Odplenkovani rada

19363
21.6.21 12:22

Odplenkovani rada

Tak jsem se první den radovala. Syn oproti minulým měsícům okamžitě pochopil, hlásil ee a hnal se s čerstvě mokrými teplacky k nočníku, něco tam ještě udělal, potlesk, všichni šťastný, tak ono to půjde, zítra už to jistě bude hlásit dříve. Jenže! :( Odpoledne to začalo, jenom si ucvrnkaval a měnili jsme tepláky co 10 minut. A on má celou noc suchou plenku a ráno během chvíle skoro pročura pampersku a dneska ráno nic. A začal tedy od rána ucvrnkavat po lžičce co 3 minuty 8o takže vlastně tři hodiny jedu kolotoč vidím kolečko na kalhotech, posadím na nočník, převleknu -přitom zase cvrnkne, vrátíme se do obýváku a do minuty zase. No pochopitelně ačkoliv to tak být nemá mluvím o nočníku 30× za hodinu a syn si 30× sedat na nočník taky úplně nechce. Ještě jsem zkoušela ho nechat bez ničeho, tak to jsme seděli a jemu to prostě ucvrnkava a už ani to ee neříká. No jsem z toho dost zklamaná, ale vydržím. Jenže váhám, jestli je to vůbec zdravé tímto stylem čůrat. V plence prostě pustil všechno najednou a třeba dvě hodiny byla suchá. Co myslíte, vydržet dva dny nebo zas odložit (je mu 2.5)? Já chtěla zkusit úplně vzít plenku, ale jedině mi připadá nechat minimálně ráno nebo dvakrát denně vyčůrat do plenky pořádně a pak zbytek dne zkoušet nočník, má vůbec takové učení smysl? Ty kráso takovej román o… ;) děkuji za názory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
21.6.21 12:31

@Bubla Bůčková : rozhodně na něj netlačte, mám taky syna 2,5 roku, pořád jsem ho posazovala na nočník a vůbec nic tam neudělal, byla jsme s toho na nervy :D, nakonec jsem to vzdala, nočník schovala, tak na týden, pak jsem ho vytáhla a snažila jsem mu říct co se tam dělá, dokonce jsem i názorně ukázala :D :D :D :D a po 3 dnech už chodil sám od sebe…hlavně se kvůli tomu nestresujte, ono to přijde samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
21.6.21 12:40

Tím že si ucvrnkava bych řekla že se snaží tu moc zadržet. Nás máma učila bez plenky stylem že nám pořád svlékala tepláky včetně plenky. Takže jsme neměli šanci něco někde počůrat. Prostě vysazovat na nočník, a u toho svlékat plenu, pak zase komplet nasadit. Já to hodlám teď s 18ti měsíční dělat taky, nechci mit pochcanej gauč, koberec a všechno okolo. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
21.6.21 12:42

Já bych dala ty pants plenky, a nechala ho, jestli bude chodit sám. Já mám 2 letého a někdy si řekne a někdy to nestihne, tak má plenu, ale když sám cítí, že na nočník chce, tak si plenu prostě sundá a jde. Měnit tepláky co 10 minut by mě teda nebavilo :D jestli ho tím moc nestresujes, proto asi nepustí vše naráz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35115
21.6.21 12:51

Nemůže mít vliv to hrozný horko? Nejen děti, ale i lidi hodně pijí a častěji na záchod musí kde kdo. Když se chodí častěji, není moči tolik.

Přiznám se, že bych to řešila pantskou, na taková čísla jsem zvlášť při dalších dětech neměla čas a taky mám ráda vybavení našeho bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2587
21.6.21 12:54

Ze své zkušenosti bych poradila odložit.. Poloz si otázku, proč chceš nyní syna odplenkovat? Je to proto, že už by na to měl mít věk? Nebo cítíš tlak z okoli, že už je na plenky velký? Nebo tě to přebalování nebaví? Protože on o to ještě evidentně nestojí. Takže buď ho do toho budeš tlačit a budete otrávení oba dva, nebo to necháš být a za pár týdnů či měsíců to půjde samo, bez stresu a bez práce.. Doporučuji druhou možnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.6.21 13:01

Nespechej na nej, kazde dite se odplenkuje samo, kdyz je na to pripravene. moje dcera stravila detstvi na nocniku, protoze mi vsude valili do hlavy, ze tak je to spravne. u vnuka jsme to nechali na nem, protoze k nocniku bychom ho museli prilepit. kdyz ho videl, tak jecel a zdrhal. pomohl prenosny pisoar, to ho i bavilo, ale dlouho si nerekl sam. jenze uz to nem bylo poznat, ze potrebuje a i v behu se nechal na tu chvili zastavit. na noc plenku pak chtel „pro jistotu“ a definitivne se pak odplenkoval sam. rady typu nechat ho v pocuranem nebo ho pak myt studenou vodou, aby si to zapamatoval (prababicka) mi prijdou ujete, proc ho trestat za neco, co nemuze ovlivnit, pac na to nema zatim mozkovou kapacitu. behat nahaty nepomahalo dokud mu to v hlave neseplo, to si klidne pocural nohy. podobne to mely i ostatni deti z rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7643
21.6.21 13:04

Ja bych se na to zatim vyprdla, jeste asi neni zraly. Kazde dite to ma jinak proste. Urcite k tomu dojde, jen potrebuje cas :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19363
21.6.21 13:04

No zdá se mi, že se jakoby asi lekne a přestane čůrat a musí mít prostě plnej měchýř, tak se to možná i samovolně upousti. Já byla připravena na takovýto dvakrát, jednou za hodinu, s tímhle si nevím rady. Chtěla jsem nedělat vědu z nočníku, ale když ho beru co pět minut převléknout, tak něco musím říct a vlastně je to od rána jen nočník nočník nočník, zase tam máš mokro… Asi to zkusím ještě jeden den. A včera mu to fakt ale šlo, asi to bral jako takovou hru, něco nového. Ach jo, tohle jsem nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19363
21.6.21 13:08
@Kukacka123 píše:
Ja bych se na to zatim vyprdla, jeste asi neni zraly. Kazde dite to ma jinak proste. Urcite k tomu dojde, jen potrebuje cas :)

Já když tady čtu čtyřletý kaka jen do plenky, tak mám mdloby. Ale asi tam holt míříme taky. Školku má soukromou teď první rok, ale prostě až budu v práci, tak už tolik času nebude no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19363
21.6.21 13:11

@Gracelynx včera právě pokaždý hlásil ee, dneska jsem ho nechala hodinu bez, kreslila před ním obrázek a on seděl, z pindika mu sem tam kaplo a ani nereagoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36292
21.6.21 13:15

@Bubla Bůčková Když ho posadis na nočník, zkus pustit vodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1956
21.6.21 13:15

Řešíme taky odplenkování, ale tohle ucvrnkavani neznám, ale to ještě neznamená že je něco špatně :think: každopádně náš prcek relativně zvládá čůrání přes den, ale absolutně nezvládá bobek. A tam to je právě ta chvíle kdy si cvrkne do kalhot a pak následuje bobek do kalhot :roll: bobek do nočníku se povedl snad 2×… Ale mám pocit že jsem to uspěchala, byl tam obr tlak tchýně, která ho začala sama učit na nočník když tam byl na návštěvě. Od té doby se v tom nějak placáme a pořád doufám že si to sedne samo. U vás bych tomu fakt dala třeba den dva a pak to zas na nějakou chvíli odložila. Já pořád nějak doufám že jednoho dne prozře sám od sebe… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.6.21 13:17
@Bubla Bůčková
@Bubla Bůčková píše:
@Gracelynx včera právě pokaždý hlásil ee, dneska jsem ho nechala hodinu bez, kreslila před ním obrázek a on seděl, z pindika mu sem tam kaplo a ani nereagoval.

takze asi fakt jeste neni pripraveny, odlozila bych to. ja vim, ze je porad spousta lidi, co vidi vetsi v plence a berou to jako selhani matky, ale je to blbost. dulezitejsi je dite i matka v pohode a ne v nervech ze sledovani ditete a z louzicek. ono je to pak fakt jak kdyz prepnes tlacitko, ze dne na den si dite zacne rikat a funguje to. kakani pouze do plenky jsme resili taky. ale zase si pak nechal uz vysvetlit, ze je prijemnejsi a jednodussi tlaceni do nocniku pripadne zachod s redukci. a najednou to taky slo, zadna nehoda se nikdy nestala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
21.6.21 13:17

Mam 2,5 letou dceru. 2tydny jsem se nonstop ptala a výsledek žádný. Vzdala jsem to a sebrala všechno, plenku kalhotky, tepláky, kraťasy, sukni. Po týdnu si jde sama když potrebuje. Nehlásí nic, proste jde k nočníku a udělá co potrebuje. Velkou i malou. Pokud jsme venku nebo na návštěvě sundá si co ma na sobě a dojde si na nočník sama.
U nas tedy pomohlo, že byla úplně nahata

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat