Očkování proti pneumokokům a meningokoku - očkovat nebo ne?

Anonymní
13.5.20 09:17

Očkování proti pneumokokům a meningokoku - očkovat nebo ne?

Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na očkování proti pneumokokům (Prevenar 13) a meningokoku (Bexero).
Mám 4 měsíční miminko a zvažuji zda dát očkovat nebo ne. :think: Nemůžu se rozhodnout. :zed:
Jestli je očkování opravdu takovým přínosem?
Nechci mimčo zbytečně zatěžovat, ale na druhou stranu se bojím případného onemocnění.
Dali by jste nebo dávaly jste děti očkovat?
Děkuju za pomoc v rozhodování. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
342
13.5.20 09:26

Dali. Pneumokoka určitě, meningokoka klidně později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 09:28

Meningokoka rozhodně ano, znám osobně dva případy úmrtí dětí, to u nás rozhodlo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 09:28
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jaký máte názor na očkování proti pneumokokům (Prevenar 13) a meningokoku (Bexero).
Mám 4 měsíční miminko a zvažuji zda dát očkovat nebo ne. :think: Nemůžu se rozhodnout. :zed:
Nechci mimčo zbytečně zatěžovat, ale na druhou stranu se bojím případného onemocnění.
Děkuju za pomoc v rozhodování. ;)

Ano, dost ho zatížíš. Dost na to, že má v očkovacím kalendáři nesčetně povinných dávek, se kterýma bude mít co dělat, natož mu přidávat další.

• Citovat
  • Nahlásit
4409
13.5.20 09:36

Ano, očkuji obě děti. Pneumokoky současně s hexou. Meningokoky později. Tříletý má už komplet vše. Dvouletého ještě čeká Bexsero.
Závažnost těchto onemocnění a trvalé následky jsou pro mne rozhodujícím faktorem, zda dítě před tímto ochránit nebo ne, když můžu.
PS - na meningokoky jsou dvě vakcíny. Jedna na typy w, c, a, y (nimenrix) a druhá na typ b (bexsero).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1003
13.5.20 09:42

Ano, ockuji. Pediatra tehdy rekla- i kdybych ockovat nechtela, at alespon meningokoka dam. Na nej videla zemrit prilis mnoho deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 10:04

Ráda bych očkovala, ale je to trochu finančně náročnější a teď na tom zrovna nejsem finančně nejlépe. Děti mladší 6 měsíců budou mít meningokoka zdarma. Přeji jim to, ale mám dítě jen o 2 měsíce starší, tak mne to trochu mrzí :?

• Citovat
  • Nahlásit
127
13.5.20 10:06

Pneumokok i meningokok obojí u obou dětí kompletně očkujeme. Někde jsem četla, jak režisér Menzel lituje, nebo jeho manželka, teď už přesně nevím, že se nedal naočkovat proti pneumokovi. Prodělal pneumokokovy zánět mozkových blan. To očkování by právě tomuto zánětu zamezilo. Zdroj toho rozhovoru, ale už asi nenajdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 10:27

@Whitedog hexa+pneumokok, to je bomba, asi Vam žádný neurolog neříkal, že je se vakcíny nemaji v žádným případě dávat zároveň. Pokousite zdravi cns svého dítěte, rozhodne toto nedavejte jako návod jiným matkám.

• Citovat
  • Nahlásit
19856
13.5.20 10:32
@Anonymní píše:
Děkuju za pomoc v rozhodování. ;)

Odložila jsem po 2. roce, kdy je méně dávek. Záleží, do roka dítě výjimečně nějaká hernicka, hlavně jsme se stýkali s podobně starým bratrancem, pak přišel koronavir a přes léto to nějak doklepeme a pak během půl roku už bude mít prevenar a bexsero. Někdo už s půlročním jede do Thajska a v roce dává do jeslí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19856
13.5.20 10:35
@marlin11 píše:
Pneumokok i meningokok obojí u obou dětí kompletně očkujeme. Někde jsem četla, jak režisér Menzel lituje, nebo jeho manželka, teď už přesně nevím, že se nedal naočkovat proti pneumokovi. Prodělal pneumokokovy zánět mozkových blan. To očkování by právě tomuto zánětu zamezilo. Zdroj toho rozhovoru, ale už asi nenajdu.

Ono je to doživotní? U Bexsera tipují cca 7 let účinnost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
13.5.20 11:35
@Bubla Bůčková píše:
Ono je to doživotní? U Bexsera tipují cca 7 let účinnost…
to netuším, zda je to doživotní, myslím všechny tři vakcíny. Osobně si myslím, že nikoliv. Prevenarem se ale může dát očkovat kdokoliv a bude ho chránit pravděpodobně stejně jako malé děti. Nikdo neví, kdy bude oslaben a pneumokok dočasne slabosti organismu využije. Lidem nad 65 a malým dětem prevenar stat proplácí. Já osobně uvažuji, že si ho zaplatím a nechám se naočkovat prevenarem. Byť si to budu muset zaplatit a stejnak mě doufam ochrání jen proti 13 druhum. Ale každý to má jinak. Mně očkování nevadí, nikdy jsem neměla žádnou reakci na žádné očkování. Ale to už jsme mimo téma zakladatelky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19856
13.5.20 11:43
@marlin11 píše:
to netuším, zda je to doživotní, myslím všechny tři vakcíny. Osobně si myslím, že nikoliv. Prevenarem se ale může dát očkovat kdokoliv a bude ho chránit pravděpodobně stejně jako malé děti. Nikdo neví, kdy bude oslaben a pneumokok dočasne slabosti organismu využije. Lidem nad 65 a malým dětem prevenar stat proplácí. Já osobně uvažuji, že si ho zaplatím a nechám se naočkovat prevenarem. Byť si to budu muset zaplatit a stejnak mě doufam ochrání jen proti 13 druhum. Ale každý to má jinak. Mně očkování nevadí, nikdy jsem neměla žádnou reakci na žádné očkování. Ale to už jsme mimo téma zakladatelky.

Zas tolik ne. Je třeba se podívat i na ohrožené skupiny. Což jsou třeba žáci středních škol a tak se třeba honem nevyplatí očkovat v půl roce, když mi to pak nepokryje ani školku. Já než jsem si to přečetla, taky jsem myslela, že je všechno doživotní nebo prostě do dospělosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2817
13.5.20 11:48

Nechali jsme, prevenar s hexou dohromady, pak meningokok B, ted se neplasim u kazde horecky… jinak zadne reakce nebyly, jen prvni bexsero vecer teplota 37,5 a delsi dobu boulicka, druha davka uplne v poho…vse zpetne proplatila ozp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
13.5.20 13:27

Nechávám očkovat vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu