Odskakování kurzoru při psaní na notebooku

472
21.6.11 15:59

odskakování kurzoru při psaní na notebooku

ahojky,
snad mi někdo z vás poradí…koupila jsem si nový notebook zn. Lenovo. Jsem s ním spokojená až na to, že mi při psaní čehokoliv (email, nyní i tento příspěvěk, word, prostě všude) mi kurzor sám od sebe sem tam odkočí jinam. Všimla jsem si, že je to jakoby při samostatném uložení např. ve wordu. Je to někde v nastavení nebo kde je zakopaný pes? Kolikrát už jsem z toho fakt vytočená. Člověk potřebuje rychle něco napsat, nekouká na monitor a píše úplně jinde, než chce. Manžel mi říkal, zda to není tím, že klepnu do toho místa pod mezerníkem (nevím, jak se tomu odborně nazývá), ale tím to fakt není…
Poradí někdo?

A když už se ptám ohledně pc, neví někdo, jak se dá zaheslovat složka v počítači? Chci si nahrát fotky na přenosný disk a manža ho půjčuje kolegům v práci, tak bych si to ráda zaheslovala, aby nám naše fotky neprolízal někdo cizí.

Díky moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

valkil
21.6.11 16:02

kurzoru? Jako že máš mezery jinde než chceš? Tř eba jak o takh le ?
Nebo, že šipka si jezdí, kde chce?

• Citovat
  • Upravit
Any11
21.6.11 16:07

Urcite zavadis o touchpad (tj ten ctverec pod mezernikem), jestli mas externi mys, da se touchpad vypnout. (mne se to taky stava)

• Nahlásit
  • Citovat
valkil
21.6.11 16:17

jo,už jsem to pochopila :oops:

• Citovat
  • Upravit
472
21.6.11 16:28

Anielkha - a jak se to vypíná? Zkoušela jsem to hledat, ale nedohledala…jestli víš, napiš mi cestu prosím…
Vyzkouším to jestli to je tím, ale nemyslím si to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
21.6.11 16:30

To je Touchpadem :lol: :lol:

Vypíná se na klávesnici, já ho mám nahoře hned za F12, mrkni na to.. kdyžtak mi písni typ Notesu a já to najdu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
21.6.11 16:32
Pett1 píše:
Anielkha - a jak se to vypíná? Zkoušela jsem to hledat, ale nedohledala…jestli víš, napiš mi cestu prosím…
Vyzkouším to jestli to je tím, ale nemyslím si to…

napis typ notebooku… u mne se to treba vypina Fn + F9

EDIT: manzel ma lenovo, tak jsem se ho zeptala a uvidime :)

Příspěvek upraven 21.06.11 v 16:34

• Nahlásit
  • Citovat
1762
21.6.11 16:33
Anielkha píše:
Pett1 píše:
napis typ notebooku… u mne se to treba vypina Fn + F9

Mohla bych taky poprosit, taky to nemůžu najít. Já mám HP a omlouvám se zakladatece, že jí sem takhle lezu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
21.6.11 16:37
Pett1 píše:

Tak dle manzela je to takhle
- stisknout současně Fn+F8 a vybereš co deaktivuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
36573
21.6.11 16:40

Na té klávesnici to musí být nakreslené… na každém PC je to jinak :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36573
21.6.11 16:41

Buď je tam jen obrázek Touchpadu, co stačí zmáčknout klávesu…
Nebo tlačítko Fn a F(číslo kde je obrázek)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
21.6.11 16:42
mishka2 píše:
Anielkha píše:
Pett1 píše:
napis typ notebooku… u mne se to treba vypina Fn + F9
Mohla bych taky poprosit, taky to nemůžu najít. Já mám HP a omlouvám se zakladatece, že jí sem takhle lezu :kytka:

jedna moznost ze dole v tom panelu vedle hodin kliknes na ikonku mysi a melo by ti vyjet neco takoveho

http://4.bp.blogspot.com/…d+typing.jpg

a zaklikni to jak je u sipky…

nebo mrkni na ty F kove klavesy nahore a najdi tu, na ktere je obrazek mysi (jako tady na tom obrazku) a zmackni spolecne s klavesou Fn.

• Nahlásit
  • Citovat
1366
21.6.11 16:44

Pett1, díky za tuto diskusi, už jsem si myslela, že jsem blázen, mám taky Lenovo a stává se mi naprosto to samé. Už nebude, díky za rady :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
21.6.11 16:48

Hm, tak jsem asi slepá, ale já vedle hodin žádnou ikonku pro myš nemám a ani F s ikonkou. Měla bych jí t na nějakej kurz, jsem jak mongol.Omlouvám se všem Mongolům jestli je to urazilo. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
21.6.11 16:49
mishka2 píše:
Hm, tak jsem asi slepá, ale já vedle hodin žádnou ikonku pro myš nemám a ani F s ikonkou. Měla bych jí t na nějakej kurz, jsem jak mongol.Omlouvám se všem Mongolům jestli je to urazilo. :wink:

to F myslim klavesu F1 az F12 :)

jsou tam urcite nakraslene obrazky.. tak az narazis na ten spravny, pocitam, ze to bude nekde mezi F7 az F11, kazda firma to ma jinak.. projdi je vsechny.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama