Očkování covid po prodělání

Anonymní
25.3.21 21:01

očkování covid po prodělání

Dobrý večer, můžete mi prosím poradit? Přišel mi pin 2 pro mámu je pedagogický pracovník, pin je platný do neděle, jak teď postupovat, máma prodělala před 3 týdny covid, průběh byl blbý, musíme opravdu čekat těch 90 dní, přesto, že nám nikdo nezaručí, že má máma dostatek protilátek? Jde mi o to, aby to nechytla znova, když má možnost se nechat očkovat. Na té infolince mi řekli, že by musel o dřívějším očkování rozhodnout praktik, ten to ale myslím nebude chtít řešit. Co jsem se dozvěděla, tak například v nemocnici lékaři i sestry po prodělání covidu počkali 14 dní a pak se nechali naočkovat, tak proč ostatní lidi musí čekat? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
67
25.3.21 21:20
@Anonymní píše:
Dobrý večer, můžete mi prosím poradit? Přišel mi pin 2 pro mámu je pedagogický pracovník, pin je platný do neděle, jak teď postupovat, máma prodělala před 3 týdny covid, průběh byl blbý, musíme opravdu čekat těch 90 dní, přesto, že nám nikdo nezaručí, že má máma dostatek protilátek? Jde mi o to, aby to nechytla znova, když má možnost se nechat očkovat. Na té infolince mi řekli, že by musel o dřívějším očkování rozhodnout praktik, ten to ale myslím nebude chtít řešit. Co jsem se dozvěděla, tak například v nemocnici lékaři i sestry po prodělání covidu počkali 14 dní a pak se nechali naočkovat, tak proč ostatní lidi musí čekat? Děkuji

Stejná situace prarodiče jsem zaregistrovala než na ně vyšel termín chytli to. Bylo nam řečeno, že máme čekat 90 dni teď je nenaockuje nikdo když prodělali. Takže čekáme. Blbý je že chodí SMS s termínem a rezervujte si termín jinak ztratíš ten PIN a za pár týdnů znovu no. Je blbý, že systém není propojeny, aby to vědělo, že člověk prodělal a nabídlo to třeba až za těch 90 dni takhle si to člověk musí hlídat. No.

To, že to někdo porušil a nechal se i po prodelani no co k tomu říci no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
25.3.21 21:34

Já bych určitě nespěchala a počkala ty 3 měsíce minimálně. Pak jsou prý ty hnusné reakce po očkování…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10565
25.3.21 21:36

Jestli to chapu spravne, tak je to proto, aby se protilatky z covidu „nemydlily“ s protilatkami z vakciny.
Asi by bylo fajn to dodrzet.
Nehlede na to, ze vsechny vlivy se teprve za pochodu zkoumaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68535
25.3.21 21:36

U nás v očkocentru to nedoporučují a já bych do toho také nešla dříve, než 90 dní po. Nedává to smysl ani z hlediska ochorany populace, ani z hlediska ochrany jedince. 90 dní je ted chráněná a nevidim důvod na to tedy spěchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8442
25.3.21 21:42

U nás v nemocnici se řeklo, že po covidu neočkovat 90 dní. Potom se začalo očkovat a prý kdo měl lehčí průběh - i horečky, ale neskončil v nemocnici - tak není potřeba lhůtu dodržet. Po první veliké akci očkování přišla britská mutace a do dvou týdnů od první dávky onemocněli téměř všichni, kdo ještě covid neměl. Řešilo se co dál s druhou dávkou. Nakonec se jen o trochu odložila.
Jinak se vysvětluje, že těch 90 dní je člověk chráněný, proto neočkovat, aby nebral vakcínu těm, co mají vyšší riziko, že covid budou mít. Jinak člověku po prodělanem covidu očkování neublíží.
A zda je každý člověk chráněný? To si ne? To si nemyslím. Většina ano, ale jistota to není. Přirovnala bych to jako když kojím, tak neotěhotním…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12861
25.3.21 21:46

Me by k teto situaci zajimalo si precist vic, tedy pojednano pro laiky. Me naockovali 62 dni po pozitivnim testu, prubeh covidu mirny. Reakce po obou davkach vakciny minimalni, jen dva dny bolest ruky.
Syn se nakazil covidem 2×, s odstupem dvou mesicu. Takze 90denni imunite moc neverim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4812
25.3.21 21:58

Řešila jsem přesně tohe včera s laborkou. Po covidu čekat 90 dní, po uplynutí 90 dnů zajít na krev na protilátky na covid, pokud klesnou tak jak mají, tak jít na očkování.
Pokud budou stále vysoké, očkování odložit a po čase jít na test znovu. To je prý správný postup. Bohužel dost lékařů odmítne toto napsat a pacient si to tak hradí sám ze svého. Je to necelých 1000 Kč za test. Ale lepší zaplatit než pak řešit nějaké komplikace. Je jasné, že to nezajistí, že komplikace nepřijdou, ale riziko si tak sníží,

Správně by tak měl jít třeba člověk na protilátky proti tetanu, než jde na přeočkování, klíšťovce atd. Ale to už je z jiného soudku. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17203
25.3.21 21:59
@Eliška píše:
Me by k teto situaci zajimalo si precist vic, tedy pojednano pro laiky. Me naockovali 62 dni po pozitivnim testu, prubeh covidu mirny. Reakce po obou davkach vakciny minimalni, jen dva dny bolest ruky.
Syn se nakazil covidem 2×, s odstupem dvou mesicu. Takze 90denni imunite moc neverim.

No a nemůže to souviset s průběhem? Když máš pozitivní test, ale neonemocněla jsi, tak se ti třeba žádné protilátky nevytvořily. Když máš horší průběh, tak se asi tvoří víc protilátek? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 22:01

Pracuji v ockovaku a u nas se doporucuje pri lehkem prubehu pockat 14.dni a po tezkem prubehu mesic. Vse je na konzultaci s praktickym lekarem. Jde o to, ze protilatky po covidu a protilatky z vakciny se budou navzajem,, prebijet" a telo s tim bude bojovat a je kupa neprijemnych reakci. Nejlepe pockat az po tom mesici

• Citovat
  • Nahlásit
12861
25.3.21 22:03

@Maja25 Diky, u tetanovky to zkusim, to staci u praktika, nebo musim na protilatky jinam?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12861
25.3.21 22:06
@MartinaIrena píše:
No a nemůže to souviset s průběhem? Když máš pozitivní test, ale neonemocněla jsi, tak se ti třeba žádné protilátky nevytvořily. Když máš horší průběh, tak se asi tvoří víc protilátek? :think:

Asi muze, to by odpovidalo tomu, co psala lasicka. Me se tedy u ockovani na prubeh covidu nikdo neptal.
Jako nemuzu rict, ze bych „neonemocnela“, horecku jsem mela, dalsi potize taky, ale povazuju to za mirny prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17203
25.3.21 22:12
@Eliška píše:
Asi muze, to by odpovidalo tomu, co psala lasicka. Me se tedy u ockovani na prubeh covidu nikdo neptal.
Jako nemuzu rict, ze bych „neonemocnela“, horecku jsem mela, dalsi potize taky, ale povazuju to za mirny prubeh.

Víš co, já jsem laik, tak to byla jen úvaha. A jinak sorry, to jsem nechtěla zlehčovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12861
25.3.21 22:20
@MartinaIrena píše:
Víš co, já jsem laik, tak to byla jen úvaha. A jinak sorry, to jsem nechtěla zlehčovat.

V pohode ;)

Me by zajimalo, co se vlastne v tom tele deje, kdyz se tam „mydli“ ty protilatky. Jako laik bych cekala, ze se spojej a vytvorej vetsi vojsko, no :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 23:21

A prosím jak to tedy řešit, když obvodní lékař bude chtít dodržet tu lhůtu 90 dní? Jde o starého doktora a nevím zda půjde do detailu. Na očkování avenier jsem se dočetla, že po pozitivním testu lze testovat po 14 dnech, já bych byla opravdu klidnější, aby očkování vzhledem k blbému průběhu covidu proběhlo.

Prosím druhý dotaz: Jak je to s pin 2, musím si tedy vybrat termín a poté nepřijít nebo se domluvit s očkovacím centrem v daném místě a posouvat termín nebo jak se to v tom systému řeší aby pin 2 nepropadl. děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat