Odchlípnutí nehtu

53
26.10.20 21:42

Odchlípnutí nehtu

Zdravím. Chtěla bych se zeptat, zda li neměl někdo z vás podobný úraz jako já a ví jak to léčit. Omlouvám se za nevhodnou fotku, ale pro vaši představu.

Předevčírem jsem zakopla o betonový výčnělek a odchlípla jsem si nehet. :roll: Drží jen nahoře na
levé straně. Jinak je odchlípnutý od lůžka a taky je naprasknutý viz foto. Pekelně to ze začátku bolelo, ale teď už je to o něco lepší.
Zajímalo by mě zda to někdo léčil doma a jaké máte zkušenosti. Jestli s tím musím k lékaři, nebo to stačí obvázat a že by to časem samo upadlo? 8o A taky by mě zajímalo, když to mám i s lůžkem, jestli mi naroste nový nehet, nebo můj prst bude vypadat jak vajíčko. Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19681
26.10.20 22:04

To doroste. Postupně bych strihala co bude přesahovat a zalepila at o to nechytas. Dr s tim nic nenadela, max to vydezinfikuje a zavaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
260
26.10.20 22:10

Ustrihnout co půjde, zalepit s betadinou/visnakem, nehet doroste, k dr není třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
26.10.20 22:30

@Mirenka ahoj něco podobného se mi stalo před půl rokem.. Měla jsem gelové nehty měla jsem natahlou ruku a přítel mě omylem praštil do malíčku.. Šíleně to bolelo.. Úplně jsem brečela :,(
Pak jsem si všimla že je odchlýplý i s mým nehtem asi tak v půlce.. Zalepila jsem to náplasti aby se mi v noci nestrhl celý.. Ale mohla jsem ani spát jak to bolelo.. Nemohla jsem s tím ani moc pracovat.. Měla jsem strach že mi ten nehet odpadne celý.. Ale určitě se to nedá srovnat s tím co máš ty :? Nakonec mi to srostlo během 14 dní :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
26.10.20 22:45

@Majka6802 ahooj. Aaauuu, tak aspoň, že se to poměrně rychle zahojilo. Já se bojím toho, že to bude trvat dlouho. A bolí to ještě víc když chodím, protože mě rostou malíčky špatně a v podstatě si na to šlapu. Řídit s tim je taky krásný:D Jinak ty gelove nehty jsou na tohle naprd :(. Tam se to stava poměrně často. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
26.10.20 22:45

@Kriss Tina Děkuji za radu😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
26.10.20 22:46

@Mirenka Děkuji za radu😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17499
26.10.20 22:51

Manžel si takhle dělá manikúru celkem často… ustříhat, přelepit, co se bude odchlipovat, aby jsi o to nezatrhávala, postupně to sleze a naroste nový. Pokud sis teda neporanila nějak fatálně nehtový lůžko, ale to nevypadá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
26.10.20 22:54

@Janli děkuji❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu