Noseni mimi v satku

131
30.12.05 16:08

Noseni mimi v satku

Ahoj,

taky bych se chtela pozeptat, jake uvazy pouzivate k noseni mimi v satku.

Byla jsem hodne nadsena z satku, koupila jsem si Vatanai /na doporuceni mnoha maminek zde na emiminu/ a parkrat, kdyz bylo mimi male, jsem nosila v kolibce. Mala ma ale uz pres 7kg, navic je dost dlouha, takze kolibka je pro nas davno nepouzitelna.

Zkousime kriz s kapsou, coz se mi docela libi, ale male se to moc nelibi /na spani to moc neni- spis na podrimovani, kojit se v tom taky neda a kdyz mala nespi, tak poradne nevidi/. Hlavicku sice drzi uz dlouho docela dobre, ale bojim se ji zatim nechat na volno.

Jak to resite vy? Jaky uvaz je vhodny?

Take jsem si poridila satek, abychom ho mohly pouzivat doma, venovat se i domacim pracem/, ale i kdyz to uvazu sebelip, tak ji porad alespon jednou rukou pridrzuji /nemam uplnou jistotu, ze mi treba nespadne …/.

Premyslim, jestli je to opravdu takovy „zazrak“ nebo jsem se jen moc s rychle s koupi unahlila.

Lucys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
30.12.05 16:40

ahoj, já jsem šátek užívala jen mezi 3-5měsícem(srpen až říjen), kdy jsme zabíjeli podvečerní prudění procházkami venku. Dřív malý v něm vůbec nechtěl být a ted v zimě se mi moc nosit nechce…Na doma mám půjčený babyvak a Vítek (7měs) je tam v klubíčku, vidí a krásně se zklidní, když je mrzutý-jinak ale je bud na zemi a plazí se, anebo se chová atd…ve vaku jen když nemá náladu obvykle v podvečer a do koupání daleko…

Mohla bys zkusit ten úvaz na záda-při troše šikovnosti se to prý dá naučit a uvázat sama. Tam bys měla celý prostor před sebou volný. Otázka je, co na to mimčo-my jsme to zkoušeli jednou doma a Vítkovi se to moc nezdálo a navíc tahal manžu za vlasy…

Taky bys mohla dát mimčo do úvazu kříž s kapsou čelem ven do tureckého sedu, pod:,–(it pánev, aby se o tebe opíral…mě to ale moc příjemné nebylo, měla jsem pocit, že vypadne…

Jinak bys při klasické kapse s křížem neměla mít dojem, že ti mimi vypadne, musí to být fakt hodně pevně utažené-když se předkloníš, mimi se ti nesmí prověsit. Ten pruh látky roztáhnout po celé délce nožiček až ke kyčli…Jinak ale to znám, malému se to už taky moc nelíbilo, div si krk nevykroutil, aby něco viděl…

Já Vatanai na doma už taky moc nevidím, možná zas zjara ho začnu nosit na zádech, lepší je pro mě nyní ten vak.

tak jsem moc neporadila, viď:) Krista

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
30.12.05 17:03

My jsme používali od začátku na ven pevný úvaz kříž s kapsou, ale mimi do toho dávali ležet (než se na ležato do kapsy nevešlo), a na doma kolíbku. Kojit jsem neuměla ani v úvazu kolíbce, a dodnes nechápu, jak se kojí uvázané děcko :-). Malá mi normálně spinkala v kříži s kapsou i pokud byla jakožto větší kojenec uvázána na stojato, prostě jsem jí podepřela hlavičku šátkem a nebo držela rukou, bylo to príma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
30.12.05 17:16

Malé se moc líbí " Budha " /turecký sed / - čelem ven. Já teda nožky necpu na " turka ", nechávám je volně.Takže to vypadá, jako bych ji držela v klubíčku. Je to super i v hypermarketu. Teď už se teda pronese, tak jsem ji dnes poprvé zkoušela dát na záda. Docela mě to šlo, ale musím to ještě nacvičit. Je to docela náročný.A maalé se to taky líbilo. Jinak jsem ji hodně nosila v kříži ( s kapsou i bez ) a dobrý je taky na boku. Je to rychlý úvaz ale musím trochu přidržovat nebo ještě ovázat zbytkem šátku. Ona mě v šátku ještě nespala, pořídila jsem ho později, takže není zvyklá. Jinak jsem s tím velice spokojená nemyslím si, že bych vyhodila peníze. Mám guatemalský z babyšátků. Nošení zdar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
30.12.05 20:14

Madelen, prosím a jak vypadá ten úvaz na boku, jak se dělá? dík K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mia
30.12.05 20:26

Šátek používám jen na ven, od 5-ti týdnů kříž s kapsou, zprvu bokem ležet a když mě začal přečahovat, potom už na stojato, pokud spal přetáhla jsem mu přes hlavu spodní pruh, pokud ne tak mu hlavinka čouhá :)

jak se váže čelem ode mně, to by se Maxovi móc líbilo.

Mia

• Nahlásit
  • Citovat
1719
30.12.05 21:19

Ahoj, já jsem v podstatě od 3týdnů používala jen kříž s kapsou, ze začátku malá vytuhla vždy a spokojeně spinkala, hlavičku jsem jí vždycky zajistila jedním z těch šikmých pruhů. Teď už ji nosím míň - má osm kilo a v skoro devíti měsících už chce spíš lézt po zemi, ale když je protivná tak ji do toho šátku vrazím a je klid, kouká co dělám a je spokojená (ale už většinou neusne). Úvaz na bok taky používám, když se mi nechce motat s šátkem a je to jen na chvíli - mám takový sešitý ovál z obyč silné trochu pružné látky. Na záda ji sice uvážu, ale vadí mi že na ni nevidím, taky je to méně pohodlné (pro mě) a velmi často se mi z toho napůl vymotá.
Jo a velkou pomocí mi bylo CD co jsem dostala od PA, na kterém je video nejen jak dítě do šátku strčit ale i jak ho vydělat - z obrázků na papíře jsem moc moudrá nebyla..
Klaris

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
31.12.05 10:59

Já jsem s šátkem i žehlila, bomba. Jde o to úvaz udělat pevný a v momentě kdy dítko usne, přetáhnout přes hlavu kapsu nebo boční pruh. Párkrát jsem zkusila, získala jsem jistotu a domácí práce s Evou šly. Ale ted už Evku nosí jen táta, protože mámu bolí záda. Stějně ten šátek u nás byl výhra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.12.05 14:19

Mně se po šátku moc stýská, Lucinka už je pěknej buřtík a cca od 11kg ji nenosím:( Na zádech jsem ji měla párkrát, ale taky mi vadilo to, že na ni nevidím.
Jako mimi jsem ji nosila v babyvaku a až asi v 10m jsem si vyrobila šátek. V tom jsem ji nosila hl. venku a i s manželem jsme používali kříž s kapsou. A když tam (častokrát) usnula, přetáhla jsem jí boční pruh přes hlavu.
Už teď se těším na šátkování s dalším mimi (to už snad s originálním šátkem). Pa, Ch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
31.12.05 15:29

tak jak jsem výše psala, že už šátek nepoužívám, tak jsem ho dens opět vytáhla-s kočárem to venku nejde ve sněhu a prcek se vyvenčit musí…a bylo to super! doma jsem zkusila jen kříž ale nezdálo se mi to tak dobré jako kříž s kapsou…kupodivu Vítek nevyvracel hlavu, koukal mi přes rameno a pak usnul:-) akorát se mi celý nevleze pod bundu:( bylo to super, takže zítra zas zopakujem:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
1.1.06 10:48

Kristain, na tom boku - uvážeš šerpu, uzel dáš na záda zhruba mezi lopatky a mimčo si po:,–(íš na kyčel, šátek dáš přes záda - mrkni na www.babysatky.cz - jsou tam typy úvazů. Pokud máš šátek dlouhej, můžeš si pak ještě mimi zbytkem ovázat pro lepší stabilitu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama