Nosní kapky pro batole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majča
Kecalka 121 příspěvků 22.10.09 12:24
Nosní kapky pro batole

Ahoj všichni,
chtěla jsem se zeptat, jaké používáte nosní kapky pro děti. Malá má teď pěknou rýmu, střídám Olynth s mořskou vodou, ale zatím nic moc. Díky.

Reakce:
Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 22.10.09 12:37

Ja pouzivam Libenar,kapnu a snoplik vysaju.
Jinak je hodne kapek ale zalezi na tom jaky snoplik je aby se nosanek a sliznice nedrazdila.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 22.10.09 13:11

Ahoj.Já též používám Libenar a můžu říct,že jsem s ním spokojená..

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 22.10.09 13:12

Ahoj, my používáme Nasivin. A nemůžu si ho vynachválit. Terka trpívá na zadní hustou hnisavou rýmu. Kvůli ní mi v noci zvracívala. Teď jí před spaním nakapu a je klid. Max. jí kápnu ještě jednou v noci, když začne kašlat jak jí tam ten hlen dráždi. Funguje to i na řidší rýmu, když jí nenakapu tak chrápe, po nakapání ne.

Majča
Kecalka 121 příspěvků 22.10.09 13:19

Holky, díky. Prohledala jsem lékárničku a zjistila, že Nasivin tady máme, tak ho zkusím. Ještě jsem se chtěla zeptat, když maj děti jen rýmu a kašel, bez teploty, chodíte aspoň na chvíli ven? My jsme teď pořád doma a venku je celkem teplo, tak že bysme se šly na chvíli projít. A ještě něco, dáváte třeba na noc paralen sirup nebo jen při teplotě?

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 22.10.09 13:24

My ven teda chodíme, stejně musíme nakoupit, ale i když nemusíme. Myslím, že na rýmu je chladnější vzduch lepší. Nechodíme ale nikam do kolektivu, nebo na návštěvy aby jsme nikoho nenakazily.

isand
Ukecaná baba ;) 2457 příspěvků 22.10.09 13:25

Koukni na ten Nasivin, on je totiž slabší pro děti do 1 roku a pak od roka je silnější.

Majča
Kecalka 121 příspěvků 22.10.09 13:40

isand,
díky, samozřejmě, že to byl ten slabší a navíc prošlej, takže až se malá vzbudí, tak vyrazíme na vzduch a do lékárny.

Danuška23
Kelišová 5732 příspěvků 22.10.09 14:00

Mě doktorka říkala,že pokud není horečka,tak aby jsme ven chodili…

Eemii
Neúnavná pisatelka 17070 příspěvků 22.10.09 14:27

My pouzivame pres den Hysan,muze se kapat neomezene,je to jako Libenar,ale ma navic nejakou ucinnou latku..Libenar je obyc fyziologicky roztok,danej do lahvicek za pekny prachy..a na noc Olynth

Tez nase dr pobyt venku pri ryme vylozene doporucila,vlivem studeneho vzduch nosni sliznice oplaskne a ditkam se lip dycha..

Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 22.10.09 19:58

Na zvhlčení sliznice používáme třeba 5 x denně Sterimar nejlépe s mědí a na ucpaný nos Otrivin. Dříve jsme používali Nasivin, ale po Otrivinu mají kluci déle volný nos. Libenar je opravdu jen fyziologický roztok v ampulích s dobrou reklamou… A proti ucpanému nosu není, jen na zvlhčení.

Martina

paraplicko
Ukecaná baba ;) 1180 příspěvků 22.10.09 20:05

Ahoj, teď jsme měli doma skoro 2 týdny marodku. Julka přinesla ze školky něco fakt hnusného. Nejdříve silný kašel a vzápětí zelená rýma. Chytl to i Saša. Hlavně ten kašel byl na nic, rýmu se mi dařilo zvládat. Libenar byl na nic. Julce jsme stříkali Vincentku. A hodně smrkat. Mudra nám pak ještě poradila Olynth HA pro děti. Přes den jsme pužívali Vincentku a na noc ten Olynth. Stejně pak ještě Julka dostala na rýmu Pamycon (nelepšilo se to). Sašíkovi jsem taky čistila nos Vincentkou (ale Junior), na noc jsem kápla dětský Nasivin. A odsávat. Nos se musí čistit. Řekla mi to mudra a pak i o víkendu na pohotovosti kam jsme museli se Sašíkem jet, protože po zlepšení kašle se najednou začal zhoršovat a nastoupily i horečky :( Hmmm … akutní bronchitis. ATB zabraly velmi rychle a i ta rýma rychle ustoupila :wink: Ale to byla komplikovaněj­ší nemoc.

Fircon
Kecalka 299 příspěvků 10.10.13 16:47
Boradrenalin

Zdravím,
oživuji diskusi týkající se nosních kapek.
Mudra dceři (6m) předepsala při rýmě boradrenalinové kapky.
Jenže já teď nevím, jestli je nějaká omezená doba užívání (např. max. týden) nebo je má malá užívat, dokud bude nemocná.
Mudře se nemůžu dovolat.
Máte někdo prosím zkušenosti?
 Díky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

„Situace v Německu je šílená, za vlastenectví se dám zavřít,“ říká zpěvák Landa

Když se řekne vlastenectví, velká spousta Čechů si vzpomene na jméno Daniela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >