Netradiční cukroví

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LadyTommy
Extra třída :D 14974 příspěvků 07.11.14 18:52
Netradiční cukroví

Ahoj,

pomalu se blíží advent a čas pečení cukroví. Přiznám se, že cukroví raději peču než jím a už se na to moc těším. Ráda experimentuji, a protože se o cukroví dělíme i s kamarádkami a rodinou, tak většinou dostanu spoustu klasiky jako vanilkové rohlíčky, linecké, perníčky, vosí hnízda atd… Ráda bych obohatila mísu s cukrovím o nové zajímavé druhy. Co netradičního pečete?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Idril
Závislačka 2993 příspěvků 07.11.14 18:59

Děláváme tohle: http://www.ahaonline.cz/…ucerove.html

Pak ještě babiččiny čokoládové rohlíčky s čokoládovým krém s čokoládovou polevou, ale recept bohužel nemám, někde zmizel a jako každý rok si o něj budu muset zavolat mamce

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 19:03

Já dělám čokoládovo-pomerančové placičky, jsou výborné, u nás nejoblíbenější cukrovíčko…

Čokoládovo-pomerančové placičky
Tohle je uplně úžasné čím víc se uleží tím lepší

na 70 placiček
100 g hořké čokolády
125g másla
125g cukru špetka soli
1 vejce
nastrouhaná kůra z 1 pomeranče
200g hladké mouky
1 čajová lžička kypřícího prášku
2–3 PL pomerančové šťávy

čokoládu si nastrouhám nahrubo a smícháme s ostatními surovinami. 2 hod uležet v ledničce. pečeme na 200 stupňu 8–10 minut a kolečka mají být 1/2 tlustá a průměr 5 cm (tak je to v receptu já dělám menší) :)

pjetka
Kecalka 178 příspěvků 07.11.14 19:07

Já moc klasické vánoční cukroví nejím, spíš vůbec, tak jsem se rozhodla, že si letos mimo jiné napeču maličké svatební koláčky. Ty naopak miluju. Sice se doma trochu divili, když jsem svůj nápad přednesla, ale argument o tom, že mně zas do tradičního štědrovečerního menu moc nezapadají vepřové řízky a hovězí vývar, byl uznán.

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 07.11.14 19:09

@MarkétkaBeruška jo ty jsem tady loni od tebe objevila a doma se po nich jen zaprášilo :palec: :palec:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.11.14 19:15

Holky, nedelejte mi chutě :mrgreen:, chlap mi řekl, ze chce jen vosí hnízda

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.11.14 19:15

@MarkétkaBeruška : to zní fakt dobře, možná vyzkousim

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 19:16
@Idril píše:
@MarkétkaBeruška jo ty jsem tady loni od tebe objevila a doma se po nich jen zaprášilo :palec: :palec:

jéé, jj vím loni jsem je tu psala. To jsem ráda že chutnalo… :hug:

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 07.11.14 19:17

Já loni dělala kokosky a vydrželi asi hodinu :mrgreen:

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 19:17
@myskalucka píše:
@MarkétkaBeruška : to zní fakt dobře, možná vyzkousim
:oops: :hug: zkus a uvidíš…já teda za sebe musím říct že kombinace pomeranč a čokoláda je moje nejoblíbenější takže… :mrgreen:
MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.14 19:21
@myskalucka píše:
Já loni dělala kokosky a vydrželi asi hodinu :mrgreen:

jůůů kokosky…tos mi připomněla jeden zážitek: Naše babi jedny Vánoce naprosto hrdě upekla kokosky a dala si je do zvlášť kraičky jak na ně byla hrdá, hmmm…jenže krabičku si uklidila aby jí je nikdo nesnědl a pak už si nevzpomněla kam je dala…našli jsme je v únoru, ale byly mňamóóóznííí :mrgreen:

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 07.11.14 19:34

Asi to není zrovna cukroví, ale dělám to každé Vánoce a slehne se po tom zem :mrgreen: z piškotů a na kolečka nakrájených banánů udělám „hambáč“, napíchnu na párátko a namáčím v čokoládě. V bílé, mléčné, pak to můžeš třeba i posypat kokosem… Skládám to na plech, hodinku to nechám venku, než piškoty změknou a pak je to během hodiny pryč :D pravda, extra dojem to nebudí, ale je to fakt mňamina!

Příspěvek upraven 07.11.14 v 19:37

Shield-maiden
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 07.11.14 19:34

Budu sledovat…

Haku
Generální žvanilka 21913 příspěvků 07.11.14 19:38
@MarkétkaBeruška píše:
Já dělám čokoládovo-pomerančové placičky, jsou výborné, u nás nejoblíbenější cukrovíčko…

Čokoládovo-pomerančové placičky
Tohle je uplně úžasné čím víc se uleží tím lepší

na 70 placiček
100 g hořké čokolády
125g másla
125g cukru špetka soli
1 vejce
nastrouhaná kůra z 1 pomeranče
200g hladké mouky
1 čajová lžička kypřícího prášku
2–3 PL pomerančové šťávy

čokoládu si nastrouhám nahrubo a smícháme s ostatními surovinami. 2 hod uležet v ledničce. pečeme na 200 stupňu 8–10 minut a kolečka mají být 1/2 tlustá a průměr 5 cm (tak je to v receptu já dělám menší) :)

Oooo ano :palec: :dance: Ty jsem loni delala, dle tveho receptu, a letos nesmi chybet zase :pankac:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 07.11.14 19:38
@myskalucka píše:
Holky, nedelejte mi chutě :mrgreen:, chlap mi řekl, ze chce jen vosí hnízda

alespoň ti nesní ostatní druhy, co si napečeš pro sebe :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >