Odrazovali vás od vložení dvou embryí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Safrik
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.03.19 11:54
Odrazovali Vas od dvou embriek?

Ahijky děvčátka, ceka nas ivf uz stimuluji. S manzelem jsme se rozhodli ze chceme ze srdce zkusit přenést dve embrijka, jsme na to psychicky a hlavne financne pripraveni. A dve děťátka si stejne prejeme. A vsak dr. nejdriv rekl ze preneseme jen jedno protoze jsem mlada(25) kdyz sem rekla ze si prejeme dve, meli ste videt ten vyraz a pripominek.. Nakonec tedy rekl ze kdyz budou dve pekne tak ze je prinesem. Otazka zni, kdyz chceme dve a budou dve, musi nam je vlozit kdyz to chceme?

Přečtěte si článek: IVF Umělé oplodnění: Miminko "ze zkumavky"

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 06.03.19 11:58

Jistěže ano. Je to služba, kterou si, minimálně částečně, platíte. Pokud nejsou zdravotní indispozice k vícečetnému těhotenství, tak vám to nezakážou.

Safrik
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.03.19 11:59

@Čičorečka Děkuji :oops:

Janli
Echt Kelišová 8191 příspěvků 06.03.19 12:00

Sice se to dělá, ale já bych do toho šla pouze za předpokladu, že budete mít PGD. Nechtěla bych řešit, že jedno dítě bude mít genetické poškození a druhé bude zdravé. Navíc se nezvyšuje pravděpodobnost úspěchu, za to se zvyšuje riziko komplikací při těhotenství. A taky vím o případu, kdy se ujala obě embrya a jedno z nich se ještě rozdělilo. Výskedek jsou trojčata.

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 06.03.19 12:04

Taky znám případ rozdělení na trojčata. Dvojcatovy těhotenství je dost rizikový, tady vůbec nejde o psychiku a finance. Ale abys je vůbec v pořádku donosila. Nicméně by ti je zavést měli, pokud si přeješ. Šance na těhotenství se ovšem nezdvojnasobuje.

Safrik
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.03.19 12:08

Samozřejmě všechny rizika znám, nejsem úplně ňouma. Jen sem přemýšlela jestli když je chci zavést tak je zavedou.

veria
Nadpozemská drbna 25048 příspěvků 06.03.19 12:10
@Safrik píše:
Samozřejmě všechny rizika znám, nejsem úplně ňouma. Jen sem přemýšlela jestli když je chci zavést tak je zavedou.

Ano. Ale připravis se o jeden pokus navíc.

Safrik
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.03.19 12:11

@veria I to vim.

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3493 příspěvků 06.03.19 12:12

Urcite vam je zavedou kdyz na tom budete trvat.ta sance ze se uchyti obe je celkem miziva.

Safrik
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 06.03.19 12:14

@karkarka hlavne aby alespoň jedno

ugluk
Hvězda diskuse 45815 příspěvků 06.03.19 12:20

Je to tvé rozhodnutí.
Já se od nich odradila sama. Respektive když já začínala, ještě nebyla takováhle pravidla, takže na první dva pokusy jsem zaváděla po dvou (jednou potrat, jednou se nechytilo nic, úspěšné těhotenství pak bylo paradoxně z jednoho zavedeného). Pak se v mém širším okolí vyskytlo několik dvojčecích těhotenství, která dopadla katastrofálně (předčasné porody 19.-25.tt), tělo to prostě neustálo (takže holt asi psychická, ani finanční příprava nestačila) a já se zařekla, že už vždycky jenom jedno. Porušila jsem to jednou - ve chvíli, kdy jsem měla jen dvě embrya, jedno krásné a druhé ve stavu nevhodném k zamražení, prostě zavést nebo zahodit, takže jsem jim dala šanci oběma (nedopadlo to taky).

Rozhodnutí je na tobě, ale buď připravená, že tě doktoři přemlouvat na jedno můžou, oni ty špatné případy vídají ve velkém. A právě proto bylo to omezení zavedeno, protože dvojčetná těhotenství (vyskytují se cca v 10 % případů po zavedení dvou) jsou hodně riziková. Ale pokud řekneš dvě, dají dvě, více už by ale dneska nešlo.

terrka83
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 06.03.19 12:20

Taky jsem původně chtěla zavést dvě a doktorka se na mě dívala jak na mimozemšťana. Jenže už stimuluju a není jisté, jestli vůbec dvě embryjka na zavedení mít budeme. Ale pokud ano, tak si je určitě prosadím, i když s tím doktoři moc nesouhlasí :D Ale ty rizika jsou opravdu vysoká, z manželem jsme to poctivě studovali a pokud to půjde, tak i přes ně to riskneme

Marlovee
Kecalka 212 příspěvků 06.03.19 12:41
@Safrik píše:
Ahijky děvčátka, ceka nas ivf uz stimuluji. S manzelem jsme se rozhodli ze chceme ze srdce zkusit přenést dve embrijka, jsme na to psychicky a hlavne financne pripraveni. A dve děťátka si stejne prejeme. A vsak dr. nejdriv rekl ze preneseme jen jedno protoze jsem mlada(25) kdyz sem rekla ze si prejeme dve, meli ste videt ten vyraz a pripominek.. Nakonec tedy rekl ze kdyz budou dve pekne tak ze je prinesem. Otazka zni, kdyz chceme dve a budou dve, musi nam je vlozit kdyz to chceme?

Já myslím, že poslední slovo bude na vás, člověk musí zvážit všechna rizika, já mám ve svém okolí jen dvojčetné těhotenství, které byly relativně bezproblémové, tak jsem ovlivněna těmito zkušenostmi.
Jinak mám známou, co absolvuje umělé oplodnění na Slovensku a tam je prý naprosto běžné zavádět i tři!! embrya nejednou, to mi přijde úplně šílené, dělat potom případnou redukci :zed:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 06.03.19 12:46

My jsme taky davali dve, a nikdo nam to nevymlouval. Doktor to nechal na nas. Dala jsem dve a mam z toho jedno dite.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 06.03.19 12:50

Tak já mám opačnou zkušenost a bylo to dost nepříjemné jim vysvětlit, že nám stačí jen jedno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama