Opalování bílé kůže

30
1.7.20 10:12

Opalování bílé kůže

Ahoj,
Obracím se na Vás se svým problémem opalování bílé, ale opravdu hodně bílé kůže. Patřím mezi ty méně šťastné co se nedokážou opálit. Moje kůže je opravdu bílá, v létě se maximálně spálím. To jsem několik dnů rudá jak rak a bolí to jako čert, po pár dnech se začnu olupovat no a jsem zase bílá??? takhle se to táhne už roky, nikdy jsem vlastně nebyla opalená a to se můžu slunit treba celý den. Moje mamka mi vždy říkala: počkej až ti bude 20, to se ti to srovná, je mi 23 a pořád čekám. Vyzkoušela jsem už různé opalovací krémy, pěny, spreje, ale není to úplně to pravé :) zkoušela jsem i nástriky či solárko, ale po tom se vždy osypu-ano vím, mám divnou kůži??? už si ale nevím rady. Ráda bych se tímto zeptala zda mi můžete dát nějaké doporučení třeba na nějaké vitamíny, nebo třeba i na ty samoopalovaky, které máte vyzkoušené a nezanechávají skrvny, ono mi už snad nic jiného nez krémy nezbývá???. Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17415
1.7.20 10:18

Ja sem taky jak ředitel vápenky :mrgreen: od jara beru beta karoten, to se trochu zlepšilo, ale chce to brát s predstihem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12664
1.7.20 10:20

@Barca.sir Bohužel pigmentace a fototyp je daný geneticky, nic moc se s tím dělat nedá :hug: Můžeš zkusit brát betakaroten, ale rozhodně se musíš mazat krémy s vysokým ochranným faktorem a opalovat se velmi pozvolna. Každé spálení zvyšuje riziko rakoviny kůže a to je u tvého fototypu už tak dost vysoké. Šla bych spíš cestou samoopalovacích krémů - já vyzkoušela jedinkrát Autobronzant od Biodermy a výsledek byl poměrně pěknej, otázka je, jak tyto přípravky budou vypadat na přirozeně hodně světlé kůži :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.7.20 10:22

@Kriss Tina tak super :grin: :grin: :grin: děkuji za tip, vyzkouším a snad mi to trochu pomůže a když už ne letos tak aspoň příští rok s včasným užíváním bych se trošku opalit mohla :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17415
1.7.20 10:24

@Barca.sir jo vyzkousenim nic nezkazis :D sice černoch nikdy nebudu, ale už sem chytla aspon trochu barvy, ze se me lidi neptaj, jestli mi neni spatne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13647
1.7.20 10:26

Máš úplně normální kůži, ale s velmi světlým fototypem.

Nikdy nebudeš opálená do hněda. To je něco, co je potřeba akceptovat a naučit se mít ráda sebe samu s tím, co si dostala do vínku. Ostatně většina světové populace se ve skutečnost snaží dosáhnout co nejsvětlejšího odstínu své kůže. Ty si ho dostala jako dar jen tak díky své genetické výbavě.

Obecně se opravdu potřebuješ před sluníčkem chránit, protože tvoje kůže je výrazně náchylnější k onemocnění rakovinou kůže, než taková, která má více ochraného melatoninu.

Pokud chceš zkoušet získat nějakou barvu od sluníčka, tak nechceš dlouhé, soustředěné opalování, ale postupnou expozici kůže slunci, na krátkou dobu a s dobře vybraným ochranným faktorem, aby se postupně kůže adaptovala, ale nespálila se. Tak jako tak dosáhneš maximálně tak béžového odstínu. Genetiku nepřečůráš.

Lehce to můžeš zkusit ovlivnit příští rok, kdy na jaře začneš pravidelně jíst hodně ovoce a zeleniny bohaté na beta-karoten (neužívej tabletky, umělý betakaroten zvyušje riziko některých rakovin v dýchacích cestách), přírodní betakaroten vázaný na vlánkinu a další mikrotiviny naopak má různé další protektivní efekty.

Spalováním kůže a ignorováním ochrany před UV zářením si ji jednak ničíš, mnohem dříve si tim přivodíš vrásky a pigmentové skvrny, takže čím dále se bueš snažit změnit svou vlastní podstatu na něco nepřirozeného - tedy vlastní pokožnu na pokožku někoho jiného, tím hůře si ublížíš - jak po psychické stránce, kde si tím neusátel rozdíráš svoje ne úplně pevné sebepřijetí, tak reálně fyzicky - zhoršuješ si tím kvalitu kůže a zvyšuješ riziko smrti na ošklivou, agresivní rakovinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.7.20 10:27

@unuděná Mažu se opalovacím krémem, protože na bolestné spálení v létě trpím pořád, ale ten betakaroten vyzkouším, třeba by to mohlo trochu podpořit. Jinak co se samoopalovacích kremů týče, tak ty užívám také, ale vzhledem k tomu že jsem hodně bílá, tak to nevypadá moc hezky, takže mažu jen lehce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5261
1.7.20 10:28

Neopalovat se :palec: Radši budu ředitelka vápenky, než spařený kuře :mrgreen: Nepomohlo mi fakt nic - betakaroten, solárko na jaře, samoopalováky všech značek… a je mi 30+, takže věkem to taky nebude :lol: Jsem zrzka, kdyby existoval fototyp 0, jsem to já, možná spíš -1 :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
1.7.20 10:31

Taky jsem světlý typ. Musím se mazat vysokým UV faktorem a opravdu celé léto chodit v tričku na ramínka, abych měla opálené ruce a nevypadala jak krtek, co nevyleze z bytu.
Jediné místo, kde se opálím je u moře, ale i tam se mažu opalovákama jak divá. Chodíme tam po výletech a docela se opálím (jezdíme na podzim, takže sluníčko je trochu jemnější).
A taky je otázka jak moc chceš být opálená? Já mám dycky jen takový ten mírně oranžový nádech, jakože aby se neřeklo, že jsem nebyla na sluníčku. Ale stačí mi to ke štěstí. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12664
1.7.20 10:32
@Barca.sir píše:
@unuděná Mažu se opalovacím krémem, protože na bolestné spálení v létě trpím pořád, ale ten betakaroten vyzkouším, třeba by to mohlo trochu podpořit. Jinak co se samoopalovacích kremů týče, tak ty užívám také, ale vzhledem k tomu že jsem hodně bílá, tak to nevypadá moc hezky, takže mažu jen lehce

Tomu spálení se ale MUSÍŠ vyhnout. Pokud víš, že na slunci budeš déle než řekněme hodinku, použij krém s minerálními filtry a ochranou 50+, volné oblečení, které kryje nejexponovanější části těla, klobouk. Pokud by ses šla „opalovat“, tak maximálně na 20-30 minut s faktorem 30 a následnou péčí (panthenol nebo jiné regenerační mléko).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28983
1.7.20 10:33

Nejlepší je se na opalování vykašlat. Světlá kůže je prostě neopalovací, taky ji mám, ale jsem tomu ještě pihatá. S pohledu kožní, se kterou jsem to konzultovala fakt mazat vysokým faktorem, jinak nám světlým hrozí vyšší riziko rakoviny kůže. A navíc opalování zrychluje stárnutí kůže. Solárka vůbec, to je fakt i hazard se zdravím. A krásná jsi i bílá, fakt se není za co stydět. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.7.20 10:34

@Michelle_M áá tak k fototypu 0 nebo spíš -1 se hlásím i já :joy: a souhlasím že raději budu bílá než být spařený kuře, nebo si zadelat na jiné zdravotní problémy :grin: ale přesto i po několika letech snazeni se, tu pořád malá snaha, alespoň o lehké opálení, nebo zbarvení se do čehokoliv jiného než je bílá, tu je :grin:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
1.7.20 10:37

@Tinuvien je pravda že se hodně stydím vzít si na sebe nějaké kraťásky a ukázat tak svoje bílé tělo. Přijdu si jakobych vylezla poprvé v životě na světlo :grin: s tím musím zapracovat, vím o tom. Trochu opalenou kůži bych hned brala, ale ne za kazdou cenu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
1.7.20 10:37

Opalovat se postupně. Tak aby jsi se nespalila. Vždycky každý den trošku. Co třeba solarko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28983
1.7.20 10:41

@Barca.sir chápu Tě, kraťásky kupuju prostě kontrastní, aby na mě oblečení nesplývalo. Doplň to červenou rtěnkou a budeš za bohyni. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama