Nevolnost v prvním trimestru

30
31.12.19 20:52

Nevolnost v prvním trimestru

Zdravím vás tady, potřebovala bych poradit. Jsem v osmém tydnu těhotenství, mám hlad, ale vůbec nemám chuť k jídlu. Jen z pomyšlení na jakékoliv jídlo, se mi dělá zle, snažím se vždycky sníst alespoň housku nebo polévku, mandarinky třeba zboznuju, ale nic jiného.. Měla jste to některá taky v prvním trimestru? Poradila byste mi některá se stejnou zkušeností? Děkuji :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1292
31.12.19 20:54

Měla to tak půlka všech žen :D jez co nevyzvracis a bude to v pohodě, kolem 12-13tt se mi to spravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
31.12.19 20:58

Většina žen to tak má. Začni ráno třeba piskotem. Musíš to vydrzet a zjistit co ti sedne. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10456
31.12.19 21:02

U prvního těhotenství jsem nevěděla, co je nechutenství, u druhého jsme jim trpěla až do 24.tt. Výhoda, že jsem přibrala jen 8kg celkově. Jez, když máš chuť, dítě si z tebe vezme, co potřebuje. Lepší, než se najíst a jít to vyvracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1736
31.12.19 21:25

@DOhemova mě bylo zle v podstatě celé těhotenství. Mě pomohlo mít pořád něco po ruce (suchary, slané keksy, doma třeba mrkev…) a po troškách do sebe cpát. Třeba cely oběd jsem nebyla schopná sníst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
1.1.20 14:11

Ahoj, ja mam s timto taky zkušenosti. Bohuzel nevolnosti a každodenní zvracení se me drželo az do cca 16 tydne :zed: nic me na to nepomahalo. Snaz se hlavne hodne pit a jez, co dokazes. Ja co snedla, slo ven :poblion: zhubla jsem za prvni trimestr necelych 5 kilo. Ale neboj, to se srovna a bude to dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
1.1.20 18:01

Ahoj, je mi taky celodenně špatně, jsou chvíle, kdy už to psychicky trošku nedávám. A to jdu teprv zítra na první kontrolu. Taky nemám na nic chuť a sladký teď nemůžu ani vidět. Když se nenajím, tak je mi hůř, a když se najím víc než jen trochu, tak je to ještě horší. No a někdy je mi líp/hůř bezdůvodně. A zvracet mi většinou ani nejde.

Pár tipů, co jsem vypozorovala, že je pro mě ok, třeba to někomu poslouží : citrónová šťáva s trochou vody, syrová mrkev, sladké jablko, slaný popcorn, slané škrobové crackery, kvalitní bílý jogurt např. Holandia, šunky, uzené maso. A pak jidla typu rizoto, těstoviny s masem, zeleninou, popř. smetanovou omáčkou, vše v malých porcích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.20 18:07

@Agnes86 Ahoj, mám to stejne a taky uz to psychicky moc nedávám. Jsem 9+0tt

• Citovat
  • Nahlásit
291
1.1.20 19:57

Ja jsem 9.tt a predchozi těhotenství jsem si stěžovala, ze mi zle nebylo (nakonec do dopadlo blbě…). Bylo mi tehdy zle jen trochu večer a zrala jsem porad stejně. Teď nemám chutě, jim normalne, ale bez chuti… nebo jak bych to vysvětlila. Taky citim hlad, ale nechutna mi to. Nezvracim, jen ne parkrat natahovalo a davilo. Ja mam zase jiny problémy… a psychicky to taky nedavam. Každý večer mam silne migrény, porad silnější zimnice (teplota je vždy max 36.9-37.3), citim se jako když mam chřipku, motam se a energie mam mene než nějaká babka. Zadychana a unavena a jelikož to docela prožívam a mam nervy, dostane mě každý výtok, dloubnuti a kolísání bolesti prsou… jsem magor. Zkusme se nestresovat a přežít to :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
1.1.20 21:20

Trochu mě uklidnilo, že nejsem jediná, ale pomalu to taky prestavam dávat. V práci jsou na mě naštvaný, protože nejsou lidi a mě by potřebovali a dávají mi to pěkně sežrat. Jsem teda strašně ráda za přítele, kterej se mě vážně snaží držet co nejlíp a zvedat mi naladu a dela co mi na očích vidí :srdce: I tak, ale jen většinou lezim, když jsem šla umyt nádobí tak jsem sebou malém sekla jak mám nízký tlak. Dekuju všem za rady a vám co prožívají to stejné přeji hodně štěstí, zvládneme to snad :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
1.1.20 21:40
@DOhemova píše:
Trochu mě uklidnilo, že nejsem jediná, ale pomalu to taky prestavam dávat. V práci jsou na mě naštvaný, protože nejsou lidi a mě by potřebovali a dávají mi to pěkně sežrat. Jsem teda strašně ráda za přítele, kterej se mě vážně snaží držet co nejlíp a zvedat mi naladu a dela co mi na očích vidí :srdce: I tak, ale jen většinou lezim, když jsem šla umyt nádobí tak jsem sebou malém sekla jak mám nízký tlak. Dekuju všem za rady a vám co prožívají to stejné přeji hodně štěstí, zvládneme to snad :andel:

Ja mam tlak 95/60… moc krásný. Staci abych déle stala u plotny, zehleni, uklidu… a je mi blivno. Na procházce jdu snecim tempem a dycham jako při běhu. Takže doma jsem rada, ze zijeme, protože nějaký vyvarovani neexistuje a když mam lepší den, tak uklidim a uvarim na víc dni… příteli porad brecim, ze mi je na houby, ze mam jakoby kocovinu, nebo chřipku nebo vsechno :lol:. Nezvracim vůbec, jako to je asi typické u vsech kolem mě. Ale citim se nemocné. Hlsvne to nejsem ja. Vždycky pohotova, rychlá plna energie. Nás maly byt uklizim cely den a z vaření sedím :oops: :D. A do toho máme už dávno naplánovanou svatbu, na kterou jsem se těšila (teď mi to je úplně sumak :roll: ) a rekonstrukci nového bytu… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.1.20 20:05

Ahojte

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.1.20 20:06

Chci se zeptat, jsem skoro v 6tt a posledni tyden me porad trapi vodni prujem a nechut k jidlu. Stale mam pocit, ze mam nacpany zaludek jak kdybych snedla prase, ale pojidam jen rohliky a piji. Do toho jsem vcera i dnes mela hnedy vytok. Myslite, ze je to v poradku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.1.20 20:09

A plus dnes me poboliva v podbrisku, jakobych mela dostat menzes :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
3.1.20 21:46

@Marci137 ahoj. To muže byt byt strevni chripka. Nemas teplotu?
Ale jinak taky nemusi byt nic a je to normalni, někdo takhle na zacatku špíni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat