Neuznaná reklamace 1+1

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pufik20
Kecalka 327 příspěvků 27.04.18 13:31
Neuznaná reklamace 1+1

Koupila jsem pro syna boty. Bylo to v jednom zapadlém krámku. Zdál se mi kvalitní. Zrovna tam byla akce 1+1 při koupi dvou párů bot jsou levnější zdarma. Syn měl celoročky 3× na sobě a jsou olezné, rozlepené…Když je šel chlap reklamovat tak mu majitelka oznámila, že se na ně záruka nevztahuje. Já se s tím nechci smířit. Poradíte jak je to doopravdy? Dekuji

Reklama

Reakce:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 395 inzerátů 27.04.18 13:31

Zkuste si zavolat na COI, měli by vám poradit co a jak

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 27.04.18 13:32

Ale vztahuje, ale jestli se rozhodnou vrátit peníze, tak nic nedostanete (jestli ty boty byly ty levnější).

pufik20
Kecalka 327 příspěvků 27.04.18 13:35

@Hadumi klidně jim je tam nechám a budu chtít zpět peníze. Jen nevím jestli tam mám nechat oboje boty.

Uživatel je onlineKeyllah
Echt Kelišová 7918 příspěvků 27.04.18 13:37
@pufik20 píše:
@Hadumi klidně jim je tam nechám a budu chtít zpět peníze. Jen nevím jestli tam mám nechat oboje boty.

ale pokud jsou to ty levnější, tak ty byly přece zadarmo, ne?

Hadumi
Extra třída :D 12897 příspěvků 27.04.18 13:53

@pufik20 pokud to byly ty levnější, tak peníze nedostaneš. Záleží, jakým způsobem reklamují. Jako reklamaci ti vzít musí, ale je na nich, jak jí vyřídí. Já už se ponaučila, nikdy v těchto akcích nekupuji. Jednou jsem koupila s tím, že druhá věc byla za symbolickou 1 Kč a když jsem reklamovala, tak jsem dostala zpět 1 Kč :mrgreen:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 27.04.18 13:53

No tohle je docela komplikované. Na boty se právo reklamace samozřejmě vztahuje (vám zatim odmítli zboží vzít k reklamaci, zatim vám nic nezamitli, takže,,neuznana reklamace” je špatný pojem). V případě uznání vady ma prodejce právo rozhodnout o vyřízení za určitých podmínek (dele nez půl roku od koupe, závada neni vážného charakteru). V případě, ze se vada projevila driv nez do půl roku a je připadne vážného charakteru (např rozpadlé svy podražky tak, ze je bota na dva kusy, atd, ale ne treba povolena nitka), mas nárok říct si, jakým způsobem chceš reklamaci vyřešit. V případě vracení peněz ale neni co vracet - jelikož za boty jsi nezaplatila. Takže je lepší požadovat výměnu nebo opravu. V případě, ze bys tedy vracela oboje boty a chtela zpět peníze, si nejsem jistá, zda to prodejce musi akceptovat - jestli musi vrátit peníze za boty, jež jsou v pořádku a nejsou předmětem reklamace. Tady tyhle,,akce” jsou z hlediska reklamaci dost nepřehledné a často i COI si nevi rady. V extrémním případě by záleželo na konkrétním soudu, jak by rozhodl.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, prsa! Angel Wicky si nechala upravit svůj gigantický hrudník! FOTO UVNITŘ

Svá od přírody obrovská prsa Angel Wicky moc milovala. I proto slavnou... číst dále >

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

KVÍZ: Znáte britskou královskou rodinu? Otestujte se

Královna, vévodkyně, princezny a také sestry, matky, vnučky... Prohlédněte si... číst dále >

Reklama