Neudržím pozornost a musím řídit auto

Anonymní
20.9.13 13:40

Neudržím pozornost a musím řídit auto

Odjakživa se nedokážu chvilku soustředit. Myšlenky mi neustále lítají všude možně. Narážím do lidí, uskakuju před auty. Když mi kamarádka něco vypráví, půlku toho nevnímám. Pracovní porady jsou pro mě utrpením. Šílím strachy, že se někdo zeptá na to, co mi zrovna uteklo. Jsem schopná přijít domů, sednout si na gauč a 10 minut čumět do blba, než si uvědomím, že už jsem doma a mohla bych něco dělat.

Koncept toho, že by člověk měl žít přítomným okamžikem a nenechat myšlenky bloumat kdovíkde, mi připadá jako naprosté scifi.

Nikdy jsem o tom s nikým nemluvila, takže nemám tušení, nakolik to je „diagnóza“, nebo jestli to je naopak celkem běžné.

Jinak žiju celkem normální život, bez problémů jsem vystudovala a mám práci. Nyní si ovšem budu muset udělat řidičák a mám prostě šílený strach. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá podobný problém, jak se s tím vyrovnal a jestli a jak s tím zvládá bezpečně řídit auto.

Pokud by měla vadit má anonymita, prosím o smazání tématu. Je to pro mě citlivé.

Díky moc.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
nepř. G12
20.9.13 13:42
@Anonymní píše:
Odjakživa se nedokážu chvilku soustředit. Myšlenky mi neustále lítají všude možně. Narážím do lidí, uskakuju před auty. Když mi kamarádka něco vypráví, půlku toho nevnímám. Pracovní porady jsou pro mě utrpením. Šílím strachy, že se někdo zeptá na to, co mi zrovna uteklo. Jsem schopná přijít domů, sednout si na gauč a 10 minut čumět do blba, než si uvědomím, že už jsem doma a mohla bych něco dělat.

Koncept toho, že by člověk měl žít přítomným okamžikem a nenechat myšlenky bloumat kdovíkde, mi připadá jako naprosté scifi.

Nikdy jsem o tom s nikým nemluvila, takže nemám tušení, nakolik to je „diagnóza“, nebo jestli to je naopak celkem běžné.

Jinak žiju celkem normální život, bez problémů jsem vystudovala a mám práci. Nyní si ovšem budu muset udělat řidičák a mám prostě šílený strach. Zajímalo by mě, jestli někdo nemá podobný problém, jak se s tím vyrovnal a jestli a jak s tím zvládá bezpečně řídit auto.

Pokud by měla vadit má anonymita, prosím o smazání tématu. Je to pro mě citlivé.

Díky moc.

V zájmu tvojí bezpečnosti a bezpečnosti ostatních bych být tebou za volant nelezla. Dokud se nevyřeší problém, co máš.

  • Citovat
  • Upravit
33155
20.9.13 13:44

No já nevím, ale nešlo by to tedy raději bez řidičáku.?Budeš nebezpečná nejen sobě. Ale stejně musíš na prohlídku k dr.,ne? Tak mu to raději všechno řekni, tady asi není na co čekat. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7499
20.9.13 13:46

Moje dcera má ADHD - poruchu soustředění a pozornosti, od té doby, co má nasazené léky, je úplně v pohodě, jinak se chová přesně jak popisuješ. Takže zkus zajít za psychiatrem, pomoci se určitě dá ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
20.9.13 13:48

Proč si musíš dělat řidičák? myslím že by jsi ho dělat neměla, když máš takovéhle potíže :think:

školka jdoucí po přechodu
dítě vběhnoucí do silnice
důchodci vstoupící do silnice
prudce zabržděné auto před tebou
no je toho spousta, myslím že jsi dobrý kandidát na průser. Nemyslím to vůbec ve zlém, osobně si myslím že řidičák je v dnešní době nutnost, ale ne každý ho může mít :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
21848
20.9.13 13:49

Hele já mám zas problém s usínáním. Jako spolujezdec většinou usínám (teda teď co mám dítě už ani ne) hned po nájezdu na dálnici a jako řidič jsem schopná odřídit Chorvatsko. Takže těžko říct, ale být tebou, a si bych neriskovala :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.9.13 13:50

@Bella29 Počkej, to jako fakt? Já spíš vypadám jako líná, než hyperaktivní. Vůbec mě nenapadlo, že by se to dalo řešit léky.

Zakl.

  • Citovat
  • Upravit
13141
20.9.13 13:54

Tak pokud jde o ADHD, co zkusit vysadit komplet bílý cukr a barviva, které způsobují hyperaktivitu a snížení pozornosti. Jíš takové věci?

Příspěvek upraven 20.09.13 v 13:55

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.9.13 13:54

@K-Black Aby veškeré taxikaření nebylo na manželovi. Je mi jasné, že to smrdí průserem, proto jsem taky založila tohle téma.

Zakl.

  • Citovat
  • Upravit
1854
20.9.13 13:55

Zakladatelko, na to je diagnoza a odpovidajici lecba.. neni to normalni. ;) :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
cher
20.9.13 13:57
@Anonymní píše:
@Bella29 Počkej, to jako fakt? Já spíš vypadám jako líná, než hyperaktivní. Vůbec mě nenapadlo, že by se to dalo řešit léky.Zakl.

Hyperaktivite neznamená jen běhat jak hadr na holi, ale porucha soustředění patří mezi její ukazatele, nicméně si myslím, že to s tebou nebude tak horké, když si v pohodě vystudovala, akorát jsi asi takový ten věčně zasněný člověk. Ale pokud se dokážeš vyhecovat a dávat pozor, když o něco jde, pak není problém. S opravdovou poruchou soustředění bys to už poznala ve škole, že je problém

  • Citovat
  • Upravit
1257
20.9.13 13:58

Řidičák bych si rozhodně nedělala v takovém případě. Můžeš se pak dostat do opravdu těžké situace nebo někomu ublížit. O svých problémech bych si promluvila s praktickým lékařem a ten už by tě měl nasměřovat k jinému odborníkovi :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30309
20.9.13 13:58

Hmm, tak tohle přesně mívám v těhotenstvích. JSem myšlenkama mimo a situace on the road mně vždy překvapí(a já reaguji až na poslední chvíli). Proto tak nerada coby těhule řídím! Řešila bych nejdříve s odborníkem, až pak autoškolovala :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13141
20.9.13 13:58

Napadá mě jedna věc - co ti říká intuice?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
20.9.13 13:59
@Anonymní píše:
@K-Black Aby veškeré taxikaření nebylo na manželovi. Je mi jasné, že to smrdí průserem, proto jsem taky založila tohle téma.Zakl.

osobně bych do toho nešla, vím co předvádí chodci, reflexy mám jako blesk a už tak 2× se mi stalo, že to bylo o vteřinu :think: řídím teda ve větším městě, ale i na vsi ti může vlítnout děcko pod auto.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová