Nízká váha miminka II

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 21.08.09 10:55
Nízká váha miminka II

ahoj, vim,že už to tady je, ale není tam moc příspěvků a já na to stále musim myslet, tak bych se chtěla zeptat,kdo byl na tom stejně a vše dopadlo OK. Ve středu jsem byla na kontrole a doktor mi řekl, že mimčo váží 1220g ve 31. týdnu, sice řikal, ať to neřešim,že je koncem pánevnim a že se to tak špatně měří a může to být i jinak, ale stejně si pořád řikám, jestli něco nedělám špatně, přitom celý těh jim naprosto zdravě a dost:-(..přijde mi to strašně málo:-(..děkuju

Reakce:
tulenice
Echt Kelišová 8793 příspěvků 21.08.09 11:01

hele nešil - odhad váhy na ultrazvuku je +/- autobus, klidně i o půl kila, i kdyby tvoje mimčo při porodu vážilo 2,5-3 kila bude to naprosto v pořádku a co si budem povídat, líp se to bude rodit… pokud to doktor neřeší, tak to pusť z hlavy…

TehotnaTerezka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 11:10

fakt to neres, doktor ma pravdu, ze to vsechno muze byt jinak
a vaha je podle me dana spis geneticky, tu stejne moc ovlivnit nemuzes
a pro klid tve duse jsem se divala kolik mela Rozarka ve 31. tydnu a mela cca 1300g, a po porodu vazila 3440g - takze uplne normalni krasne miminko - stejne jako to tvoje :wink:
tak si to uzivej a tes se :wink:

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 21.08.09 11:12

dík:-)…mě to jen dost zarazilo,protože sestřenice porodila před dvěma měsíci ve 34. týdnu a dítě melo 2300g!!..

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 21.08.09 11:18

Ahoj, váhu moc neřeš. Já se nervovala v obou těhotenstvích a úplně zbytečně. Julka se narodila 16 dnů před termínem a měla 2,8 kg a Saša 11 dnů před termínem a měl 2,9 kg. Jak mi bylo řečeno, je to dané geneticky a nic s tím neuděláš i kdybys jedla od rána do večera, kynout budeš ty a mimčo půjde po svém :wink: Chyba měření je v tomto týdnu (co mi bylo řečeno) 150 - 200 g. Ale tvůj gyndr si určitě zkontroloval placentu a průtoky a pokud byly v pořádku, neřeší to. Jedině tam by mohl být problém. Nepozval si tě za 14 dnů na kontrolní přeměření - dělá se to tak, aby byla jistota, že se nic neděje.
Každé dítě, když se narodí nemá 4 kg :lol: - to už je nad průměrem :D Julka si zachovala nižší váhu (je to štíhla žirafa :lol: ) a Saša měl během prvních 6ti týdnů po narození taková spurt, že v 6ti týdnech vážil 4,75 kg a ve 3 měsících 6,3 kg :lol: Ubírá zase až teď - od 7mi měsíců leze jak drak a obchází nábytek :D

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 21.08.09 11:19

Buď v klidu, znám případ, kdy mělo miminko ve 30tt 980g (honili je kvůli tomu na genetiku už někdy od 20tt) a při porodu mělo skoro 3,5 kg. Miminka nabírají už v bříšku skokově, třeba se zrovna trefili do doby před nabíráním váhy.

Terkaaa
Kecalka 296 příspěvků 21.08.09 12:45

díky :-)..Paraplíčko: objednal, že to prý ještě přeměří…tak snad to bude OK, nemusí mít 4 kila :-)..k těm třem to stačí, ale řikala jsem si, že kdyby to na mě přišlo dřív, tak to bude uplnej chudáček malej…

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 21.08.09 12:51

Terko - mně za celé těhoteství nikdo žádnou váhu ani míru mimča neřekl, jen že odpovídá gt.. :) podle pupku přibíral dost skokově. asi to bylo lepší, žádnou váhu nevědět, jen že je OK…

btw, moje kamarádka rodila kp, kvůli tomu jí dělali odhad, zněl na 3,5kg, dítě mělo kg 3..

na 31tt se mi zdá 1200g docela normální, děti přeci přibírají až v posledních týdnech.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 15:07

Váha dle USG je jen hrubě orientační.Se synem jsem měla potíže v těhotenství,nevěděli zda dále udržovat léky či nechat volný průběh-prý dítě ví proč chce ven.Byl to 33.týden.Na USG váha 2200g,tak se rozhodli pro vysazení léků a vyčkávání.Druhý den se syn narodil s váhou 2700g.Po porodu se zjistil zánět placenty,infarkty na placentě,byla zkažená plodová voda.Takže ono rozhodnutí nechat věci přírodě mu zachránilo život.Dcera měla odhad váhy před porodem 3200 g,pro píchnutí vody při vyšetření lékař říkal že bude větší,cca 3800 g a po narození měla 4500 g.Takže okud je dobrá placenta a průtoky placentou,tak bych se nebála.Každé dítko je jiné,jako každý člověk,všichni nevyrosteme do stejných „rozměrů“.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.09 20:52

Ahoj Terkooo,
buď opravdu v klidu. U nás to bylo podobné, doktorka měřila u malého obvod bříška a hlavičku, zdálo se ji, že je drobounký, tak nás poslala hned do nemcnice. Tam mě vystresovali ještě více, protože mi řekli, že malý nemá ani dvě kila a to jsem už byla v 36týdnu. Nechali si mě v porodnici týden, já jsem šla s váhou dolů asi ze stresu a malý podle jejích měření taky nepříbíral. Nakonec jsem po týdnu žádala, aby mě pustili domů, protože jsem se fakt hodně stresovala. V 38tt jsem měla plánovány císař(konec pánevní) a malý se narodil v pořádku s váhou 2460kg. Prostě se o půl kila sekli :roll: .
Přeji příjemný zbytek těhu a pohodový porod. A hlavně zdravé miminko.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 21.08.09 21:31

Celé těhotenství mi doktor říkal, že mimčo je spíš menší, to samé v porodnici, když jsem chodila na kontrolu. Nijak se nad tím nepozastavovali, jsem hodně drobná, tak to prý bude genetické. Sem si říkala, alespoň bude lehčí porod. Malého jsem přenášela, narodil se den před plánovaným vyvoláním s váhou 3 900g. A prý malé mimčo :D .

Váš příspěvek
Reklama