Nošení roušky a respiratoru mi nedělá dobre.

Anonymní
1.3.21 23:10

Nošení roušky a respiratoru mi nedělá dobre.

Čau lidičky, od září mám problémy s dýcháním pod rouškou nebo respiratorem. Teď jsem doma s nákazou covid ale měla jsem jen ucpaný nos a rýmu a trochu chrapot už je pryč z karantény 8 dnů. A tak jsem se rozhodla teď večer jít s odpadky do popelnice samozřejmě rukavice a respirator na obličeji. Venku v pohodě ale do schodů mě to dělalo problém a hned mě to nutilo kašlat jenže tohle mám tak nějak od začátku kdy se začli roušky nosit… Nevím proč ale přijde mi že si spíš tím vším zdraví ničím než abych si ho chránila :( :nevim: :,( kmeny

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3646
1.3.21 23:38

Chodíš k popelnicim v respiratoru a rukavicích? Trochu ti to leze na mozek ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
1.3.21 23:38

A nenadělate nic, nejspíš není člověk, který by si u nošení roušky či respiratoru liboval, nezbývá než vydržet a doufat, že to není navždycky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2071
1.3.21 23:41

Predpokladam, ze nikde nikdo a ty uz 8 dni po karantene. Respirator bych si nebrala. Ja mam astma, tak se mi v tom taky blbe dycha. Jsem par tydnu po Covidu, takze snad nepredstavuji nebezpeci pro lidi. Respirator mam jen v obchode a MHD. Venku nasadim jen kdyz nekoho vidim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 23:44

Já mám taky problém. Nesmím se v respirátoru zadýchat, tedy např. dobíhat tramvaj, jít do schodů. V tu chvíli mám pocit nedostatku kyslíku a jdu do panického záchvatu a tím víc se začínám dusit. Odmala jsem nesnášela být bez přístupu vzduchu, třeba se při schovce zapnout do spacáku nebo zavřít do skříně. Tzn. všude chodím langsam, žádný popobíhání, schody eliminuju. Když musím víc než patro, fixluju a nadzvedávám :(

• Citovat
  • Nahlásit
2772
1.3.21 23:56
@evulinda79 píše:
A nenadělate nic, nejspíš není člověk, který by si u nošení roušky či respiratoru liboval, nezbývá než vydržet a doufat, že to není navždycky

Ja, prosim! Ja se hlasim! Kdyz je zima, tak nosim rousku, aby mi nebylo zima na oblicej. A s respiratorem mam zas pocit, jako bych posilovala dychani, neco jako kdyz zvedas cinky a mas pocit, ze uz rostou svaly :lol: Jo, mela bych to asi dat anonymne, protoze to vypada, ze uz mi z toho trochu hrablo, ale me to noseni nejak neobtezuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5315
2.3.21 00:22

@bobulka88 :mrgreen: roušky mi taky nevadí, mám krásnou látkovou sbírku. Respirator je jiný level, ten mi nevadí jen venku a suchem mrazu. Jinak mo vadí uvnitř i venku. Opravdu ho snesu pouze venku a to v kombinaci s mrazivým počasím. Jinak mám tendenci se v něm úplně dusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
2.3.21 00:34

@Trojlístek to jsem rada, ze nejsem jediny posuk. Ten respirator mi zatim teda nevadi, ale je pravda, ze jsem s nim nikde v teple nebyla, maximalne obchod. Leto s respiratorem snad nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6663
2.3.21 00:44

Já jsem alergická na respirátory a jednorázové roušky. Po 10 minutách mi začne otékat sliznice v nose, po hodině je oteklá natolik, že to bolí tak, že je mi na omdlení a spustí se mi krev z nosu. A to na krvácení z nosu netrpím. Nekrvácela jsem, když jsem přímo na nos spadla že dvou metrů ani když jsem při tréninku bojového umění dostala plnou pecku pěstí přímo do nosu (nestihla jsem udělat kryt k odvrácení úderu). Dneska jsem musela být v respirátoru 2 hodiny a začal mi otékat i krk, což je u někoho se zkušeností s anafylaktickým šokem hodně zlý pocit.
Látková rouška je o něco lepší ale i ta mi po delším nošení spustí migrénu. Pomáhají antihistaminika, ale bohužel všechny u mě působí jako sedativum, takže si vezmu prášek na alergii a už nemůžu třeba za volant. Mám štěstí že jsem na rodičovské a respirátor nebo roušku potřebuji minimálně.
Manžel, chodí do práce a na nákupy a co jsou povinné chirurgické roušky nebo respirátory, tak se mu spouští krev z nosu tak 3-4× denně. Naštěstí 90% práce může udělat z domova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Dinocco
2.3.21 01:29

Jsem mladá, alergie se mi projevuje zlehka (psi a kočky) a chirurgická rouška mi až tak velký problém nedělá.
Jak jsem si vzala respirátor, tak v obchodě se mi dělá mdlo a opravdu je mi v tom zle. Nedokážu si představit, jak v tom někdo může být 8 hodin v práci. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
201
2.3.21 04:14
@Anonymní píše: Čau lidičky, od září mám problémy s dýcháním pod rouškou nebo respiratorem. Teď jsem doma s nákazou covid ale měla jsem jen ucpaný nos a rýmu a trochu chrapot už je pryč z karantény 8 dnů. A tak jsem se rozhodla teď večer jít s odpadky do popelnice samozřejmě rukavice a respirator na obličeji. Venku v pohodě ale do schodů mě to dělalo problém a hned mě to nutilo kašlat jenže tohle mám tak nějak od začátku kdy se začli roušky nosit… Nevím proč ale přijde mi že si spíš tím vším zdraví ničím než abych si ho chránila :( :nevim: :,( kmeny

Nejsi zdaleka jediná. Mám problém už od jara, kdy jsem každý den jezdila v roušce skoro hodinu do práce. Mám alergie na kde co, no a ta rouška to jen zhoršovala. Měla jsem rýmu jak… a všichni na mě koukali, jako bych měla covid. Opravdu nádhera. Do léta se mi alergie zhoršila jako nikdy. Do toho se mi podařilo otěhotnět, od té doby respirátor nemůžu vůbec, je mi na omdlení, když ho mám delší dobu, takže jít třeba do schodů je pro mě dost nemyslitelné. Když mám respirátor tu půlhodinu u doktora, nebo v obchodě, tak mám pak dva dny nos rudý a jako hrušku (krásná alergická reakce…) :zed: Za mě byl daleko lepší ten covid, než toto. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
2.3.21 04:42
@JOHNDENVER píše:
Chodíš k popelnicim v respiratoru a rukavicích? Trochu ti to leze na mozek ne? :nevim:

Pochopila jsem, ze je 8 dni covid pozizivni, takze ma byt v izolaci. Tak je v poradku, ze mela ochranu nosu a ust.

Neznam nikoho, kdo by si v rousce nebo respiratoru liboval. Vetsine lidi to problemy s dychanim prinasi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7568
2.3.21 05:41
@Dinocco píše:
Jsem mladá, alergie se mi projevuje zlehka (psi a kočky) a chirurgická rouška mi až tak velký problém nedělá.
Jak jsem si vzala respirátor, tak v obchodě se mi dělá mdlo a opravdu je mi v tom zle. Nedokážu si představit, jak v tom někdo může být 8 hodin v práci. :zed:

Je to o zvyku. Úplně jinak to bere člověk co si to vezme jednou za týden do obchodu a někdo kdo to má na sobě celý dny. Já jsem si po čase taky zvyknul a to jsem že startu myslel že pojdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 06:49

Vyřešila jsem to tak, že si do respirátoru dám malý kousek rýmovníku. Mám astma, dusila jsem se, a pak mne napadlo tohle. U mne funguje.

• Citovat
  • Nahlásit
7368
2.3.21 06:50
@bobulka88 píše:
Ja, prosim! Ja se hlasim! Kdyz je zima, tak nosim rousku, aby mi nebylo zima na oblicej. A s respiratorem mam zas pocit, jako bych posilovala dychani, neco jako kdyz zvedas cinky a mas pocit, ze uz rostou svaly :lol: Jo, mela bych to asi dat anonymne, protoze to vypada, ze uz mi z toho trochu hrablo, ale me to noseni nejak neobtezuje.

V zimě to není tak strašný, občas zahřeje. Ale v létě, to bude!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat