Problém se stolicí po porodu

Anonymní
11.5.20 16:16

Problém se stolicí po porodu

Zdravím, je mi to neskutečně trapné vůbec takové téma zakládat a dlouho jsem s tím otálela, ale nevím si rady a je mi jasné, že mi zejména poradíte jí k lékaři, ale pro mě je to tak ponižující, že nejsem schopná to říct ani manželovi natož cizímu člověku - lékaři.
Jsem po porodu půl roku a mám problém udržet stolici :( zkrátka když se mi chce na velkou tak prostě musím jít ať jsem kdekoliv, protože jinak se pokadím nebo připokadím :roll: nebo když se mi chce, musím to říct takto, prdět tak se někdy stane, že nevyjde bohužel jen vzduch :roll:…myslela jsem si, že to je jen po porodu a přejde to jenomže už je to půl roku a pořád je to stejné přitom jsem byla jen trochu šitá takže jsem se neroztrhla až ke konečníku proto nechápu proč se to děje :,( následkem toho byl náš společenský život na nule (karanténa mě trochu zachránila, protože manžel se už začal vyptávat, co se děje, že nechci chodit na dlouhé procházky, výlety apod…na které jsme dřív byli zvyklý) a v intimní oblasti to také není nic moc, protože já jsem z toho už tak zdeptaná, že mám strach, že při sexu manžela prostě pos*ru :roll:
Prosím o shovívavost a o rady těch z vás, kterým se to také dělo, děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
11.5.20 16:28

Já měla opačný problém a nezbylo mi nic jiného než to jít řešit sedm měsíců po porodu k lékaři, takže určitě na nic nečekej a běž :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
13394
11.5.20 16:30

Prosím tě, neblázni…od toho snad ten doktor je, ne…ten už toho viděl a slyšel, že ho fakt nic nepřekvapí…ničeho se neboj a jdi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 16:36

Tohle res s doktorem. Pomoc muze byt jednoducha a tobe se ulevi.
Ale chapu te. Taky se psychicky pripravuji, ze na preventivce u gynekologa musim probrat zacinajici inkontinenci. A to bude teprve zacatek :?

• Nahlásit
  • Citovat
9066
11.5.20 17:02

Svěr se manželovi a bez k doktorovi. Myslím, že by to mohly by svaly pánevního dna, jejich posilováním nic nezkazis. Po porodu ty svaly nemusí být v nejlepší kondici. Zhoršovat to může třeba i obezita - větší tlak na pánevní dno. Dobře je, naučit se vyprazdňovat v určitou hodinu, tělo si zvykne, nejlíp prý půl hodiny po snídani. Jinak to může být i zácpou… Nemáš náhodou? Stolice vytvoří v konečníku špunt a řidší obsah špunt obtece a nedá se kontrolovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 17:05

Člověk se cítí trapně, ale ten doktor tam je od toho, aby tě vyslechl a poradil co dál. Seber odvahu a jdi do toho. Máme to jen v hlavě. Kdybys viděla mě v lednu před rektoskopií, byla jsem zralá na Chocholouška. No po zákroku stačil panák a bylo to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
31872
11.5.20 17:42
@Anonymní píše: Člověk se cítí trapně, ale ten doktor tam je od toho, aby tě vyslechl a poradil co dál. Seber odvahu a jdi do toho. Máme to jen v hlavě. Kdybys viděla mě v lednu před rektoskopií, byla jsem zralá na Chocholouška. No po zákroku stačil panák a bylo to ok.

toho panáka bych si dala před zákrokem i po něm.
Budu tu mít řadu oponentů, ale to jsou „výhody“ vaginálního porodu. A tak si kladu otázku, co je pro matku větší zásah do těla - sekce nebo takové trápení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 17:44

Měla jsem stejný problém už v těhotenství (ovšem kromě stolice i s močí) a po porodu to samozřejmě pokračovalo. Jednalo se o naprosto povolené svalstvo pánevního dna. Konzultovala jsem s kamarádkou fyzioterapeutkou, doporučila mi nějaké cviky (běžně známé Kögelovy cviky jsem nebyla schopná cvičit, protože už to bylo povolené moc) a doporučila i elektrostimulaci pánevního dna (já si pořídila přístroj Body Clock SensaTONE, ale existuje i jiný vyrobce, rozhodně nechci dělat reklamu). A zabralo to docela rychle. Ale určitě bych pred nějakým neuváženým používáním doporucila navštívit zkušeného fyzioterapeuta, který se zaměřuje mj. na pánevní dno, který navede správným směrem k vyřešení problému (já třeba musela levou stranu posilovat víc, než pravou z důvodu velkého vnitřního šití na pravé straně, aby nedošlo k disbalanci). Omlouvám se za délku příspěvku.

A nemáš se za co stydět!!! Trápí to spoustu žen, nejenom po porodu, a je hloupost o tom mlčet a užírat se.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.5.20 17:58

Děkuji všem za rady, k lékaři se odhodlávám už 5 měsíců a pořád se k tomu nemůžu dokopat, ani nevím jak bych mu ten problém popsala, protože bych se musela hanbou propadnout…já vím, že je to lékař a je zvyklý jenomže na prostě ten strach a pocit studu nemůžu překonat a raději trpím :( jinak kdyby na to došlo tak je lepší jít k praktickému lékaři nebo se rovnou objednat k odborníkovi?
Já bych raději asi k nějakému odborníkovi, protože bydlíme na vesnici, kde máme praktickou lékařku, která zná všechny a chodí k ní celá ves a i když vím, že by měla držet lékařské tajemství tak znáte to „vesnice“ a vím, že spousta lidí k ní chodí na drby a i ona si ráda podrbe :roll: je to fajn lékařka, ale v tomhle jí úplně nevěřím a nechci pak být „ta, co se skoro ve 30 posrává“ :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.5.20 18:01

@Tarinka obézní nejsem a pánevní dno jsem zkoušela posilovat a pořád posiluji, ale marně :( jinak na zácpu netrpím, to spíš naopak… zácpu jsem měla akorát v těhotenství a to jen v prvním trimestru jinak ne

• Nahlásit
  • Citovat
8
11.5.20 18:01

Doporučila bych gynekologa nebo fyzioterapeuta.

Navíc teda gynekolog by měl sám od sebe na prohlídce po šestinedělí zkontrolovat právě i svalstvo pánevního dna a doporučit případně další postup… jenže to bohužel skoro žádný nedělá.

@Burj Chalifa Nechci kritizovat, po porodu jsem si taky říkala, jestli to mělo nějaké výhody porodit přirozeně (u mě velké šití, vytlačené hemeroidy, dcera malém uškrcena na pupeční šňůře…), jenom toto není zrovna problém vyvolaný vaginálním porodem, ale hormony v těhotenství, které umožňují rozvolnění vazů a svalů v pánvi (aby jí mohlo projít miminko), popř. povolováním svalů stářím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
11.5.20 18:10

Běž ke gynekologovi. Mohou být poškozeny vazy a svaly pánevního dna. Zhodnotí to a pošle tě dál. Mají s tím zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819
11.5.20 18:51

Rozhodne dr a co nejdříve.. A sdělit to i chlapovi.. Nemusíš vše.. Stačí základ.. Protože takhle netuší, co se děje.. A to je asi horší.. To, že se o problému nemluví, neznamená, že neexistuje. Trpí tím hodně lidí, jen se nesveruji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3681
11.5.20 19:06

Doktorovi řekni, že po porodu trpíš rektální, anální inkontinencí, inkontinencí stolice. Co ti jde nejlíp přes pusu. Nazvat to jakžtakž odborně je určitě míň nepříjemný, než vysvětlovat, že se pokakáváš. Zeptá se na doplňující otázky a ty hned pochopíš, že to není žádná věda. Trpí tím spousta žen a je to normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 19:17

Wobenzym

Ahoj zakladatelko,
tímto trpí po vaginálním porodu 10% žen. V porodnicích před tím nevarují, i když by měli! Nesouhlasím s názorem výše, že to nesouvisí s vaginálním porodem, protože souvisí. Tu informaci mám přímo od proktologa, že s anální inkontinencí k němu chodí mnoho a mnoho násobně více žen po klasickém porodu, než po císaři. Jít k praktickému lékaři, nebo gynekologovi je ztráta času, s tímto běž opravdu na specializovanou proktologii. Nezáleží vůbec na tom, zda a jak moc jsi byla nebo nebyla šitá, problém je v tom, že při průchodu miminka může dojít k tzv. přepětí svěrače a ten pak ztratí tonus a výsledkem je anální inkontinence.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama