Nezvládám novou práci

Anonymní
29.3.21 20:46

Nezvládám novou práci

Hezký večer, před 2 měsíci jsem nastoupila do nové práce. Jsem po škole, předtím jsem chodila na brigády a psychicky jsem to zvládala naprosto bez problému. Nyní jsem přijmula práci u České pošty jako poštovní doručovatelka pěší na kole, chodím do práce vystresovaná, nezvládám pracovní tempo. Po práci se doma připravuji psychicky na další den - dělám neustále přesčasy, zaučuje mě kolega ale bojím se až budu muset jít sama. V okrsku máme dvě ubytovny bez schránek, kam musíme jít dovnitř a ťukat na dveře..Neumím pracovat pod velkým tlakem, úplně mi vypne mozek a co víc, doma pak lehnu s únavou. Vůbec nevím, co mám dělat? Jak to zvládnout? Jsem hrozně unavená, dnes jsem opět odcházela s brekem, jdu domů a mám pocit, že už to dál nezvládnu. Když přijdu domů po práci, tak jsem na rodinu protivná a nepříjemná a pak mě to moc moc mrzí. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak jste situaci řešily?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4383
29.3.21 20:52

Změn práci. Jiná rada není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
29.3.21 20:55

To je nějakej blbek vtip? Promiň, ale pošťačky a pošťaci prostě doručují psaní lidem - tzn. ťukají nebo zvoní. Co tě na tom stresuje a drží pod tlakem? Stejně tak prostě většinou chodí pěšky nebo jezdí na kole a to znamená nějaká fyzická aktivita. A jako jo… je to fofr a mazec, nezávidím jim to, ale taky vždycky říkám: Vadí ti ta práce? Nezvládáš ji? No tak si najdi jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
29.3.21 20:56

Ahoj. Neviem či poradím. Ale práca pošťačky nieje Pre každého. Tak skusila si a nevyhovuje ti. Svet sa neborti. Za mňa najdôležitejšia je tvoja psychická pohoda a rodina. Určitě prašule sú dôležite ale za cenu že ak budeš pokracovať zničíš seba i rodinu??? Za mňa nie. Skus sa opytať niekde v obchode alebo skus sa zaregistrovať na práce. cz. práci určitě najdeš. Kto chce tak najde i v tejto době. Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
29.3.21 20:58

Kdyz máš tak neuvěřitelný problém s nošením dopisu, tak změn práci. Absolutně nechápu, co tě na tom může tak stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
29.3.21 21:01

@fíkofka paní asi vzala prvu práci čo prišla. Nie každý domýšla do detailu čo to obnaša. Chce proste práci. No a teraz je otázka aku sebereflexi paní ma.. já by som hledala inde. Ono kým človek neskusi tak nevie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 21:03

Děkuji za rady, holky vy to vidíte z pohledu zákazníka, ale pošťák jen nehází dopisy do schránek. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
29.3.21 21:04

Za 2 měsíce by sis už měla začít zvykat. Taky si pamatuju první týdny v první práci, přišla jsem domů a šla spát, bylo toho hodně. Ale snad není třeba se z toho hroutit…
Pokud je to pořád stejné nebo horší, uvažovala bych nad změnou zaměstnání. Od toho je zkušební doba. A není to žádná ostuda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
29.3.21 21:06
@Anonymní píše:
Děkuji za rady, holky vy to vidíte z pohledu zákazníka, ale pošťák jen nehází dopisy do schránek. :kytka:

Pišeš že to nedáváš že ťa to stresuje a že si problémy z práce nosíš domov. Toť v skratke. Za mňa je to dôvod k zmene zamestnania. Każda práca má svoje za i proti. Ako všetko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 21:09

@Lily-of-the-valley Děkuji za odpověď :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.3.21 21:10

@lilli.c Moc vám děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
1017
29.3.21 21:14
@Anonymní píše:
Děkuji za rady, holky vy to vidíte z pohledu zákazníka, ale pošťák jen nehází dopisy do schránek. :kytka:

A co konkrétně tě stresuje? Zkus si to specifikovat, než práci změníš, ať to není prašť jak uhoď. Co máš za vzdělání? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
29.3.21 21:15

Dělala jsem totéž 5 let brigádně, vždyť jsi sama svoji paní, jako tím myslím nezávislá na ostatních, dělej si svým tempem, až to doručíš, tak to bude. Z pochuzky dojdeš třeba o hodinu později, to nevadí. Důležité jsou peníze, aby vše sedělo a hlídat si dopisy (do vlastních ruk atd.). A jinak v klidu, zvykneš si, neboj. Já to měla hrozně ráda, že je člověk na vzduchu, důchodci se těšili na důchod, lidi zdravili… Ráda na to vzpomínám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2433
29.3.21 21:28

Po 2 měsících nedoručuješ sama, a někdo tě zaučuje, jo? :roll:
Tak a teď tu o Budulínkovi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62948
29.3.21 21:30