Odvolání proti nepřijetí do 1. třídy ZŠ

Anonymní
13.5.18 23:28

Odvolání proti nepřijetí do 1. třídy ZŠ

Mám dotaz, dítě bylo přijato do první ZŠ, do druhé ne. Ta druhá by za určitých okolností byla asi lepší, přemýšlím zda podat odvolání, ale zajímá mě, jestli se to dozví i ta první ZŠ? Nebo jestli krajský úřad bude vědět o tom přijetí do první ZŠ a zda to bude mít na odvolání nějaký vliv?
Odvolání se má podat do 15 dnů, pracovních nebo všech? Včetně data doručení nebo se to počítá až od následujícího dne?
Jak to všechno vůbec probíhá, víte někdo? Díky.
Prosím anonym kvůli známým.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4628
13.5.18 23:36

Na každé škole běží samostatné správní řízení, přijetí či nepřijetí na jedné škole by nemělo mít vliv na přijetí či nepřijetí na jiné škole. nicméně jak mi je známo z podobné situace u zápisů do školek, tak si to ty ředitelé vykecají - pak se to zřejmě dozví i Krajský úřad, ale ani tak by to na jeho rozhodnutí mít vliv nemělo.

co je podstatné pro podání odvolání je odůvodnění - odvoláváš se proti rozhodnutí, které považuješ za nesprávné - tu nesprávnost musíš tvrdit a ideálně i prokázat. takže to důležité je odůvodnit, proč škola rozhodnutí školy o nepřijetí není správné (nedržela se vyhlášených kritérií, kritéria byla v rozporu se zákonem - třeba byla diskriminační apod.)

lhůta je 15 kalendářních dní, první den lhůty je den po doručení rozhodnutí - tzn. rozhodnutí jsi dostala 10.5. konec lhůty je 25.5., pokud poslední den připadne na víkend nebo svátek, končí lhůta první následující pracovní den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.18 09:16

@Kauree
Díky moc. Takže pokud by byly shledány nedostatky v tom přijímání, mohou jim to celé třeba zrušit? A museli by celé řízení vést znovu? To zní děsně. To by mi ho pak nevzali už vůbec. Nebo jak se postupuje?

Ještě se zeptám - pokud dojde k tomu, že nějaké přijaté dítě nakonec nenastoupí a to moje by vzali místo něj, musím mít podané odvolání? Nebo to s tím nesouvisí a to moje mohou vzít i bez toho? Nebo pokud by odvolání podal někdo jiný, museli by vzít přednostně to druhé dítě?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama