Nevolnost v těhotenství - pachuť v ústech

Anonymní
1.7.21 12:25

Nevolnost v těhotenství - pachuť v ústech

Dobrý den, jdu si pro radu.

Jsem v 11tt a už asi 5 týdnů mě hrozně trápí knedlík v krku a taková divná pachuť - kyselost, já nevím jak to jinak popsat. Cokoli sním tak se to jen zhorší, s pitím je to to samé. Piju de facto jen vodu a i z toho mám potom odpoledne už zvláštní chuť v ústech. Zatím se mi nepodařilo najít nic co by to alespoň trochu zlepšilo. Je mi z toho potom celý den na zvracení, nejsem schopná nic uvařit. Manžel je pracovně mimo ČR a já se tady s 2 letou dcerou vždycky snažím splácat něco alespoň rychlého na oběd ale většinou to dopadne tak že běžím zvracet a pak ještě třeba 2×. :roll: Byla jsem masožravec a teď nemůžu od začátku těhotenství maso ani vidět. :poblion: Nějaké rady co rychle nachystat alespoň pro dceru na oběd? Jak se zbavit té pachuti? Jak jste krotily nevolnosti? Nejhorší je že nemůžu otevřít ani ledničku, vždy musím zadržet dech jinak by šlo všechno ven. 8o V prvním těhotenství jsem tohle vůbec neměla. 8o

Bohužel nejbližší rodina momentálně nemůže pomoci, potýkají se s covidem.

Díky že jste si přečetly mé postěžování si. A díky za rady.

Anonym - ne celá rodina ví že čekáme miminko, čekám na screening, díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18075
1.7.21 12:32

Nijak, musíš to přežít jako většina těhotných

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 12:33

@lachtanice86

Jen se ptám jestli třeba někdo nemá nějaký fígl, který mu pomohl to alespoň trochu zmírnit. Vím že to musím přežít.

• Citovat
  • Nahlásit
3500
1.7.21 12:38

Žvejkala jsem nonstop orbitky. Vařil většinou manžel, nebo když nemohl, tak jsme si s dcerou jídlo objednávaly, vařila jsem jen jednou týdně - častějc to stejně nestíhám skrz práci. Přešlo to asi ve 20tt. Jako nechybí mi to, zabavovat dítě který je kvůli covidem zavřený školce doma, pracovat a mezi telefonáty (s trochou štěstí ne během nich) odbíhat zvracet :mrgreen: teď už jen otoky, neskutečný horko, pocení (převlíkám se 3× denně, nejméně 2× v noci), únava a tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2104
1.7.21 12:38

Mě přesně tohle trápilo až do poloviny 5. měsíce a ještě teď v 6. měsíci se mi to občas stává a celkově to pořád není úplně ono. Sama nevím, co s tím a šíleně mě to ubíjí. Už se nemůžu dočkat, až se s chutí najím :lol: Vím, moc jsem neporadila. Jen ti chci napsat, že v tom nejsi sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31838
1.7.21 12:41

Studená voda po troškách. Klidně minerálka, kola, cokoli. Žvýkačky, lízátka, vodový nanuky, pořád po troškách jíst. No občas něco z toho trochu pomohlo :lol: Ale jinak nezbývá, než vydržet. Mě bylo s každým těhotenstvím hůř, a dýl :mrgreen:
Co vařit záleží, co ti sní, co ty sneseš, jak jste zvyklí se stravovat. Vařím hodně bez masa, klidně napíšu víc. Ale nechce se mi vypisovat stránkovej příspěvek, jak blbec, abys mi pak napsala to mi nejíme, jak se mi už stalo :roll: A taky teda aby se ti neudělalo zle :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22485
1.7.21 12:41

Má to tak každá druhá. Já si tim procházím teď. Holt jídlo objednej, zajdi někam do jídelny pro hotovku nebo sem tam kup něco už hotového (já jako nouzovku mám v mrazáku ovocné knedlíky, rybí prsty a hranolky, instantní krupicovou kaši apod), když je nejhur, tak si sice není buhvico, ale děti aspoň nezůstanou ohladu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 12:43

@Lily Evans

Manžel právě vařil dokud nemusel minulý týden odjet. :lol: Od té doby jsem uvařila asi 2 jídla a zbytek objednala. Ale je mi to líto a mám pocit že dceru zanedbávám. :roll: Naštěstí ale alespoň nemusím pracovat. :mrgreen: Mám pocit že jestli mě to do zítřka nepřejde tak si to hodím. :mrgreen:

@Terezxx

Prosím nestraš že se mě to bude držet ještě tak dlouho. :? :mrgreen: Děkuji zapodporu. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 12:47

@Fiducia

Colu, džus nebo cokoli bych si dala strašně ráda ale pak je ta pachuť ještě horší. :mrgreen: A ten nanuk to je pravda! To mi taky sem tam pomůže ale to bych se musela jíst nonstop. :lol: Dcera teda sní všechno, spíš jsem ještě nenarazila na nic co by nesnědla. :mrgreen:

@Kriss Tina

Tím že jsem byla zvyklá fakt každý den vařit polévku i hlavní jídlo tak mi přijde že dceru strašně zanedbávám protože poslední dobou nedělám nic jiného než že si objednáváme. 8o Ale je fakt že není aspoň o hladu. :D

• Citovat
  • Nahlásit
3500
1.7.21 12:49
@Anonymní píše:
@Lily Evans

Manžel právě vařil dokud nemusel minulý týden odjet. :lol: Od té doby jsem uvařila asi 2 jídla a zbytek objednala. Ale je mi to líto a mám pocit že dceru zanedbávám. :roll: Naštěstí ale alespoň nemusím pracovat. :mrgreen: Mám pocit že jestli mě to do zítřka nepřejde tak si to hodím. :mrgreen:

@Terezxx

Prosím nestraš že se mě to bude držet ještě tak dlouho. :? :mrgreen: Děkuji zapodporu. :hug:

Tak já taky chodim spát skoro s pláčem že mě čeká další mizerná noc, ráno vstávám vzteklá že zas musim snášet horko a práci a permanentní nepohodlí… Nenaděláme nic, no :mrgreen: prostě to tak je, musí se to vydržet. Naštěstí za tři týdny už nástup na MD, tak aspoň práce se zbavim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 12:50

@Lily Evans

Tak držím palce, to už doklepeš. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
18075
1.7.21 12:57
@Anonymní píše:
@lachtanice86Jen se ptám jestli třeba někdo nemá nějaký fígl, který mu pomohl to alespoň trochu zmírnit. Vím že to musím přežít.

Mne nepomohlo nic. Blila jsem do 23tt, zle od pachu mi bylo az někdy do 30tt, ted jsem 38tt a zhruba v 36tt se mi to vrátilo zase. Vadi mi pachy, jidlo, pití, doma 2,5leta dcera, které vařit musím, manžel má novou práci, školení v jiných městech.. prostě těhotenství neni nejhezčí období a uz se těším až to bude u konce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 13:00

@lachtanice86

Tak to ti nezávidím. Prej nejhezčí období ženy, to určitě. To musel říct chlap. :roll: Jsme na tom asi podobně, vadí mi úplně všechno.

• Citovat
  • Nahlásit
AH
236
1.7.21 13:04

:hug:
Soucítim! Taky jsem nepřišla co na to. Mam v plánu teď zkusit nějaké citronové bonbóny. Jinak ani ta hnusná cola to nepřebije. Ale zas hele..seš už 11tt! S největší pravděpodobností už ti to brzo skončí :kytka: já každý ráno posujuju silou vůle dny v kalendáři, ať už je zen 13 tt a taky to nepomáhá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20167
1.7.21 13:07

Já vypila spoustu birellu. To mně na pachuť pomáhalo. A jinak vydržet a zkoušet. Každá to máme jinak no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat