NT screening, špatná krev.

18.12.18 18:24

NT screening, špatná krev.

Ahoj holky, tak se sem jdu trochu uklidnit a poprosit vas o vase zkusenosti. Dnes jsem byla na screeningu v 1.trimestru. Podle MS 12+4, podle UTZ 13+0. Na ultrazvuku bylo vse naprosto v poradku. Ale nevysla dobre krev PAPP-A mam 0,50 MoM a beta HCG 2,89 MoM. Takze z jejich vzorce nakonec vypadlo riziko 1:480 na Downuv syndrom. Rovnou mi udelali dalsi krevni test, kde z moji krve nejak ziskaji DNA miminka. Vysledky budou za 3 tydny. Ale ja mam samozrejme strach, i kdyz vim, ze to riziko zase tak velke neni. Jen mam spatny pocit z toho, ze obe ty hodnoty z krve vysly spatne. V lednu pak mame jit na geneticke vysetreni s manzelem oba.
Za kazde povzbuzeni nebo zkusenost budu moc rada. Dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1541
18.12.18 18:30

@small.happy.wife ahoj, přesné hodnoty bych musela hledat, ale vyšly nám obě taky blbě (HCG vysoké a Papp-a nízké), ale nám vyšlo riziko Downa 1:8, ultrazvuk taky úplně v pořádku, krevní test (u nás Clarigo) naštěstí dopadlo dobře, totéž druhý screening a celý zbytek těhotenství. Termín máme zítra, zatím jsme pokupě a v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
18.12.18 18:47

Mně vyšlo riziko Smith-Lemli-Opitzova syndromu 1:25, měla jsem šíleně nízký estriol (0.18, normálně v týdnu ve kterém jsem byla bývá kolem 4. něco), šla jsem na plodovku a vše na 1*, ničeho se neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 19:01

@janulak1990 a to riziko vyslo jen na zaklade te krve? Utz byl uplne v poradku? Nebo i vek? To je dobre, ze to vyslo v poradku, za kazdou takovou zkusenost jsem rada, dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 19:02

@Kristynka22 dekuju moc za povzbuzeni a zkusenost. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
18.12.18 19:06

@small.happy.wife ano, na ultrazvuku všechny parametry ok, věk 28, přesto riziko takto vysoké. Ptala jsem se, co ty hodnoty ovlivňuje a prý spousta věcí, takže určitě předem neplaš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2837
18.12.18 19:11

@small.happy.wife

U nás podobně. Ultrazvuk v pořádku, krev špatná, podobné riziko. Krevní genetický test vyloučil základní trisomie. Teď už má klučina 7 měsíců :-)
Držím palce, ať to dobře dopadne i u vás!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
cathrine025
18.12.18 19:14

Já měla extrémně špatnou hodnotu Papp-a.Jinak vše ukázkové a věk 28.Riziko na Downuv syndrom byl tuším 1:240 nebo 1:210,už nepamatuji.Podstoupila jsem na vlastní žádost Prenascan,ten dopadl dobře a máme doma dvouletého raubiře.

• Nahlásit
  • Citovat
18.12.18 19:30

Holky parada, moc dekuju za takove povzbuzeni a za vase zkusenosti. Pomaha mi to, abych byla klidnejsi :hug: snazim se nestresovat, stejne to neovlivnim, ale ten strach tam proste je. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3571
18.12.18 19:59

@small.happy.wife Ja mela u druhyho syna taky jednu hodnotu spatnou, ted uz nevim kterou, ale celkove negativni a vsechno v poradku. Prej to tenkrat mohlo ovlivnit krvaceni a brani utrogestanu, ale nevim. Kamaradka tedka mela taky jednu hodnotu trojnasobne vyssi, podle vysledku prenascanu vse ok :D Drzim palce! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.18 21:29

@panikockova moc dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
19.12.18 19:31

Já mám bohužel špatnou zkušenost…Nechci nijak strašit jen po prvním screeningu 1:13 (špatné krevní hodnoty nízké PAAP vysoké HCG, utz. v pořádku) jsem hledala na netu různé články a uklidňovala se tím, že je to jen riziko. Tím chci říct, že je určitě potřeba nechat si udělat další testy. Mě bohužel nešel udělat odběr ch.klků z důvodů krvácení, takže jsem musela čekat do 16 týdne na AMC. Toho jsem se neskutečně bála, takže jsem zvolila placený test DNA Harmony výsledky byly za týden pozitivní takže jsem se AMC nevyhnula, ale už jsem se nebála ani jsem po tom neležela a vyšla také pozitivní…Takže porod/potrat v 19 týdnu hrozný zážitek, proto bych si teď DNA test nechala udělat hned v 10 týdnu kdybych se ještě někdy rozhodla otěhotnět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.12.18 21:43

@LucieNH takze jsi mela 1:13? Ja mam 1:480, rikam si, ze ta pravdepodobnost neni tak hrozne vysoka, kdyby to bylo nad 1:500, tak uz to neresi, ale stejne jsem uplne na prasky. Tvoje zkusenost me moc mrzi, neumim si predstavit, jaka je to hruza a doufam, ze to nezaziju. Preji moc stesti, pokud se rozhodnes pro dalsi miminko. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
20.12.18 08:24

Děkuji jedno doma mám, takže bych řekla, že se mi s tím vyrovnává lépe…právě já měla riziko hodně vysoké sice jsem se uklidňovala tím, že je to jen riziko a že mám utz v pořádku, ale celé to těhotenství bylo s rizikem a problémy, takže jsem s tím tak nějak i počítala jen bylo nejhorší to čekání a konec takhle pozdě…takže chápu jak ti je, ale je dobře, že ti udělali hned další test a pak už budeš mít klid určitě to dobře dopadne já jsem jedna z mála, tak držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.12.18 14:07

@LucieNH moc dekuju za podporu. Je dobre, ze mas doma jeste jednoho prcka, ktery Ti pomohl to prekonat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama