Odklady očkování, informace o nejpozději možném termínu

16.7.13 19:42

Odklady očkování - kde najdu infa

Nevíte kde se dají dohledat infa ohledně odkladů očkování? Hlavně mě zajímají kdy nejpozději je nutné očkovat. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
16.7.13 19:54

Pro hexu máš horní hranici 1,5r, kdy musí být naočkovaná poslední dávka. Když bys ji naočkovala systémem 2+1, který sice v naší legislativě není brán v potaz, ale rozumný doktor to zkousne, tak teoreticky můžeš naočkovat 10m, 12m a 18m. U očkování MMR, tj. spalničky, zarděnky a příušnice není stanovena horní hranice a tudíž to můžeš odkládat do nekonečna. Dál už nemám přehled, tak velký děti zatím nemám :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 19:56

Ano to vím, jen mě zajímá zda se to dá i někde dohledat, třeba web MZ nebo tak. Chci odložit spalničky na co nejpozději a ráda bych věděla na co se můžu dr. odkazovat, kdyby byl problém :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6177
16.7.13 19:57

@Lucianamil zajímá tě i pneumokok, nebo jen povinná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 19:59

@Lucianamil na vakciny.net má tuším odkaz i na zákon, který projednává i očkování, kdysi jsem to četla a je to tam přesně napsáno, doporučeno čokovat od 15m, ne mladší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 20:00
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
16.7.13 20:01

Taky máme odklad MMR, většinou ji požadují školky, u nás se vyplňoval dotazník, zda má všechna povinná očkování, druhý ji bude mít zatím odloženou do 1,5 roku, ale chtěla bych ji nechat naočkovat ve 2 letech, tak uvidim jestli se dr. nechá ještě ukecat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.13 20:01

Jen povinná, ostatní nedávám 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lo
6177
16.7.13 20:02

@Pettulle a kdy se očkuje to MMR??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
16.7.13 20:18

@Lo jestli se nepletu s MMR se začíná nejdříve v 15ti měsících a horní hranice neexistuje. Naše dětská ho očkuje hned v 15ti měsících a pokud není nějaký závažný imunitní problém u dítěte, tak to neodkládá, to si ještě pobojuju.. :zed:
teď řeším, že v pondělí jdu s malým na roční a má dostat hexu + synflo..ale má 7. týdnem rýmu, já pokašlávám, přítel taky, snad bude dětská sooudná a do očkování nás nebude nutit.. :x

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
16.7.13 20:21
@monuline píše:
@Lo jestli se nepletu s MMR se začíná nejdříve v 15ti měsících a horní hranice neexistuje. Naše dětská ho očkuje hned v 15ti měsících a pokud není nějaký závažný imunitní problém u dítěte, tak to neodkládá, to si ještě pobojuju.. :zed:
teď řeším, že v pondělí jdu s malým na roční a má dostat hexu + synflo..ale má 7. týdnem rýmu, já pokašlávám, přítel taky, snad bude dětská sooudná a do očkování nás nebude nutit.. :x

tak to bych poradnu zrušila a přeložila až budete zdraví, roční prohlídka může být i ve 13m ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
16.7.13 20:23

Já dávala MMR u starší až ve 2,5 letech. Hexu v 6m mezi hexou můžou být max 2m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6064
16.7.13 20:25
@Blanka S píše:
tak to bych poradnu zrušila a přeložila až budete zdraví, roční prohlídka může být i ve 13m ;)

myslela jsem, že klasickou prohlídku bych mu nechala, ale bez toho očka :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
16.7.13 20:28
@monuline píše:
myslela jsem, že klasickou prohlídku bych mu nechala, ale bez toho očka :think: :nevim:

proč půjdeš tam zbytečně 2×. Já jsem s mladší taky šla na 6m v 7m byla nemocná a čekalo jí očkování. Sestra sama říkala, že to nemá cenu. Pokud nic ty od dr. nepotřebuješ tak bych počkala až se uzdravíte všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
16.7.13 20:45
@Blanka S píše:
Já dávala MMR u starší až ve 2,5 letech. Hexu v 6m mezi hexou můžou být max 2m.

z pohledu legislativy ano, z pohledu účinnosti očkování může být rozestup mezi 1. a 2. nebo 2. a 3. dávkou 6m a mezi 3.- 4. dávkou je 6m minimum, teď si nejsem jistá, zda maximum je rok nebo déle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama