Velký ultrazvuk v 20. týdnu - dotazy a doprovod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 21:39
Velky ultrazvuk v 20 tydnu -dotazy a doprovod

Ahoj holky, za tri dny me ceka ultrazvuk ve 20 tt, jelikoz mam problem s tim, ze vzdycky kdyz jdu z nejakeho vysetreni, napadaji me dotazy na ktere jsem se mela zeptat nebo veci, ktere jsem mela doktorovi rict.- chci se zeptat vas zkusenych na obecne info, co vsechno ultrazvuk muze odhalit? Na co by se mel doktor zamerit? Doktora neznam, tak zatim nemam moc duveru… co mu nemam zapomenout rict? Napr nemoci v rodine, ze jsem v zacatku tehu mela parkrat pivo vino a nejaky prasek na bolest hlavy… mate nejaka doporuceni? A posledni dotaz, muze se mnou na prohlidku partner? Nepotrebuju to nutne, zas nechci aby tam nejak rusil :lol: dekuji

Přečtěte si článek: Jak probíhá 20. týden těhotenství?

Reakce:
pistamonta
Kecalka 393 příspěvků 17.12.18 21:44

Ahoj :slight_smile: my jdeme s partnerem spolu 2.1 hlavne za účelem zjistit pohlaví, doktori sami ví na co se zaměřit a vše nam ukazoval a komentoval že je v pořádku (hlavicka, srdicko, ledvinky atd.) :slight_smile: hlavní je nestresovat, čekáme druhé mimi a taky jsem měla pivo, u prvniho i vinko decentne a paralen taky :)

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 17.12.18 21:45

On by ti měl říct vše důležité. Hlavně se podívá na srdíčko, jestli správně pumpuje, to třeba u mě bylo nejdůležitější, takže si pamatuju hlavně to :D Mimochodem třeba ten alkohol a léky by asi spíš ovlivnily psychiku a intelekt a to z ultrazvuku nepozná.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44169 příspěvků 17.12.18 22:04

Odhalit toho může hodně, základní vývojové vady, absenci nebo poškození některých orgánů, lze už udělat hodně podrobný utz srdíčka… ale samozřejmě ještě se vše vyvíjí, takže není 100% viditelné vše. Předpokládám, že jdeš k odborníkovi, který moc dobře ví, na co se má kouknout a jak. Trochu alkoholu nebo jednorázově prášek na bolest měla na počátku těhotenství téměř každá, o tom bych se ani nezmiňovala. Zmínila bych případná postižení, vrozené vady nebo syndromy v širší rodině nebo u vás dvou, neobvyklou nebo dlouhodobou medikaci v těhotenství… Ale obvykle se doktor sám ptá na to, co potřebuje. Partner bývá jako doprovod zvykem.

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 17.12.18 22:13

Partner může jít. Ultrazvuk ve 20tt se dělá už přes břicho. Možná dostanete z ultrazvuku CD nebo fotku, bude to asi za poplatek. Dovíte se asi pohlaví miminka, jak je velké, a jestli má v pořádku důležité orgány.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.18 22:20

Dekuji moc, jeste k te fotce jsem se chtela zeptat, jen pro zajimavost-z tohoto ultrazvuku jsou takove ty fotky obliceje ditete? Videla jsem jich na netu nekolik, od te doby co googlim ruzne info, ale nevim z jake faze tehotenstvi to je? :nevim:

Lu1234
Kecalka 246 příspěvků 1 inzerát 17.12.18 22:25
@Anonymní píše:
Dekuji moc, jeste k te fotce jsem se chtela zeptat, jen pro zajimavost-z tohoto ultrazvuku jsou takove ty fotky obliceje ditete? Videla jsem jich na netu nekolik, od te doby co googlim ruzne info, ale nevim z jake faze tehotenstvi to je? :nevim:

To je myslím spíš 3D ultrazvuk. Tam se objednává většinou zvlášť. Na klasickém ultrazvuku ve 20tt jsou obrázky celého dítěte.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 44169 příspěvků 17.12.18 22:29

Popravdě mám fotky z 12.tt i z 20.tt. A tam, kde je jen profil hlavy, bych nerozeznala, která je která. Takový ten „barevný“ obličej je 3/4D utz, ten se standardně nedělá, neb to není diagnostické a hrazené pojišťovnou, ale možná má některý dr. možnost to přepnout a tu fotku vyjede, běžné to ale rozhodně není, obvykle si to musí těhotná zaplatit zvlášť.

Prtulak
Kecalka 409 příspěvků 17.12.18 23:02

Zjišťujou se orgány, srdíčko hlavně, velikost hlavičky…Jak bylo řečeno 3D ultrazvuk se hradí zvlášť, a ten se dělá ideálně okolo cca 27. Týdnu, to jsou ty fotky obličeje…

Bubla_Bučková
Závislačka 4494 příspěvků 17.12.18 23:54

Za mě pořádná prohlídka trvá aspoň 15 minut a vše měří, všechny orgány. Zeptala bych se, jestli by doporučil odběr plodové vody pro jistotu, nebo je opravdu vše v pořádku. Partner může jít, 3D se dělají až později.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >