Opakující sny o umírání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 13:30
Opakujici sny o umirani

Dobry den, prosim o anonymitu. chtela bych se zeptat, jestli ma nekdo podobny, problem jako ja. Trva to roky, chvili mam klid, pak se to objevi. Nevim, jestli je to vylozene sen, ale probouzim se s divnym pocitem, ze umiram, umru do rana. Neumim to popsat, je to divny. Mam dite, jsme sami. Usina se mi v tomto stavu opravdu strasne. Ten stav trva podle me kratce, proroze kdyz o tom zacnu trochu premyslet nebo mam takovy strach, ze me napada napsat v tu chvili me mamce, tak najednou nevim a nemam co. Jakobych v tu chvili procitla. A strida se to vlastne i s tim, ze neustale „v tech snech“ ztracim sve osobni doklady, doklady od auta, mam pocit, ze mi neco chybi a ze vlastne ani nejsem. Casem jsem nejak vypozorovala, ze kdyz mam obdobi, kdy jsem spokojena a opravdu stastna, tyto stavy se neobjevuji. Ted mam obdobi, kdy mi hrozne chybi partner, kdy premyslim o tom, jestli budu zase nekdy stastna, nebudu sama, zalozim rodinu…tenhle problem jsem pred par lety resila s nekym kdo se tim zabyva. Bylo mi receno, ze jsem zila zivot podle byvaleho pritele a samu sebe jsem potlacila a ze bych mela zit svuj zivot tak jak ja chci. A ze proto mam pocit, ze neco ztracim. A i ta smrt…ze se ji proste bojim, ze bych ji mela prijmou tak jak je. Zni to hrozive. Je tady nekdo kdo by mi poradil, jak s timto bojovat? Dekuji

Reakce:
anbee
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 14:39

Mně proti takovýmto nočním můrám (zdají se mi cca 3× do týdne různé ošklivé sny, které se už několik let opakují) bojuji „uspávacím rituálem“. Nesmíte jít spát s nevyřešenými myšlenkami, pokud vás stále něco trápí, zkuste si před spaním pustit pozitivní film, třeba i pohádku s dítětem a dát si například čaj s meduňkou, ta pomáhá na usnutí a klidný spánek.

mrav
Neúnavná pisatelka 19741 příspěvků 26.03.18 14:43

A nebojíš se třeba o své dítě, kdyby se ti něco stal? Já jsem taky sám s dítětem…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 16:29

@anbee kazdy vecer cteme pohadku. Zacnu zase pit caje. Mam toho posl.par tydnu v hlave zase dost. Otazniky kolem prace, coz si zabiram dopredu, ditko poprve poleti s otcem na dovcu a ja mam prirozene o nej strach. Pak mam obdobi splinu, kdy si postesknu, ze jsem bez partnera, syn je u otce…kdyz si to tak vybavim, vetsinou to mivam, kdyz neni syn doma. Proste to co prozivam se projevi ve snech. Kdyz jsem byla stastna, mela jsem klid. Ale premyslim o souvislosti s temi stavy. Doklady, klice, identita…nemam, ztracim…ted se citim neuplna, neco mi chybi…ten partner, to mit uplnou rodinu. A smrt? Mam z ni prirozene strach, protoze mam dite a nechci, aby byl bez mamy a ja ho nevidela rust. S timto jsem se porad nedokazala smirit, prijmout to. To je vse co si dokazu vysvetlit. @mrav byla jsem na to hur, cast tech stavu se vyresila po rozpadu vztahu, ale porad neco v sobe asi resim. strach mam pri tom stavu zase usnout, kdyz vidim toho broucka spat vedle me a bojim se rana :nevim:

anbee
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 21:16

Budu držet palce ať se ti to brzy zlepší.. :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >