už vím, že ozději to bylo i zubama, dávala jsem hodě často ibalgin sirup, prostě jinak řvala den i noc, takhle aspoň v noci spala…prostě vše snášela strašně špatně, ale vydržela jsem to, fakt to přešlo. Přejde to i u vás. Ještě mi na chvíli pomohlo ji dát do postýlky a jít si dát sprchu, abych ji aspoň na 10 minut neslyšela.
Je to náročné, strašně, ale přejde to, uvidíte
![]()
Pred mnoha lety jsrm mela stejny problem. Syn rval uz od porodnice, ve dne, v noci, v postylce, v kocaru proste neustale. Mela jsem chut mu neco udelat, jak jsem byla zoufala, nevyspala. Po pul roce jako kdyz utne. Dnes uz je temer dospělý a vydrzi broucek spinkat i 12 h v kuse
Kolikrat jsem o tom zpetne premyslela, proc tak priserne porad rval a dosla jsem k zaveru, ze musel mit hlad. Byla jsem takova ta prastena, blazniva matka, ktera chtela do pul roku vyhradne kojit, bez prikrmu. A pritom mi dite rvalo hlady
jsem o tom presvedcena, protoze rvani prestalo v pul roce, kdy jsem zavedla prikrmy. Po letech, u dcery jsem zavedla prikrmy od 2 mesicu a spokojenejsi miminko jsem nevidela.