Operace čelisti

247
29.10.15 08:00

Operace čelisti

Dobré ráno :mavam: Máte někdo zkušenosti s operací čelisti? Kolik to stojí? Je to těžká operace? Byla jsem na ortodoncii, dělali mi otisky a když sem si přišla pro výsledky, tak mi řekli, ze půjdu na operaci. Mám horní čelist menší, užší než tu spodní a zuby mi nesedí jak mají, prý by mi horní čelist posunuli dopředu. A já pořád nevím jestli do toho jít.. Do teď mi to nevadilo, zuby křivý trochu mám, ale myslím si, ze by to zpravili rovnatka, který mi teď stejně chtějí dát. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20826
29.10.15 08:27

Tak v tomhle případě je spíš otázkou, jestli se tam za stávajících podmínek ty zuby vejdou. Obvykle jsou zuby křivé proto, že se moc tlačí na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
147
29.10.15 08:42

@Labuť19 Přesně na téhle operaci, máš na mysli ortognátní?, byla kamarádka. No a asi tě nepotěším, ale bylo to před pár lety, to jí ještě plně hradila pojišťovna. Musela to stihnout do určitého data, pak to prý pojišťovny nechtěly proplácet. Cena operace by byla přes 200 tisíc :zed: No a měla neschopenku, měsíc jen tekutou stravu, pohnuli jí s čelistí, zdrátovali, nemohla mluvit, nic. Jen brčko a srkat. No a pak rovnátka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
450
29.10.15 09:33

Jak napsala Kayture jedna se otzv. ortognatni operaci. V pripade ze není mozne dosáhnout uspokojivého vysledku pouze s fixnim aparátem (rovnatka), prichazi na radu chirurgie… Nežli se rozhodnete zda tutuo operaci podstoupit, tak se na vse podrobne zeptejte daného lekare. Operace to je preci jenom trosku vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
29.10.15 12:49

Mně ji chtěli dělat, mam kratší spodní čelist, takže to vypadá že mám velký předkus. Nešla jsem do toho, uz jsem si na to jak vypadám zvykla a nechat se řezat a lámat kosti jen kvůli vzhledu mi zdá to nestojí. Horní přední zuby mi čas od času vic vylezou, tak cca na měsíc nasadím vyndavací rovnátka přes noc a mam pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.12.15 20:35

Ahoj, ja byla na operaci obou celisti ted v zari, takze pokud mas nejake dotazy, tak se klidne ptej. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
29.12.15 15:22

Já jsem operaci podstoupila teď ke konci listopadu, takže jestli máš nějaké dotazy, tak se klidně ptej :) Operaci mi proplácela pojišťovna a pokud vím, tak i nadále tyto operace proplácet bude…a co si budeme povídat, operace to těžká je, ale z mého pohledu není nijak stav po operaci bolestivý, jen velice nepříjemný v tom, že jsem na tekuté stravě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
7.1.16 14:02
@Pitryska píše:
Já jsem operaci podstoupila teď ke konci listopadu, takže jestli máš nějaké dotazy, tak se klidně ptej :) Operaci mi proplácela pojišťovna a pokud vím, tak i nadále tyto operace proplácet bude…a co si budeme povídat, operace to těžká je, ale z mého pohledu není nijak stav po operaci bolestivý, jen velice nepříjemný v tom, že jsem na tekuté stravě :nevim:

@Pitryska Chtela bych se zeptat, jestli ti fixní rovnatka nasazovali uz pred operaci, pokud ano po jake dobe si na operaci pote sla? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
8.1.16 15:35
@Lenkab81 píše:
@Pitryska Chtela bych se zeptat, jestli ti fixní rovnatka nasazovali uz pred operaci, pokud ano po jake dobe si na operaci pote sla? Dekuji

Ano, než jsem šla na operaci, tak jsem nosila fixní rovnátka..a to zhruba asi 3 a půl roku. Nevím, jak jsou kde dlouhé čekací doby, ale já jsem byla objednaná do Prahy na VFN (Karlák) a zde jsou dlouhé čekačky. Nevím, jak je to třeba teď po Novém roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
9.1.16 10:32

Ahoj, ja jsem zase byla na operaci surgery first, takze mi rovnatka nasadily tyden pred operaci. Taky jsem byla na karlaku, ale mela jsem stesti, ze moji doktorce odrekl pacient, a tak jsem v cervnu byla na konzultaci a v zari jsem sla. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.1.16 23:16

@Teeerrra A muzu se zeptat co si mela za problem s celisti? Ja mam asymetrii -Dolni celist hnutou trochu do prava a taky bych po pravde chtela driv na operaci nez nosit rovnatka minim rok a cekat na operaci. :,( To si mela stesti ze te tak rychle vzali, jinak jsou cekaci doby v Praze prej i 2 roky :( ja premejslim i o Plzni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
10.1.16 07:11

Tak me ji take nabizeli, pro uplne dokonaly vysledek. Dalsi alternativu jsem mela vytrhnout vsechny ctyri ctverky a sla jsem do tohoto reseni. Nebot minimalni cekaci doba na operaci byla dva roky a plus dva a pul rovnatka…nestalo mi to za to a usmev budu mit hezky rovny i tak. Navic i muj partner jako lekar mi ji nedoporucoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.1.16 08:51

Lenkab81: Ja mela nevyvinutou spodni celist. Tim padem dost velky predkus, ze jsem ani nezavrela pusu a zuzeny oblouk na horni celisti. Tak mi delali operaci obou. Jj, to jsem mela. Ani jsem nepocitala, ze bych sla tak brzy.:-) oni by ti na konzultaci chirurgove rekli jestli muzes jit na surgery first, a nebo napred rovnat zuby a pak az operaci. Ja mela zuby skoro rovny. U me byl problem s tim predkusem. V Plzni tak dlouhy cekaci nejsou. Moje doktorka chtela, abych sla do Prahy, protoze jsem byla jeji prvni surgery first, a to je celkoce cerstva metoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
10.1.16 08:54

Sini: u me bohuzel jina moznost nebyla. Taky jsem tam sla s tim, ze operaci ne. Pak mi, ale rekli, ze bud to nechame, tak jak to je, a nebo operace. S tim jak jsem vypadala jsem se smirit nechtela, tak jsem do toho sla. Ale duvodem nebyl ciste jen vzhled. Mela jsem i zdravotni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
936
10.1.16 19:18

@Teeerrra tak tomu potom rozumim. U me by byl vysledek v podstate stejny a krome vice zubu v puse, jsem zadny problem nemela. Jak dlouho jsi po operaci? Nebo uz mas vsechno za sebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat