Objeví se hCG v krvi, i když to není těhotenství?

10.3.16 08:33

objevi se hcg v krvi ikdyz to neni tehotenstvi?

Ahojky vsem chci se optat objevi se at uz jakakoliv hodnota v krvi ikdyz zena tehotna neni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

sunshinegirl
10.3.16 08:38

Nemělo by, je to ryze těhotenský hormon. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
10.3.16 08:40

A co kdyz se tam objevi treba jen dve jednotky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50067
10.3.16 08:50

Pod jistou hranici (dle laboratoře, orientačně 5-10) se to považuje za negativní v rámci laboratorní chyby. Jinak můžou hCG zvedat některé typy cyst nebo nádorů, nebývají to vysoká čísla, ale zas víc jak pár jednotek. Naprostá většina těchhle minihodnot ale bývá buď naprostý začátek těhotenství nebo spíš jeho konec - něco málo se začalo dít, ale velmi rychle to skončilo. Popřípadě pozůstatek potratu z minulého cyklu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 08:52

Ptam se proto ze vcera byla u me namerena hodnota 2 hcg a pokazde kdyz sem nebyla tehu tak byla nula ale ms nikde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50067
10.3.16 09:07

Tak s největší pravděpodobností buď je to naprostý začátek těhotenství a za pár dnů to bude vyšší a ukáže se i pozitivní test, nebo to těhotenství bylo, skončilo a během pár dní dorazí MS. Nebo je příčina absence MS jiná a řešila bych ji na gynekologii, ultrazvuk, hladiny hormonů apod., pokud mešká aspoň týden, spíš dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 09:13

Vcera sem byla u doktora delal i utz tam samozrejme jeste nic nebylo ale sam rikal ze s nejvetsi pravdepodobnosti o tehotenstvi jde. ale na jinych diskuzich mi pisou ze to hcg nic neni. ve stredu jdu znovu ale netusim co si ted myslet furt zvracim prsa me boleji a ms nikde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50067
10.3.16 09:21

Takhle - KAŽDÉ těhotenství mělo v jisté fázi hCG 2.
Ale značná část zachycených hodnot hCG 2 jako prosperující těhotenství neskončila. Nezbývá než čekat a pokud MS stále nedorazí, test po nějaké době opakovat. Test z moči bych zkoušela nejdřív za nějakých 7-10 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 09:25

Tak nezbyva nez cekat u obou synu sem hcg mela 2 a jsou zdrave a na svete ale ted me zarazily diskuze jinde ze to tehu neni. ms ma byt za 3 dny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50067
10.3.16 09:40

Aha, já myslela, že MS už dávno mešká. Tři dny před MS bych se na nějaké testy vykašlala, pokud se nejedná o nějaký závažný zdravotní důvod, proč to zjistit nejdřív, jinak je testování hCG před MS dost nesmysl, každé druhé tou MS taky skončí.

Jakožes potřetí za sebou ve třech těhotenstvích krev odebranou přesně ve fázi hCG=2? To muselo dojít k nějakému nepochopení, protože taková náhoda ani není možná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 11:05

Prave ze se jedna o zdravotni duvod. u prvniho kluka mi krev byla brana uplne kvuli necemu jinymu, tehdy sem ty hodnoty neresila. u druhyho syna sme mimco chteli moc a brali jsme podporu takze krev byla brana docela casto a posledni hodnota byla prave 2 hcg ale pak uz byl i na testech. no a ted jsme se uz skoro rok snazily a nic zase s podporou a ted hcg 2 tak nevm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50067
10.3.16 11:10

No, nic jiného než čekat ti ale nikdo poradit nemůže ;) Prostě buď to tam je a pak to určitě zjistíš, nebo to tam není a pak to zjistíš taky. Jestli je potřeba brát už od začátku nějakou medikaci apod., pak bych tu hodnotu sdělila lékaři, co ji má předepsat, ať s tím naloží dle svého. Já bych taky případné těhotenství muselařešit hned od začátku, ale neznamená to tři dny před MS, to se půlce ženských ještě nic neukáže a druhé půlce přesně takový nejasný výsledek, co máš. Dle laboratoře je hodnota negativní. Ale může samozřejmě povyrůst. Víc nenaděláš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.16 11:14

Dekuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.16 13:32

pomoc

Ahoj holky jsem tu nová a prosím o radu. Už 4 dny mě bolí spíš píchá v podbrisku, jsem nafouklá a mám citlivá prsa. Menstruaci nedostávám je to na dlouhé vyprávění. Brala jsem Duphaston ale jakýkoliv pokus s hormony apod dopadl tak že jsem zvracela a div neomdlevala na každém kroku. 7.2. Jsem ale světě div se spinila asi týden ale nebyla to přímo krev ale tmavo hnědé spineni a jen pár kapek. Dělala jsem si test a negativní tak nevím co si o tom myslet. :zed

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama