Neustálé záněty uší, nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  23.03.18 11:48
Neustálé záněty uší, nevím jak dál

Ahoj,
Mám holčičku, bude mít tři roky. Od mala trpí na záněty uší. Vím, že to téma je tu už mnohokrát, ale já mám pocit že nemůžu dál. Poprvé ho měla když měla rok (uši nepíchané, jen ATB), podruhé ho měla za měsíc (píchání, ATB), pak ho měla potřetí až za půl roku (tedy v roce a půl), opět píchání a ATB. Pak ho neměla celý rok, takže ho měla počtveté až ve dvou a půl letech (píchání a ATB). To bylo v říjnu 2017. po 5. v prosinci 2017 (zvládli jsme rozkapat Otipaxem). Po 6. únor 2018 (píchání, bez ATB). Dnes si stěžovala na bolest, byli jsme u Dr ale nic nezjistila. Malá se mi teda většinou ani nepřizná, že ji bolí uši, vždy mám jen podezření, a to už mám ted skoro pořád. Hrozně se bojí doktorů, celou dobu v ordinaci jen histericky brečí. Mám pocit že to nikdy neskončí.. Zkoušeli jsme homeopata, ale nepomohlo to nejspíš na dlouho, dáváme Audiron, ten sice pomáhá, ale asi tomu nezabrání, nevyléčí úplně. Jen zrychlí hojení. V prosinci nám taky dr řekla že má zvětšenou nosní mandli, tak doporučuje odstranění. Toho se ale bojím, zhlediska její psychiky a se bojím co s ní udělá narkoza. Dávám ted tedy Lymphomyosot )je chválený na zmenšení mandlí). I jsme zkoušela vyčkávací strategii (jen kapat do uší Audiron a dávat nurofen po 6 hodinách dva dny, a dělala jsem CRP, jestli to není bakteriální),ale bojím se že jí můžu uškodit, že se to třeba může zvrtnout v zánět mozkových blan. Každá návštěva dr je s ní utrpení, obě trpíme. Už nevím co mám dělat. Máte někdo radu. Nebo to tak taky někdo měl a skončilo to? Bojím se když jsou to uši, mám strach aby neměla doživotní problémy se sluchem. Prosím poraďte.
 Děkuju

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8221 příspěvků 33 inzerátů 23.03.18 11:56

Ma to spojene s rymou? Moje deti na to trpi, ale vetsinou nasledek huste rymy. Hned nasazuji sinupret, strikam, odsavam. Pichany nastesti nebyly. Nikdy to nebyla akutni bolest, takze jen rozehnane pomoci atb. Taky ted synovi davam lympho. Porad dycha pusou, i kdyz rymu nema.

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1355 příspěvků 23.03.18 12:01

Ahoj, ja na to trpela jako mala, v 10 letech jsem musela na operaci a od te doby nedoslycham na jedno ucho a nesmi se mi tam dostat voda, jinak to hnisa.
Moji dceru jsem nechala ockovata proti pneumokokum a nevim, jestli je to tim, ale zanet v uchu nikdy nemela. i kdyz byla jako mala dost nemocna. Ted je ji 8 let.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 23.03.18 12:04

Syn totéž, ale začalo to až s nástupem do školky ve 3 letech, vždy jeden měsíc atb druhý klid a pořád dokola, dokonce jsme museli i rušit letní dovolenou. Buď se píchalo nebo mu to praskalo samo. Až teď asi věkem se to snad lepší, měli jsme teď prodlevu 7 měsíců, až do února. Můj syn to nemá spojené s rýmou a má to vždy v levém uchu, mandli nám taky říkali a já byla už rozhodnutá na tu operaci jít, ale na kontrole v loni v srpnu, tympano A a žádné mandle. Tak jsem zvědavá jesli budeme mít zase delší prodlevu nebo se to rozjede. Jinak dýchá nosem, nehuhňá uvidíme. Tvé pocity znám, já byla na prášky, pořád paragrafy atd. Nicméně jsem kdesi četla nějaký článek od ORL lékaře a tam se ptali na to píchání uší a on říkal, že má každé ucho píchlé přes 20× a pokud se píchne dobře, tak nehrozí žádné následky. To je prý problém v Americe, kde se uši nepíchají, jen kapou popř. atb a dost velká populace je tam nahluchlá. Tak mě to tak uklidnilo.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 23.03.18 12:05

Jo a očkování na pneumokoky jsme. :think:

Murka
Ukecaná baba ;) 1389 příspěvků 3 inzeráty 23.03.18 12:06

Jako dítě jsem měla zánět středního ucha s každou rýmou. Pokud je to tak u vás, tak rýmu od začátku léčit - odsávat, nos prokapávat mořskou vodou, hodně pít. O té nosní mandli bych možná uvažovala, je to tam všechno propojené, třeba by to pomohlo. Nicméně u mě pomohlo až to, že jsem vyrostla, upravila se situace v uchu. Od puberty jsem už zánět neměla.
Pokud malá bolest zapírá, tak existuje takové místo za uchem, na které když se zatlačí a v uchu je zánět, tak to prostě zabolí tak, že to poznáte. Na orl vám řeknou, kde přesně je to místo.

aledud
Kecalka 406 příspěvků 23.03.18 12:08

Jinak taky 2× denně preventivně stříkáme mořskou vodu.

Charlie18
Kecalka 256 příspěvků 23.03.18 12:14

Chudáček malá, já na to trpěla celé dětství. Takže s ní velice soucitím. Taky jsem pak už ani nehlásila, že mě bolí uši. Já jsem teď objevila kapky do uší audiron od energy. Tak třeba můžete vyzkoušet. https://doplnky-stravy.heureka.cz/…-ml/recenze/#…

Aries6
Generální žvanilka 21820 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 12:16

Poradila bych ti, ale přes SZ, jestli by ti to nevadilo.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 23.03.18 12:24
@Lenka76 píše:
Ahoj, ja na to trpela jako mala, v 10 letech jsem musela na operaci a od te doby nedoslycham na jedno ucho a nesmi se mi tam dostat voda, jinak to hnisa.
Moji dceru jsem nechala ockovata proti pneumokokum a nevim, jestli je to tim, ale zanet v uchu nikdy nemela. i kdyz byla jako mala dost nemocna. Ted je ji 8 let.

Jako mala jsem na zanety stredousi trpela hodne. Syn ho poprve chytil ve 3 letech, po vyleceni jsem ho taky nechali naockovat a uz nikdy zanet nemel. Ted je mu 11. Mozna to ockovani opravdu ucinek ma.

vulpes
Závislačka 4768 příspěvků 23.03.18 12:35

Vyndala bych madli jednoznačně.
U nás to pomohlo dokonale. Brali mu ji přesně na 3. narozeniny, teď je mu 9 let prač a od té doby marodil jen s neštovicemi, jinak nic. Jsem za to rozhodnutí ráda. Zákrok to byl velmi rychlý, na jedno dopoledne, odpoledne šel domů po svých a ve veselé náladě.
Ten půlden v nemocnici zvládl úžasně, což se nedalo říct o každé předchozí návštěvě ORL s bolestivým uchem, kdy mu to píchali a tak. Takže na psychiku je to podle mě neporovnatelné - jeden pohodový zákrok v narkóze…oproti opakované bolesti a píchání.
Prosadila jsem si tenkrát to trhání mandle i proto, že kolegyně, která pracovala přes 20let na ORL, tak mi vysvětlovala, že se právě do té mandle schovávají ti původci zánětu a antibiotika se tam na ně nedostanu, proto se to opakuje pořád dokola. Pravdu jsem vědecky neověřovala, ale opravdu, co není mandle, nejsou žádné nemoci.

jannina1
Závislačka 3894 příspěvků 23.03.18 12:39
@vulpes píše:
Vyndala bych madli jednoznačně.
U nás to pomohlo dokonale. Brali mu ji přesně na 3. narozeniny, teď je mu 9 let prač a od té doby marodil jen s neštovicemi, jinak nic. Jsem za to rozhodnutí ráda. Zákrok to byl velmi rychlý, na jedno dopoledne, odpoledne šel domů po svých a ve veselé náladě.
Ten půlden v nemocnici zvládl úžasně, což se nedalo říct o každé předchozí návštěvě ORL s bolestivým uchem, kdy mu to píchali a tak. Takže na psychiku je to podle mě neporovnatelné - jeden pohodový zákrok v narkóze…oproti opakované bolesti a píchání.
Prosadila jsem si tenkrát to trhání mandle i proto, že kolegyně, která pracovala přes 20let na ORL, tak mi vysvětlovala, že se právě do té mandle schovávají ti původci zánětu a antibiotika se tam na ně nedostanu, proto se to opakuje pořád dokola. Pravdu jsem vědecky neověřovala, ale opravdu, co není mandle, nejsou žádné nemoci.

No tak nyní v 9 už by zřejmě žádnou mandli neměl i bez vyndání:)

blumen
Hvězda diskuse 42164 příspěvků 23.03.18 12:40

Delate pruplachy nosni konvickou?

Vynechte vse mlecne a lepek, muze to pomoci.

Davej lichorerisnici.

Pri pocinajicim zanetu nakrajej cibuli, dej do ponozky a pres noc na ucho, nam to rozehnalo pocinajici zanet nekolikrat.

Pravidelne probiotika, ovoce zelenina, takovy zaklad.

jannina1
Závislačka 3894 příspěvků 23.03.18 12:43

Konvičku dobře zvládne i malé dítě a dost to pomáhá..

Anonymní  23.03.18 12:45

Máme něco podobného se synem. Tomu je teď 3,5. Během 1 roku měl 10× píchlé ucho a 2× mu samo prasklo (od září 2016 do listopadu 2017). V září 2017 mu vyndali mandli, to nepomohlo, během měsíce 3× píchlé uši a 2× atb, tak dostal trubičky a (klepu) drží se. Takže doporučuju mandle a tubičky. Aktuálně má už týden rýmu a uši dobrý.
On z toho i špatně slyšel, ale ne kvůli píchání, ale kvůli tomu, že měl v uších zatuhlý hnis, takže mu uši vyčistili a slyší skvěle.
Z narkózy jsem měla strach a zvládl to skvěle. Má ji za sebou 2× behem pár měsíců. Jen mě mrzí, že mu rovnou neudělali ty trubičky. Měl je navrhlé, ale dr. v nemocnici to zamítl…

Inko 2

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Sparťan Kanga řídil v pantoflích a rozstřelil mercedes, se kterým se chlubil

Ještě nedávno se svým luxusním vozem značky Mercedes chlubil, teď s ním bude... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama