Noční pomočování 5 leté

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 12:46
Noční pomočování 5leté

Ahoj maminky, mám takový celkem delikátní problém se svojí 5.letou dcerou.
Docela dlouho už se v noci počurává není to každou noc ale je to často i 3× do týdne, byli jsme s ní i u dětského psychologa, podle něj se neumí vyrovnat se svými emocemi a doporučil nám uklidňující rituál před spaním což se snažím dodržovat ale právě jsem se vrátila do práce a dělám jen noční takže toho času moc nemám, nicméně rituál formou dýchání nezabral, nedávno ve školce se počůrala při odpoledním odpočinku, když jsem pak mluvila s paní učitelkou sdělila mi že si všimla, že dcera zkoumá své přirození a vyvodila z toho že to pomočování plyne z toho že si, jak to nazvat asi takto hraje až je předrážděná a ve spánku se pak pomočí, i já jsem si všimla jednou když jsem šla přikrýt mladši dceru, jak starší spí s rukou v kalhotách tak si myslím že paní učitelka měla nejspíš pravdu. Chci se zeptat jestli máte někdo s tímto zkušenost a jak jste to řešily? Nevím co s tím ani nevím jak dceři vysvětlit že to není špatné ale že to nesmí přehánět, mimochodem ve školce se to stalo jen 2× za celou dobu co tam chodí. v září by měla nastoupit do školy a opravdu bych chtěla aby už tomu pomočování byl konec. npadlo mě jestli jí nekoupit pleny pro velké děti? Budu vám moc vděčná za jakoukoli zkušenost podobného rázu a nebo radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 07.11.14 12:53

@gissel já bych asi spíš zašla na dětskou urologii. může to být i kapacitně malý moč měchýř,

můj starší syn se počůrával do 6 let, i teď to občas pustí, ale je to tak 1/m i méně, a jen trochu..
U něj to jsou nevyzrálé dráhy - pozdě zjistí, že se mu chce, plus tvrdý spánek. řešila jsem to úpravou režimu - žádné pití 2hod před spaním, několikrát na záchod, plus ještě v noci, když jsem šla spát já,…
postupně se to upravilo.
Jak to má třeba během dne, když se jí chce - jak dlouho vydrží, než opravdu musí (můj mladší je v tomhle směru fyziologický a vydrží třeba 10-15 minut. Starší tak 3-5min max.)
s předrážděním zkušenosti nemám.. kluci to dělají často, ale nevypozorovala jsem žádnou souvislost..

plenky bych ale určitě nedávala, psychologicky to není dobře..

michahora
Kecalka 299 příspěvků 07.11.14 13:11

Já bych zašla na nefrologii, chodila jsem s dcerou od pěti. Měla a má do teď tvrdej spánek.
Nnejmladší dcera, necelé tři roky, taky často onanuje a nestíhá na záchod, vždycky už má mokrý kalhotky.Toto spojení mě nenapadlo, takže budu sledovat, kdo má jaké zkušenosti.

gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 13:12

Holky díky, alespoň vím že nejsem sama kdo má podobné problémy :-)

gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 13:22

Jinak napít taky před spaním nedostává, pokaždé když jde spát jde i na wc. Málokdy se stane že se v noci vzbudí a jde na záchod je pravda že na dětskou urologii nás nikdo neposlal jen uděla dr. vyšetření moči tak zkusím požádat i o neurologické vyšetření.

michahora
Kecalka 299 příspěvků 07.11.14 13:24

@gissel nejstarší dcera, jak už jsem psala, ma strašne tvrdý spánek. Dostala dvoje léky, do dvou dnů se přestala pocuravat. A to byla pocurana cca 20 noci v měsíci, někdy i dvakrát nebo třikrát za noc(odpoledne už moc nepila, večer vůbec).Jedny léky brala měsíc, druhý dva měsíce.

michahora
Kecalka 299 příspěvků 07.11.14 13:26

@gissel to se divím, že to dětská dr. neřeší. Už má dcera pět, nebo teprve bude mít?

gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 13:28

Dcera už má 5 v březnu jí bude 6 a v září už by měla jít do školy.

michahora
Kecalka 299 příspěvků 07.11.14 13:33

Nech si napsat doporučení na nefrologii, do pěti let má nárok se v noci pocuravat. A měla už suchý období?

gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 13:46

Jo suché období má je to jak na houpačce jednou se nepočůrá třeba týden v kuse ale pak je to zase 14 dni neustálého pomočování, nevím už k čemu to přiřadit nejdřív jsem si myslela že je to tím že jsme se s manželem rozvedli a on odmítal holky navštěvovat a kašlal na to. Žijeme s mým současným přítelem už víc jak rok, holky ho mají rády a jsou na něm v celku závislé i on je má rád, doma problémy nejsou žádné hádky ani nic podobného máme v celku klidnou domácnost, mylela jsem si že je to psych. původu ale psycholožka vcelku na nic světoborného taky nepřišla.

michahora
Kecalka 299 příspěvků 07.11.14 14:19

Týden není suchá pauza, myslela jsem třeba půl rok, rok, bez pocurani. Opravdu si nech napsat doporučení od doktorky.

gissel
Kecalka 110 příspěvků 07.11.14 14:49

Ne tak to vůbec ani jednou od doby co už nemá pleny, se nestalo že by se nepočůrala tak dlouho v kuse a to už jsou 2,5 roku. tak to nás čeká pěkné lítání

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 08.11.14 20:29

@gissel ne neurologické ale nefrologicke vyšetření ;) buď nefrologie nebo urologie.. Porad se o tom i s dětskou dr.
Jinak v 5 letech jsem to ještě neřešila..

gissel
Kecalka 110 příspěvků 09.11.14 11:36

Jo jo pardon za překlep :-) mám to v plánu zajít k dr hned co budu mít volno přez týden :-) chápu že je jí teprve 5 a má na to ještě relativně nárok se počůrat ale je to hrozně těžké ustát psychicky alespoň pro mě. Je hrozně nepříjemné když příjdu ráno do pokje a vyložěně to tam smrdí močí už to ani nestíhám prát a sušit, máme studenější byt a hrozně pomalu tady schne prádlo i když se topí a větrá pravidelně, mám strach pozvat kamarádku s dětmi na návštěvu a pustit je do pokoje i když postel hned převlíkáme a to má i igelit na matraci je to cítit proto to chci vyřešit co nejrychleji a pomoct malé aby už to bylo za námi myslím že i jí je to hodně nepříjemné a začínám si myslet že to je asi ze zdravotních důvodů ne tak z těch psychických, spojovala jsem to s psychikou jelikož vždy večer když obě děti zlobily a nechtěly spát buď dostali zákaz na pohádky, nebo vynadáno, přez zadek jen v krajních situacích, neboť na nás pak klepali sousedi že ještě děti nespí a že budou volat sociálku a podobně a to bylo teprve 21hod. naštěstí už v tom domě nebydlíme tak snad tady jsou více chápaví sousedé než v bývalém bydlišti.

nela2
Kelišová 7178 příspěvků 10.11.14 09:03

@gissel v našem případě to bylo pomočování ještě do třetí třídy, než došlo k vyšetření v nemocnici a zjištění problému, byly nasazeny léky a problém se vyřešil. Ovšem pro dítě to bylo strašně psychicky náročné, bálo se už usnout, bylo to ponižující a rodiče to neřešili moc vhodným způsobem, proto bych to určitě řešila a nenechala se odbýt.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >