Oční kapky - lze užívat i po 4 týdnech?

103
12.5.20 15:11

oční kapky - lze užívat i po 4 týdnech?

Zdravím. Nevíte někdo, zda se dají použít oční kapky i více jak měsíc po otevření? Šíleně mě svědí levé oko v koutku, mám to i zarudlé a trochu oteklé. Doma jsem objevila antibakteriální oční kapky Ofloxacin otevřené někdy na konci letošního února. Je na nich ale uvedeno, že se mohou používat jen 4 týdny po otevření. Nevím, proč je ta doba tak omezená, jestli se po delší době než 4 týdny mohou zkazit? Jinak návštěvu oční už mám za sebou, příčinu nezjistila, předepsala taky ATB kapky, ale s názvem Maxtrol, ale ty se mi po přečtení příbalového letáku nechtějí používat, obsahují kortikoidy a některé možné nežádoucí účinky u těchto kapek mě trochu vystrašily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2070
12.5.20 15:24

Ja bych kapala, co ti dali, neni to dlouhodoba lecba a rychle to zabere. Takhle co budes delat kdyz se ti to zhorsi a bude prusvih a budes se muset priznat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2070
12.5.20 15:25

Jinak bych se asi nebala u Visine nebo borovky, ale u atb kapek bych se asi po te dobe spotreby bala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13406
12.5.20 15:28

Ne - nelij do zaníceného oka kapky, ve kterých se téměř jistě už pomnožili nežádoucí bakterie. Aby kapky léčily, není možné do nich dát dostatek konzervatnů a proto prostě nevydrží.

Normálně použij ty kapky, co ti předepsal lékař na problémy kterými trpíš a nevymejšlej voloviny. a kapej je tak často a tak dlouho, jak ti předepsal, jinak si vypěstuješ odolné bakterie.

Lokální použití kortikoidů, natož v oku sebou nenese žádné riziko, nikam se ti no nevstřebá, bude to působit v tom oku a ne, nepřibereš po tom.

Příspěvek upraven 12.05.20 v 15:28

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
403
12.5.20 15:28

Jestli jsi je měla v ledničce, tak bych je klidně použila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
12.5.20 15:33

Díky za reakce. V lednici nebyly, ale my doma moc teplo nemáme, tak kolem 20 stupňů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14249
12.5.20 15:41

U atb kapek bych to neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 15:46

Já je normálně používám, dokud je nevypotřebuji. Ano, lékárnice vždy říká vyhodit po pár týdnech, ale doktorka mi řekla, že je vyhazovat nemusím. A atb kapky jsou pro mě poklad, vzhledem k tomu, jak je nesnadné se k oční dr. dostat, nevyhodila bych je. :lol: Maxtrol jsem měla několikrát, i můj desetiletý syn a vždy pomohly perfektně.

• Nahlásit
  • Citovat
103
12.5.20 17:47
@Anonymní píše:
Já je normálně používám, dokud je nevypotřebuji. Ano, lékárnice vždy říká vyhodit po pár týdnech, ale doktorka mi řekla, že je vyhazovat nemusím.

Děkuji. Tenhle názor jsem taky potřebovala slyšet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 18:40
@Lurin píše:
Děkuji. Tenhle názor jsem taky potřebovala slyšet.

Nemáš zač. Ono musíš se k těm kapkám chovat opatrně, tj. nesahat nikdy na kapátko, ani se nedotýkat kapátkem oka, aby sis kapky neinfikovala. Normálně to zkus a pokud by byly špatné, třeba by tě to pak pálilo, tak by sis je už nekapala. ;) Ale jak říkám, kapky do očí nevyhazuju, takové ty běžné jako opthalmo septonex, ocutein, ocuflash mám klidně půl roku, rok, dokud je nepotřebuji…

Nicméně pokud tě svědí v koutku, klidně to může být od alergie. Tak to mám se synem též, někdy to spraví jen kapky na alergii a někdy to skončí zánětem a atb. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
14249
12.5.20 18:57
@Anonymní píše:
Nemáš zač. Ono musíš se k těm kapkám chovat opatrně, tj. nesahat nikdy na kapátko, ani se nedotýkat kapátkem oka, aby sis kapky neinfikovala. Normálně to zkus a pokud by byly špatné, třeba by tě to pak pálilo, tak by sis je už nekapala. ;) Ale jak říkám, kapky do očí nevyhazuju, takové ty běžné jako opthalmo septonex, ocutein, ocuflash mám klidně půl roku, rok, dokud je nepotřebuji…Nicméně pokud tě svědí v koutku, klidně to může být od alergie. Tak to mám se synem též, někdy to spraví jen kapky na alergii a někdy to skončí zánětem a atb. :roll:

Jenomže bacha. ATB kapky a ocuflash jsou fakt rozdíl. Ocu tady mám taky právě proto, že má dlouhou trvanlivost, i když je otevřený

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.5.20 19:31
@P4ja píše:
Jenomže bacha. ATB kapky a ocuflash jsou fakt rozdíl. Ocu tady mám taky právě proto, že má dlouhou trvanlivost, i když je otevřený

To já vím, neboj, i ATB kapky takto používám. Nemělo by se, jasně, ale nevyhodím je prostě proto, že to píšou na krabičce. Zvlášť když si je jen tak nelze koupit…

• Nahlásit
  • Citovat
103
12.5.20 20:43

Už jsem ty prošlé vyzkoušela a zatím dobrý. Já alergii na pyly nemám a svědí jen jedno oko. Někde jsem četla, že když svědí oči od alergie, tak většinou obě. Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
12.5.20 20:53

Jakozto farmaceut ti poradim, pouzivej to co mas, zpusobem, ktery je z nejakeho duvodu dany… nejak nevim, co je za problem… ty doby pouzitelnosti apod nejsou jen tak pro srandu, navic jsou ruzne druhy ocnich i jinych kapek, leku, u kazdeho je to jinak a vsechno ma svuj duvod… a zrovna u ocnich atb kapek bych to fakt neriskla, ani nepouzivat, ani pouzivat po dobe pouzitelnosti apod… nezadoucich ucinku se neboj, vzdyt je tam snad napsane, ze jsou treba vzacne, ma je 1 clovek z 10tis atd, ne? Abys pak nemela vetsi problem, kdyz je kapat nebudes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14249
12.5.20 21:33
@Anonymní píše:
To já vím, neboj, i ATB kapky takto používám. Nemělo by se, jasně, ale nevyhodím je prostě proto, že to píšou na krabičce. Zvlášť když si je jen tak nelze koupit…

Tak asi proto mají to omezení, že nejdou koupit. Protože je doktor musí předepsat. Dělej jak myslíš, ale od doktora mám přísný zákaz. Vždycky nebyl problém předepsat nové. A stejné varování mám od příbuzné, která má farmacii. Říkala, že s tímhle by si opravdu nehrála

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama