Reklama

Odmítavé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 01.10.18 13:48
Odmítavé dítě

Dobrý den. Mám syna, 4roky, chodí do školky. Od narození ja ale,,odmítavý„, vše bylo problém. Koupat-řev, oblekat-řev, přebalit-řev..Vaničkování a kojo plavání jsem vždy po pár lekcích vzdala, vždy to prořval, to samè dětská centra, nic se mu nelíbilo. Jako batole to samé. Nikdy si nic nevynucoval řevem, celkem hodné dítě do doby než jsem něco potřebovala-obléct ho do bundy, dát boty atd. řev až záchvat. Myslela jsem že se to zpraví nástupem do školky. Tam prořval půl roku..pak dobrý ale jeho zvyky zůstaly. Má prostě svůj výběr oblibeného oblečení co chce nosit stále dokola a odmítá novè věci pokud si je milostivě sám nevybere.Ve školce batikovali trička na besídku a on prostě z principu si ho neoblekl, jediný vystupoval bez něj, učitelky už ví že s nim nic nehne a tak ho taky berou. Není že by neposlouchal, doma i ve školce režim dodržuje bez řečí..ALE..odmítá si nechat ostříhat vlasy, nechal si vyvrtat zub ale prostě odmítl plombovaní, dnes ráno jsem potřebovala moč pro doktorku a on se prostě odmítl vyčůrat do kelimku..a když říkám odmítá tak tím myslim že to nejde provést ani,,násilím“ne­pomaha nic, odměny, zákazy, výhružky, prosby, na zadek, domluvit se..prostě v daný okamžik se zatvrdí a nehne nic..někdy už musím odejít protože mam vztek že mi to dělá schvalně, hlavně když něco opravdu potřebuji, třeba u doktora nebo aby si jen vzal jiné boty než které si vybral (žabky do deště apod.) Mam strach jak to s touto povahou bude do budoucna..Má někdo podobné zkušenosti?

Reklama

Reakce:

Pam12
Echt Kelišová 8412 příspěvků 01.10.18 13:56

mám takový to vzorek dítěte doma..časem se to zlepší, až se trochu naučí porozumět svým pocitům a náladám. u nás to bylo nejhorší mezi 3-4 rokem. pak se to pomalu (opravdu pomalu) začalo zlepšovat. teď je mu 7 a už je docela rozumný. i když neříkám, že je to úplně OK, ale s tím co to bylo se to nedá srovnat. Když má pocit, že je nějakým způsobem zahnaný do kouta, tak občas nějakou scénu předvede. ale naštěstí pouze doma, mezi lidma to nedělá.
s oblečením… ano, měli jsme extra triko ve kterém se jezdilo k babičce, extra triko ve kterém se jezdilo k doktorovi atd. takže naprosto vím, o čem mluvíš. na tříleté prohlídce u doktora naprostá katastrofa. ječel už v autě, že nikam nechce, ječel v čekárně, že nás všichni pustilo před sebe a ječel celou prohlídku u doktora. neřekl básničku, jak se jmenuje nic, jen ječel

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:57

jeden náš příbuzný to měl hodně podobné, měl prostě rád své pořádky a rituály (a běda, když se to změnilo.. to byly scény), kolem 6-7. roku mu byl diagnostikován Aspergerův syndrom (autistické rysy). Ale tam byly i problémy v komunikaci s ostatními dětmi. Je to chytrý kluk, dnes už chodí na gympl, už jsou všichni kolem něj zvyklí na jeho „specialitky“…

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 01.10.18 14:11

nase psycholozka tomu rika batoleci negativismus. syn uz neni par mesicu batole a jdeme na kontrolu, takze cekam, ze napise jen negativismus. :mrgreen: u zubare jak se vas syn chova tomu naprosto rozumim. super uz jen to, ze si ho nechal vyvrtat. to deti nezvladaji. nas syn se na pediatricku ani nepodiva a hraje si tam, takze ona vsude pise na zadanky PAS, i kdyz psycholozka ho uz rok vylucuje. doporucila bych navstivit detskou psycholozku, ale ne kvuli diagnoze nedeste se,ale kvuli radam jak na nej. :hug: nekteryn vecem predchazim. napr jsme koupila stejne sandalky rovnou ve trech velikostech a jsme spokojeny. obdobi kdy chtel jen tricka s obrazkama trvalo asi jen tyden. pokud si sam rad vybira obleceni tak proc ne? psycholozka rikala at ho nechavam v obchode vybrat (ale treba ukazu dve tricka a vyber si ktere se ti libi vic, ne ze se hrabe v regalech). nas syn ma jinak vyvojovou dysfazii, takze u nas komplikace. nevim kdy se vzteka ze vzdoru nebo z nepochopeni situace a momentalni neschopnosti se vyjadrit. drzte se.

Annci
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 01.10.18 15:04

Pro zajímavost, není náhodou kozoroh? Jinak moje mladší dcera se chová velmi obdobně, ne znamená ne a můžu se na hlavu stavět. Naprosto není přístupná dohodě jako starší dcera, které šlo vždy vysvětlit nebo se s ní domluvit. Taky by mě zajímal návod k obsluze :mrgreen:

_0812_
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 01.10.18 15:27

Dcera má občas taky takové ,, výkyvy,,. Prostě řekne ne a hotovo. Fajn, už nepřemlouvám. Ale když pak chce něco ona po mě, tak taky prostě řeknu ne a nehne se mnou a může se vztekat jak chce. Pokud musíme někam odejít a ona prohlásí, že se obout prostě nejde a šprajcne se, ale já fakt s ní potřebuju odejít, tak jí prostě chytnu a obuju násilím a řvoucí táhnu za sebou. Naopak když odejít nutně nepotřebuji, protože se chystáme jen na zmrzlinu, tak se svléknu a nejde se nikam. Když se po deseti minutách rozhodne, že se tedy milostivě obout půjde, má smůlu, nejdu už s ní nikam. A už docela začíná pobírat, že když neposlechne, uškodí tím hlavně sobě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 17:55

Můj syn má 4 roky a je hodně odmítavý a taky hodně čistotný. Vadí mu, když mu v obýváku spadne kus jablíčka na zem, už ho ani umyté nevezme do pusy. Na pachy je taky citlivý.
Když má sandálky, tak nejde na písek, vadí mu to. Navíc je vybíravý v jídle. Jí jen něco, z polévek jen vývar, takže je to někdy o nervy. V mš už má nálepku uřvance, protože spoustu věcí nechce sdílet. Nesnáší změny. Je to mamánek. Často brečí
Anonymně, hodně soukromé.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 17:56
@_0812_ píše:
Dcera má občas taky takové ,, výkyvy,,. Prostě řekne ne a hotovo. Fajn, už nepřemlouvám. Ale když pak chce něco ona po mě, tak taky prostě řeknu ne a nehne se mnou a může se vztekat jak chce. Pokud musíme někam odejít a ona prohlásí, že se obout prostě nejde a šprajcne se, ale já fakt s ní potřebuju odejít, tak jí prostě chytnu a obuju násilím a řvoucí táhnu za sebou. Naopak když odejít nutně nepotřebuji, protože se chystáme jen na zmrzlinu, tak se svléknu a nejde se nikam. Když se po deseti minutách rozhodne, že se tedy milostivě obout půjde, má smůlu, nejdu už s ní nikam. A už docela začíná pobírat, že když neposlechne, uškodí tím hlavně sobě.

Chovám se stejně a jsem si myslím hodně důsledná. Manžel mi to kazí ;) ten, dovolí víc

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 22:07

Tyjo, už několikrát jsem chtěla zakládat tu samou diskuzi…Říkala jsem si, že je to běžné, že má batole svoji hlavu a nerado se obléká a provádí hygienu, má svoje zvyky… Ale čím dál víc vidím, že až tak časté to u ostatních dětí není, ty poslechnou na slovo a občas mají svoje manýry. Zato u nás je spíš svátek, když u něčeho není scéna, jinak tisíckrát za den jekot, zalykání slzama, no, jak kdyby ho někdo vraždil - a to mu třeba jen spadne ručník… Jinak velmi bystrý šikovný kluk, řekla bych, že v lecčem spíš napřed, ale tady to odmítání je čím dál zjevnější. Říkala jsem si, že je to mnou, že jsem buď málo nebo až moc přísná, ale asi je to spíš tou povahou. Manžel to tak má v mužské linii rodiny všude - jeho otec se v šedesáti už sice vzteky neválí po zemi, ale x-krát za den dojde k situacím, kdy se děda zasekne a ostatní dospělý jenom hledí, co to má znamenat - třeba zelené hrozny miluje a červených by se ani nedotknul, přitom není schopen objektivně vysvětlit proč. Extrémní vybíravost v jídle, konzervativnost… Někdy je to dost na palici, ale tak jsou horší věci… :nevim:

Pam12
Echt Kelišová 8412 příspěvků 01.10.18 22:46

já jsem naopak neustále ze začátku poslouchala, že je to ve výchově…už mě to fakt lezlo na nervy. teprve když se narodil druhý syn, tak okolí fakt pochopilo, že výchovou to asi nebude, protože druhý je naprostý pohodář

_0812_
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 02.10.18 00:08
@Anonymní píše:
Chovám se stejně a jsem si myslím hodně důsledná. Manžel mi to kazí ;) ten, dovolí víc

Jo, tak u nás je to stejně. Zakázala jsem sladké, protože odmítala jíst normální jídlo a jen chtěla blbosti. Vydrželo to tři dny, protože co myslíš, že tatínek udělal? Po mojí přednášce, že jí prostě sušenku nedám, jí koupil lentilky.

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 02.10.18 07:20
@Anonymní píše:
Můj syn má 4 roky a je hodně odmítavý a taky hodně čistotný. Vadí mu, když mu v obýváku spadne kus jablíčka na zem, už ho ani umyté nevezme do pusy. Na pachy je taky citlivý.
Když má sandálky, tak nejde na písek, vadí mu to. Navíc je vybíravý v jídle. Jí jen něco, z polévek jen vývar, takže je to někdy o nervy. V mš už má nálepku uřvance, protože spoustu věcí nechce sdílet. Nesnáší změny. Je to mamánek. Často brečí
Anonymně, hodně soukromé.

syn presne to same. vyvary, vadi mu po ranu zapach treba jogurtu, ze se mu az nadavuje. jezdime ted na senzorickou integraci, protoze toto je vylozene hypersenzitivita. ma slapat na ruzne rohozky, ruzne povrchy, sahat na ruzne materialy (vadi mu plastelina)????

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1038 příspěvků 02.10.18 19:39

Dámy děkuji, zjištění, že si ,,nervu vlasy' sama je fajn :D Vím že porucha jako taková to není, ségra je pedagožka se zaměřením na tyto diagnózy a říkala že to je už zase úplně jiný level..je to hold povahový rys..výchovou to taky nebude, myslím že právě výchovou se nám to daří alespoň nějak regulovat, kdybychom ho nechali růst jako dříví v lese už teď bych byla v blázinci, navíc se tak chová doslova od narození, už v prvním roce mi bylo jasné že to nebude žádná sranda..nebudu tvrdit že jsem na 100% důsledná za každé situace, když rano odmitne bundu tak ho prostě strcim do auta v mikině, mam v tu chvíli už hlavu plnou restů v práci a desetiminutová zcéna by mě totalně rozložila..takže asi tak..pokroky tam jsou tak budu doufat že než půjde do školy ještě se to zlepší..Děkuji a přeji hodně štěstí všem vám co máte doma podobná ,,zlatíčka" :* :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >