Nevíte někdo, jak se tohle jmenuje? Asi starší ročníky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
onajeblond
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 17.01.19 18:16
Nevíte někdo? Asi starší ročníky?

Ahojky, nevíte někdo jak se jmenuje tahle „starší“ hračka, je to taková ta panenka jak se strká jakoby do sebe od největší po nejmenší :mrgreen: Dá se ještě koupit? Moc děkuji

Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 12524 příspěvků 17.01.19 18:17

Matrjoška

Ginella
Kecalka 180 příspěvků 17.01.19 18:18

Je to matrjoška. :mrgreen: A určitě jí někde seženeš.

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 17.01.19 18:19

Ach jo, už jsem starší ročník :-(
koupíš kdekoliv v centru Prahy jako „typický český suvenýr“.

Modesta
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 17.01.19 18:19

Přesně tak, Matrjoška, my jsme jí říkali Bábuška :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 34208 příspěvků 17.01.19 18:19

matrjoška … zkus se projít centrem Prahy a uvidíš je skoro všude :D

Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 17.01.19 18:19

My tomu říkáme Bábuška. Určitě se dá někde sehnat, já ji viděla občas někde v obchodech se suvenýry.

Aduš8
Závislačka 3469 příspěvků 17.01.19 18:21

Je to ruský tradiční suvenýr. Taky se jí u nás říkalo Bábuška. Babička ji měla přímo z výletu z Moskvy a jako dítě jsme ji milovala

annasmyc
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 17.01.19 18:24

Na postovnezdarma ji mají, i u větnamců jsem ji viděla..a nebo jako tučňáky Janod
 https://www.ludo.cz/…sky-tucnaci/

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 17.01.19 18:27

Nepřipadám si jako starší ročník :) ale matrjosku teda znám. A zrovna ji máme doma, rodiče ji přivezli synům ze zájezdu do Ruska, nějak by mě nenapadlo to kupovat tady. Mám to zafixofane jako ruskou tradiční hračku/ suvenýr.

prokopa
Stálice 79 příspěvků 17.01.19 18:28
@annasmyc píše:
Na postovnezdarma ji mají, i u větnamců jsem ji viděla..a nebo jako tučňáky Janod
https://www.ludo.cz/…sky-tucnaci/

No ty kráso, 845,– Kč? Tak to v centru té Prahy jí seženete za čtyři stovky, teda tu ruskou. Když jsme tam byli před vánoci na procházce, chtěla jsem si jí koupit, ale měla jsem za zadkem manžela a ten by to asi nepřežil. Budu si tam muset někdy zajet sama :lol:

hodinarka
Kecalka 386 příspěvků 17.01.19 18:29

Jsem starší ročník :zed: :mrgreen:

Johanna7
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 17.01.19 18:39

@onajeblond matrjoška, taková ruská národní hračka, kde a zda se to dá koupit nevím, ale viděla jsem i takovou jako novou, takže nejspíš ano.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32590 příspěvků 17.01.19 19:14
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Trapný Dyk a afektovaná Kirschner. Má smysl dívat se na The Voice?

The Voice Česko Slovensko. Tak se jmenuje zábavná pěvecká reality show, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >