Odcizení se od partnera po potratu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.18 23:19
Odcizení se od partnera po potratu

Ahoj všichni,
už si nevím rady, jsem na dně. Mám něco přes rok přítele. Bydlíme spolu v Anglii, já zde studuji vysokou školu, on pracuje. Od září mi povídal jak by hrozně chtěl miminko, jak by nás to stmelilo, založili bychom si rodinu a vše by bylo jako v pohádce. Já se zdráhala, protože mi bylo 19, žádné zázemí, peníze na zabezpečení domácnosti, žádný nárok na mateřskou a podobně, ale řekla jsem si, že to zkusíme a osud rozhodne. Po jednom večeru, kdy jsme si záměrně nedávali pozor, jsem zjistila, že jsem opravdu těhotná a v tu chvíli přítel otočil a miminko už nechtěl, že je mladý (23) a ještě si chce užívat a vlastně rodinu nechce. V prosinci, v den svých 20. narozenin jsem podstoupila potrat v 8tt. Nechtěla jsem, ale mladá holka, přítel dítě nechce, prvák na univerzitě, bydlení v zahraničí s několika dalšími lidmi v bytě, bez nároku na jakoukoliv podporu..asi nebyla jiná možnost. Od té doby se pořád více oddalujeme od sebe a odcizujeme. Dřív jsem byla hodně při chuti, sex jsem chtěla takměr pořád a teď sex nenávidím. Podstupuji ho čistě z povinnosti a v rámci udržení nějakého vztahu mezi námi. Když už ho máme, je to nepříjemné, nic si neužívám, prostě si to oddrzim abych už to měla za sebou a za pár dní znovu. Je to skoro pět měsíců a věci jsou čím dál tím horší. S potratem se v hlavě nedokážu pořád smířit a veškerý kontakt s přítelem se mi skoro příčí. Už si nevím rady..má někdo podobné zkušenosti? Co bych měla dělat? Je to nejspíš problém čistě v mojí hlavě, ale k psychologovi jít nechci. Moc děkuji za všechny rady a mějte se krásně. :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Echt Kelišová 9488 příspěvků 01.05.18 23:39
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
už si nevím rady, jsem na dně. Mám něco přes rok přítele. Bydlíme spolu v Anglii, já zde studuji vysokou školu, on pracuje. Od září mi povídal jak by hrozně chtěl miminko, jak by nás to stmelilo, založili bychom si rodinu a vše by bylo jako v pohádce. Já se zdráhala, protože mi bylo 19, žádné zázemí, peníze na zabezpečení domácnosti, žádný nárok na mateřskou a podobně, ale řekla jsem si, že to zkusíme a osud rozhodne. Po jednom večeru, kdy jsme si záměrně nedávali pozor, jsem zjistila, že jsem opravdu těhotná a v tu chvíli přítel otočil a miminko už nechtěl, že je mladý (23) a ještě si chce užívat a vlastně rodinu nechce. V prosinci, v den svých 20. narozenin jsem podstoupila potrat v 8tt. Nechtěla jsem, ale mladá holka, přítel dítě nechce, prvák na univerzitě, bydlení v zahraničí s několika dalšími lidmi v bytě, bez nároku na jakoukoliv podporu..asi nebyla jiná možnost. Od té doby se pořád více oddalujeme od sebe a odcizujeme. Dřív jsem byla hodně při chuti, sex jsem chtěla takměr pořád a teď sex nenávidím. Podstupuji ho čistě z povinnosti a v rámci udržení nějakého vztahu mezi námi. Když už ho máme, je to nepříjemné, nic si neužívám, prostě si to oddrzim abych už to měla za sebou a za pár dní znovu. Je to skoro pět měsíců a věci jsou čím dál tím horší. S potratem se v hlavě nedokážu pořád smířit a veškerý kontakt s přítelem se mi skoro příčí. Už si nevím rady..má někdo podobné zkušenosti? Co bych měla dělat? Je to nejspíš problém čistě v mojí hlavě, ale k psychologovi jít nechci. Moc děkuji za všechny rady a mějte se krásně. :)

Nikdy jsem tohle postoupit nemusela, ale řekla bych, že by se mi asi taky zošklivil. Zvlášť když na oko souhlasil a pak mě nutil do potratu.

Keshi
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 02.05.18 00:17
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,
už si nevím rady, jsem na dně. Mám něco přes rok přítele. Bydlíme spolu v Anglii, já zde studuji vysokou školu, on pracuje. Od září mi povídal jak by hrozně chtěl miminko, jak by nás to stmelilo, založili bychom si rodinu a vše by bylo jako v pohádce. Já se zdráhala, protože mi bylo 19, žádné zázemí, peníze na zabezpečení domácnosti, žádný nárok na mateřskou a podobně, ale řekla jsem si, že to zkusíme a osud rozhodne. Po jednom večeru, kdy jsme si záměrně nedávali pozor, jsem zjistila, že jsem opravdu těhotná a v tu chvíli přítel otočil a miminko už nechtěl, že je mladý (23) a ještě si chce užívat a vlastně rodinu nechce. V prosinci, v den svých 20. narozenin jsem podstoupila potrat v 8tt. Nechtěla jsem, ale mladá holka, přítel dítě nechce, prvák na univerzitě, bydlení v zahraničí s několika dalšími lidmi v bytě, bez nároku na jakoukoliv podporu..asi nebyla jiná možnost. Od té doby se pořád více oddalujeme od sebe a odcizujeme. Dřív jsem byla hodně při chuti, sex jsem chtěla takměr pořád a teď sex nenávidím. Podstupuji ho čistě z povinnosti a v rámci udržení nějakého vztahu mezi námi. Když už ho máme, je to nepříjemné, nic si neužívám, prostě si to oddrzim abych už to měla za sebou a za pár dní znovu. Je to skoro pět měsíců a věci jsou čím dál tím horší. S potratem se v hlavě nedokážu pořád smířit a veškerý kontakt s přítelem se mi skoro příčí. Už si nevím rady..má někdo podobné zkušenosti? Co bych měla dělat? Je to nejspíš problém čistě v mojí hlavě, ale k psychologovi jít nechci. Moc děkuji za všechny rady a mějte se krásně. :)

Zeptám se jinak. Jsi s ním ráda?

LaraA
Kecalka 482 příspěvků 02.05.18 00:30

Pokud by mi partner tvrdil, že chce dítě a pak hnal na potrat, nechtela bych ho uz nikdy ani vidět… nevyzrálý sobec…

alilauter
Kecalka 119 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 02:37

Ahoj zlato, ty máš všechny odpovědi napsaný už v tom sdělení. A myslím, že víš, co máš udělat. Jen je těžký si to přiznat :,( nemáš důvod s ním zůstávat, je to nevyzrálý pitomec, díky kterému jsi na dně. Jestli to utahnes sama finančně, tak to ukonči ihned a podle mě se ti uleví, ne sice hned, ale přijde to. Poslouchej víc sebe sama, už tenkrát jsi dítě nechtěla (rozumné) a neposlechla ses. Tak to neopakuj. Jsi mladá, najdeš novou lásku a pak. už si jen vzpomenes, jak jsi mohla být tak dlouho s někým takovým. Drž se a neboj se. Bez něj ti bude lip.

Lynette
Echt Kelišová 7833 příspěvků 02.05.18 06:19

Zabila jsi vlastni dite protoze se o vas dva odmitnul partner postarat - s tim se tezk9 vyrovnava. Kdyby se k tomu postavil jako chlap, tve dite by zilo. Ja bych ho nechtela po tehle zkusenosti ani videt a ty mu jeste x mesicu pote podrzis aby si uzil. Nechapu.

Icestar
Závislačka 4157 příspěvků 2 inzeráty 02.05.18 06:30

@Lynette V osmi týdnech to není dítě, brzdi s těmi fatálními výroky. To asi zrovna teď slyšet nepotřebuje, takové moralizování. Kdyby nešla na potrat, nosila by teď v sobě něco, co pomalu začne dítě připomínat; v 8tt to bylo sotva embryo.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8444 příspěvků 33 inzerátů 02.05.18 06:41

Pokud by mi chlap rekl, ze chce dite a po otehotneni me hnal na potrat, tak bych s nim davno nebyla. Prislo by mi to, ze si me nevazi a s clovekem, ktery takhle blbe plka o zasadnich vecech, bych do zivota nepocitala. Jednoduse bych mu neverila. Debil.

Lynette
Echt Kelišová 7833 příspěvků 02.05.18 06:43
@Icestar píše:
@Lynette V osmi týdnech to není dítě, brzdi s těmi fatálními výroky. To asi zrovna teď slyšet nepotřebuje, takové moralizování. Kdyby nešla na potrat, nosila by teď v sobě něco, co pomalu začne dítě připomínat; v 8tt to bylo sotva embryo.

To neni moralizovani. Ja ji jen pisu ze je naprosto pochopitelne ze ji dela problem se s tim srovnat. Muzes rikat ze je to jen shluk bunek ale kdyz vis ze z toho bude dite neni podstatne jakou to ma velikost a zda to pripomina dite nebo fazoli. Autorka evidentne neni blba a to ze to bylo male nic neni pro ni argumentem - kdyby bylo nemela by problem se s tim srovnat.

Uživatel je onlineRouckm
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 02.05.18 07:20

Mrzi mne, ze je to takovej sobec a debil. Nechapu :,( vykasli se na nej, odejdi. Mas budoucnost pred sebou. Universita v UK ti otevre dvere a na nejakyho lopatu si pak ani nevzpomenes. Udelala jsi dobre, bude ti trvat se s tim smirit, ale das to. Miminek jeste bude.. s tim, co si je I tebe zaslouzi :hug: :hug:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17969 příspěvků 02.05.18 07:28

Tak hlavně ta zodpovědnost za to, co se stalo, leží na vás obou. Asi by bylo snesitelnější říct, že za to může ten chlap, ale pokud dobře čtu, šla jsi do toho pokusu o miminko zcela dobrovolně. A to i s tím, že jsi věděla, že nic nemáš, bydlíte ve sdíleném bytě, studuješ…Prostě hodit zodpovědnost na chlapa a pak s ním být z povinnosti je jeden nesmysl na druhém. Tu situaci jste nezvládli oba rovným dílem. Buď se k tomu tak postavte, nebo jděte od sebe. Hlavně k rodičovství nepřistupujte jako „Zkusíme to, osud rozhodne“, protože jak vidíš, ta rozhodnutí nemusí být vždycky pěkná.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 02.05.18 07:33

Toho idiota pusť k vodě. Včera bylo pozdě. Myslíš, že on je člověk, se kterým tě čeká super budoucnost, postará se o vaši společnou rodinu, zastane se tě a podpoří, až bude nejhůř? Ani houby, tohle je chlap na dvě věci.

A sama pro sebe určitě vyhledej odborníka, který by ti pomohl vyrovnat se s postaborativním syndromem. Není to legrace.

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 02.05.18 07:37

Nejprve se nechráníte a pak jdeš na potrat s tím, že vlastně jiná možnost nebyla? Prosím Tě, vyber si jiného partnera a jiný adrenalinový sport. Mně osobně se potrat jako forma antikoncepce hodně příčí :roll:

Hofida
Kecalka 250 příspěvků 02.05.18 07:38

@hanka.br. Myslím, že to nezvládl hlavně chlap. V této situaci, tak jak ji popisuje zakl., mi to přijde úplně jasné selhání partnera. Její chyba byla jen to, že ho neodhadla a příliš mu důvěřovala.

Melpel
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 02.05.18 08:02
@Icestar píše:
Šmankote! Souhlasím, že teď je to pro zakladatelku citlivé a asi jí to, co se psychiky týče, nepomůže, ale v 8 tt to už dítě je. Už to má ruce, nohy, orgány,… Doporučuji před šířením bludů prozkoumat zdroje, třeba dokument od National Geographics, viz:
http://pro-zivot.pise.cz/…-vyvoje.html
 https://www.youtube.com/watch?…
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Pomůžu-li svému příteli, zradím tátu

Dostala jsem do situace, kdy musím volit mezi pomocí příteli a mým tátou.... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama