Ošetřovné, na jaké dítě napsat?

382
19.7.21 12:52

Ošetřovné, na jaké dítě napsat?

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Nevíte prosím, jak je to s ošetřovným? Řešíme to poprvé. Měla jsem operaci a partner se musel starat o naše dvě děti ( 2 roky a 7 let) V nemocnici mi paní sekretářka přinesla papír s tím, že jsem onemocněla a nemohu se starat o své děti o které jsem se doposud starala. Partner to má zezadu doplnit. A my nevíme, jaké dítě uvést, když máme dvě, kolonka tam je jen na jedno. Na dceru 2 roky pobírám rodičovský příspěvek. Jakou má partner uvést? 2letou nebo 7letou? na 7letou nic nepobírám, jen přídavek na díte 910kč. :nevim: A ještě jedna otázka, paní mi řekla, že to máme na 9 dní počítá se do toho i víkend, že? nebo jen pracovní dny? Předem děkuji, budu moc ráda, když někdo poradí. Řešíme to poprvé a nevíme si rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77429
19.7.21 12:59

@Anet 123 Napsala bych tu mladší. A jinak OČR může být na tak dlouho, jak bude potřeba a placených je prvních 9 kalendářních dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11568
19.7.21 13:01

@Anet 123 No, řekla bych, že ošetřování si manžel musí vzít na tebe, ne na děti :think: Ale jistá si nejsem, třeba někdo bude vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.7.21 13:01

@j.a.n.i1 děkuji mnohokrát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
19.7.21 13:02

Mělo by to být na tebe podle mě napsané, protože se stará o tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.7.21 13:04

@arinecka No paní mi přinesla papír, kde bude uvedený zezadu partner, že já se nemohu starat o děti o které jsem se normálně starala. A má tam uvést o které dítě se musel starat co já byla v nemocnici :nevim: Jsem z toho už celá zmatená

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
19.7.21 13:05
@j.a.n.i1 píše:
@Anet 123 Napsala bych tu mladší. A jinak OČR může být na tak dlouho, jak bude potřeba a placených je prvních 9 kalendářních dnů.

A nebude to paragraf na manželku/parterku?? :nevim: S mladší je na RD a to se na dítě nepíše, vždy se uvádí matka - to je to, že se nemůže starat o děti, o které se normálně stará..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.7.21 13:05

@kotaska91 no po dobu co jsem byla v nemocnici se musel starat o děti a teď jsem 3 dny doma a o děti pečuje stále on, mě to zdravotní stav nedovoluje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
19.7.21 13:07
@Anet 123 píše:
@arinecka No paní mi přinesla papír, kde bude uvedený zezadu partner, že já se nemohu starat o děti o které jsem se normálně starala. A má tam uvést o které dítě se musel starat co já byla v nemocnici :nevim: Jsem z toho už celá zmatená

Na obou stranách se uvádí ten, na koho se to ošetřovné píše, v tomto konkrétním případě ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
19.7.21 13:10

@Anet 123 právě, že tím, že se nemůžeš starat o děti a pořádně ani sama o sebe, tak se partner stará prioritně o tebe, děti nejsou nemocné, aby tam byl důvod, tudíž osoba o kterou se pečuje jsi ty, takže bys tam měla být napsaná ty. Řešila jsem to tak kdysi i já, když jsem byla po operaci, OČR mi vypsal můj obvoďák, s tím že ten kdo se stará byl manžel a to o mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
19.7.21 13:11
@Anet 123 píše:
@kotaska91 no po dobu co jsem byla v nemocnici se musel starat o děti a teď jsem 3 dny doma a o děti pečuje stále on, mě to zdravotní stav nedovoluje.

Ano - ve skutečnosti se stará o děti, ale ty jsi s mladší na RD a v tomto případě si partner bere ošetřovné na tebe - v papírech budeš uvedena ty. Na starší dítko si OČR může vzít, ale to vypisuje to dětská doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
382
19.7.21 13:13

@kotaska91 Aha, dobře. A ty 3 dny v nemocnici? Datum od kdy se o mě stará může naosat normálně od data kdy jsem nastupovala do nemocnice? paní sekretářka mi tam napsala datum nástupu do nemocnice, ale to se o mě 3 dny nestaral, to jsem byla v nemocnici, statal se o děti. Tak nevím, jestli v tom nebude nějaký problém, když napíšeme od data kdy jsem nastoupila do nemocnice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
19.7.21 13:16

Já bych řekla, že by si tam měla být uvedena ty, partner se sice stará o děti, ale jako „zástup“ za tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10630
19.7.21 13:16

@Anet 123 asi bych nechala to datum nástupu do nemocnice, protože to už ses ty starat nemohla
Kdybys měla díte v nemocnici, tak za ty dny co je v nemocnici, tak očr pobírat nemůžeš, max ti napíšou nemocenskou, ale tady bych to zkusila, když ti to tam napsala sekretářka

Příspěvek upraven 19.07.21 v 13:18

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2024
19.7.21 13:17
@Anet 123 píše:
@kotaska91 Aha, dobře. A ty 3 dny v nemocnici? Datum od kdy se o mě stará může naosat normálně od data kdy jsem nastupovala do nemocnice? paní sekretářka mi tam napsala datum nástupu do nemocnice, ale to se o mě 3 dny nestaral, to jsem byla v nemocnici, statal se o děti. Tak nevím, jestli v tom nebude nějaký problém, když napíšeme od data kdy jsem nastoupila do nemocnice. :nevim:

Ano počítá se to už nástupem do nemocnice.
Ještě poznámka, že takhle se postupuje i v případě, že jsi v porodnici a doma máš starší dítko - též si partner bere ošetřovné na partnerku a též se jako důvod ošetřovného uvádí „neschopnost“ se starat o dítě o které jinak pečuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat