Zoloft - Měli jste to taky tak?

12.5.20 09:44

Zoloft - Meli jste to taky tak?

Ahojte, chtela jsem se zeptat na vase zkusenosti.
Beru Zoloft 50mg 2 mesice, uz se citim dobre jako driv (je to par dni). Predtim mi bylo cca 2 tydny dost spatne, pak lepe, ale jeste jsem to nebyla jako ja a prichazely i propady. Pred tydnem jsem mela propad dost velky, coz predtim nebylo a myslela jsem si, ze jsem se zblaznila a uz dobre nebude :( nastesti se to obratilo a citim se dobre ;) ale na co se chci zeptat. Mam stale takovy mensi strach, aby jsem se z toho dostala, zda mi bude uz jen dobre, aby dalsi propad (vim, ze jeste budou) nebyl tak osklivy jako ten posledni. Meli jste take takovehle myslenky? Dekuji za vase nazory :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.5.20 09:57

Se Zoloftem jsem nikdy problém s propady neměla, zabral mi téměř okamžitě. Problém byl, když nastal asi na půl roku výpadek na trhu, to mi místo Zoloftu napsali lék Asentra, a to byl děs, asi měsíc propady jako na horské dráze. Ale asi po tom měsíci si to všechno sedlo, a u Asentry už jsem radši zůstala.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 10:18

Měla jsem taky takový strach abych se z toho dostala. A dostala. Už 10let ho neberu :dance:. Brala jsem ho půl roku

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17912
12.5.20 10:28

Ano, to co popisuješ je úplně normální, prakticky učebnicové a je hodně dobré, že počítáš s tím, že se to může zhoršit, ale že to nebude konec světa a nějak to zvládneš.

A nejlepší cesta jak se s tím vypořádat a minimalizovat následky případného dalšího propadu je přidat k lékům psychoterapii.

Léky srovnají poničenou biochemii v mozku, takže až příště přijde něco těžkého, tak by tě mozek neměl zradit jako před čtvrt rokem a nerobít se tolik.

Ale léky ti úplně nepomůžou porozumět tomu, co vedlo k tomu, že se mozek rozbil a hlavně tě nenaučí najít cesty, jak si osvojit životní styl, komunikační styl a sebepřijetí takové, aby se nadále mozek pokud možno nerozbíjel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 10:39

@Ou Dekuji za rady a podporu :palec: chodim pravidelne k psycholozce na psychoterapie.
Ja si moc dobre uvedomuju, co vse mi to vyvolalo a rozjelo. Jen se naucit nejak vzdy zvladnout ty propady, ty me vzdy dostanou zase na zacatek a myslim si, ze se z toho nedostanu. Na tom musim zapracovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 10:40
@Anonymní píše:
Měla jsem taky takový strach abych se z toho dostala. A dostala. Už 10let ho neberu :dance:. Brala jsem ho půl roku

Tak to je super :potlesk: Doufam, ze to taky u me tak bude. A na co jsi ho brala? Ja ho mam na uzkosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.20 08:29

@Ou
Ahoj, prosim Te, chtela jsem se zeptat. Dnes mam nocni sluzbu a ted premyslim nad tim, kdy si mam vzit rano po nocni prasek :think: Beru si ho vetsinou kolem 9.hodiny rano. A kdyz prijdu po nocni domu cca kolem 6:30, tak si ho vzit v tu
dobu a nebo az se vyspim? :think: Dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat