Očkování MMR a těhotenství maminky

123
26.4.17 08:20

Očkování MMR a těhotenství maminky

Očkování MMR, když je maminka těhotná… Jak je to? Může se MMR očkovat nebo ne? Malý má 25 měsíců a čeká nás první dávka (do školky půjde až za rok), ale já už bych ho očkovat chtěla, teď mám třeba strach z těch spalniček. Jenže naše dr. nebo její zástup tvrdí, že nevadí, když se dítě očkuje a matka je těhotná (začátek 2.trimestru). Kamarádčin pediatr řekl, že jí malou MMR nenaočkuje, když je těhotná. A doktorka dítěte kamarádky řekla, ať s ním nechodí 14 dní mezi těhotné… Tak já nevím. :frowning2: Řešila jste to některá s doktorem? Nějak moc se mi riskovat nechce, teď jsem měsíc trnula hrůzou, jestli nedostanu neštovice, kdy jsem byla v kontaktu s nakaženým…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

26.4.17 08:22

Nevadí - řešilo se to tu nedávno. I když to byla diskuze dost bouřlivá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
26.4.17 08:23

@lucisuska normalne jsme ockovali. Mne to nenapadlo resit a dr. Nic nerikala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 08:24

@lucisuska resila a odlozila az jsem. porodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ZuzaMi
26.4.17 08:26

Očkovali jsme na podzim, když jsem byla v 1.trimestru.. nenapadlo mě to řešit, nic se nestalo.. Teď budeme dávat druhou, to budu 28tt.

• Nahlásit
  • Citovat
10975
26.4.17 08:36

Já mám všechny děti od sebe kolem dvou let, takže jsem logicky očkovala MMR i v těhotenství a vůbec mě to nenapadlo řešit a to je naše dětská fakt poctivec nad poctivce a navíc není totálně očkovací typ. Poslední dítě třeba ještě ve dvou letech nemá ani první dávku MMR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 08:37

A není horší očkovat s čerstvým novorozencem? Jednak kontakt a jednak když by byla reakce tak se starat o obě děti? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
26.4.17 08:40

Ja to v prvnim trimestru odlozila na druhy, ale jen proto, ze jsem ze zacatku porad zvracela a neumela jsem si predstavit resit dite s teplotou apod. Jinak zadny nasledky to ockovani nemelo ani na me, ani na deti (to ockovane, ani to v brise)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
26.4.17 08:49

Žádné nebezpečí nehrozí, viz zde:
https://www.vakciny.net/…ta/P_MMR.htm

Jaké je riziko pro osoby…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32343
26.4.17 09:55

Byla jsem ve stejné situaci, psala jsem dotaz Petrášovi a ten řekl že je to v pohodě..takže jsem očkovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
27.4.17 14:46

Znám maminku která očkovala a dostala zardenky, takže klidně ockujte.. Já jsem vděčna že jsem jako dítě tyto nemoci normálně prodělala a už je nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama